Protein üzerine beyin fırtınası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

kasların antreman sonrası acil ihtiyaçları sizce neyden karşılanır? (supplement yok)

1. antreman öncesi öğün

55,2%
  2. antreman sonrası öğün

44,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    içine ne koyulduğunu bildiğin besin takviyesinde,"sukraloz,asesulfam K,sülfit vs" var. bunlar nedir?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ekim 2014 ---
    ve ayrıca, köylüye güvenmiyorsun ama, amerikalı toz üreticisine güveniyorsun, bu nasıl oluyor?

2. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Amerikalı toz üreticisi içinde ne olduğunu yazıyor sana. Bilgi esirgemiyor. Doğru mu bu? Doğru.
    Köylü sana lor diye çökelek iteliyor. Doğal besliyorum diye küçücük kafeste dayadığı sabit besinle beslenmiş yumurtayı kakalıyor. Doğru mu bu? Doğru.
    Sorsan ona hektarlarca alanda otlamıştır. Yem de atmamıştır.
    Köylüden bugüne kadar aldığım sütü yoğurt yapmadan önce kaynatığımda kıvamına gelsin diye en az %10 hacim kaybettiriyorum. O hacim su işte. Daha neler neler. Geçiniz yani efendiler bu işleri. Bildiğim düşman bilmediğim dosttan iyidir.

Mustimusti ve telepati bunu beğendi.
  3. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Köyden halis muhlis köy sütü diye getirttik gecen ay,adam inege soganmi yedirmis neyapmis süt bildigin sogan kokuyor les gibi.icsen icilmez,yogurt yaptik oda koktu,son care corba yapalim dedik koku gever belki yokkk yine ayni.dahada almam köy sutu mütü.
    Koy yumurtasi satan yerden aldigim yumurtadan cikanda civcivlesmeye baslamisti,goturdum caldim kafasina adamin.hep bana denk geliyor nedense.

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu yazdıklarınızda haklısınız ikiniz de. aynı şeyleri ben de görüyorum. köylüyü geçtim, marketlerin şarküteri reyonu sahte et ve süt ürünleri ile dolu. ben de köyden süt almaya başlamıştım bi ara. sütün saf süt olmadığını, sadece 1 bardak içince anladım. kaynatıp yoğurt çalmaya kalkıştım, yoğurt resmen su. dedim ki heralde bugün hayvanın yeminde problem vardı, bir daha, bir daha... bir türlü yoğurt olmuyor. peynir deseniz, adamlar markette 10 liraya kaşar satıyor, 15 liraya ezine peyniri. oysa 1 kilo kaşar 11 kilo sütten, 1 kilo ezine 17 kilo sütten üretilir. bu peynir üretcisi eğer sütü 50 kuruşa almıyorsa, ki almıyor. o zaman zaten o şey peynir değil. iç,ndeki de süt değil. sucuk deseniz, keza öyle... saf et denilende bile hile var.onun da yeminde ve gezmesinde problem.. bunların hepsinin farkındayım. ülke resmen anasını boyayıp babasına satmaya kalkışan sahtekarlarla dolu.
    ama şunu da kabul edin lütfen. kimyasal işlemden geçmiş, fabrika ürünü, pakete girmiş,içinde ne olduğunu bilmediğim bi sürü madde bulunan bir malın sağlıklı olduğuna, kimse beni inandıramaz. bu çerçevede, protein tozu da sağlıksız bişeydir.
    saydığım her şeyi, eti sütü peyniri tozu vs. kullanıyoruz, mecburen kullanıyoruz.
    ben 16 yaşıma kadar, tamamen doğal beslendim. bahçemizde tavuk, ördek, hindi beslerdik, et ihtiyacımızı burdan karşılardık, ayriyeten envai çeşit meyve ve sebzeler yetiştirirdik. eti sütü peyniri yağı balı ise, kendimiz gibi güvendiğimiz komşumuz üreticiden alırdık. Allahtan ki çok şükür temeli sağlam oturtmuşum. şimdi ki gençlerin çocukların hali nolacak şahsen endişeliyim.
    ürünleri bahçede doğal yetiştirmeye kalksan, en başta zaten tohumlar gdo lu. doğallığı baştan bozulmuş malların. Allah milletimizi korusun.

Ömer F. bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    6 yasindaku kizim ve arkadaslarimin cocuklari hep hasta..ne alarjisi bitiyor ne oksurugu vs vs....simdi cocuklar yapay cocuklar gibi narin..ileriki yillarda doganlar sanirim pek uzun yasamicak..dunya hergecen gun kotuye gidiyor...

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun. günümüz çocukları hele bir de sağda soldan reklamdan etkilenip fast food ürünlerine merak salıyor. geçen benim ufak yeğenler geldi . bunlara dedim ki çocuklar ne yersiniz? hepsi birden "hamburgeeeeerrr" dediler. evin yanında güzel bir kebapçı var. büyük ve köklü bir işyeri olduğu için, kendi danasını kuzusunu kendi yetişrtirir. onu satar. gittim dedim ki abi bana şöyle karışık, kuşbaşı ciğer adana 7-8 porsiyon hazırla. yanına da bolca salatasını koydurdum. çocuklar resmen bayıldı keyiften. hiç öyle lezzetli bir et yememişler ki. akılları fikirleri hamburgerde.

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    O cok sevdiginiz doktorlar yillar boyu yumurta yedirmedi insanimiza kolesterol yapar diye. Simdi kalktilar yiyin diyolar. Suan marketten aldigim paketli herhangi bir urunden daha zararli olduguna inanmiyorum. Isteyen karsilastirsin, ayni kimyasal koruyucular. Kalp kasi buyutmeye gelince eger hormon yoksa icinde neden buyutsun. O mantikla gidersek et de buyutur. Cogu doktor tvde gaza gelip sov yapmaya basliyor.

Ümit KOÇ bunu beğendi.
  8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Ahanda sizin doğal tavuklarınız :) . Artık içine sumu hava mı ne basıyorsa şişirdikçe şişiriyor tavukları.

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu goruntu brezilyadan geçen gün görmüştüm içine kimyasal basıyor farjettiysen elinden biraktIGi tavuklar şişmrye devam ediyor

10. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    1 kilo köyden alıp kendin keserek yaptığın tavuk eti sotesi ile 1 kilo marketten aldığın tavuk etinin sotesi arasında çok fark var zaten. Marketten aldığının yarısı pişerken buhar oluyor :D.

11. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    sindirim saatlerine göre öncesi ve sonrası beslenmek gerekli kesinlikle.. ama tutupta antrenman başına fayda etsin diye antrenman baslamadan önce tavuk yersen, antrenman sonrasına fayda etsin diye antrenman bitince yumurtanı yersen pek bi faydası görülmez. sindirim; antrenmanla farklı saatlerde gerçekleşecektir doğal olarak.. kesinlikle antrenman öncesi ve sonrası alacagımız besinleri sindirim sürelerine göre denk getirmek gerekiyor.. misal tavuk 3-4 saatte sindirilirse antrenmanda 4te başlayacaksa 12-1 aralıgında yemek gerekir, antrenman 5te bitecekse yumurtada 2 saatte sindiriliyorsa onuda 3te yemek gerekir.. hemen öncesi ve hemen sonrası protein almak biraz mantıksız gibi gibi.. kendimi bu konuda denek olarak kullandım ve %100 başarı oranı tutturdum.. yani bilmiyorum başkalarında nasıl olur ama bende böyle oldu
    ankette bence her ikisi seçenegide olmalı, sindirim sürelerinede dikkat edilmeli.. bence yani ukalalık olarak algılamayın her bünye bir olmayabilir ama sabit bir konudur bu

Sayfayı Paylaş