Program Yenileme vs..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kryni tarafından 24 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kryni

kryni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar,
    Aklımda bir tane daha soru isareti var spora basladigimdan beri. Farkindayimki, her 1 ay program yenilemek lazim. Bana biri bu program yenilemek nasil oluyor bahsedebilirmi? Cunku, sey olarak dusunuyorum hani surekli program degistirirsem artik yapmaya hareket kalmiycak falan. Mesela ilk birinci ay gittim yaptim ve sonra 2.ay programi nasil yapmam gerekiyor? Bazi hareketler kalicakmi degisicekmi o konuda biraz yardima ihtiyacim var.

Kisacasi, program yenilemek hakkinda bilgi verebilecek biri varsa simdiden tesekkurler.

Daha once boyle bi konu acildiysa link atip ordan bakabilirim.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Her ay program yenilemek gerektiğini nereden çıkardınız?

3. kryni

kryni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Araştırdığım kadarıyla, 1 ayda veya 15 antrenmanda program degistirmek gerekiyormus. Tabi bu benim duydugum, oyle birsey yoksa baya iyi.
    Yani 3-4 ay falan ayni egzersizleri yaparsam bi sorun olmazmi?

4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    İstersen yıllarca aynısını kullanabilirsin,aylık yenileme konusu da genelde şöyle oluyor vücut inceleniyor hangi bölgeler eksikse zor gelişiyorsa ona uygun bir program çıkarılmaya çalışılıyor.

kryni bunu beğendi.
  5. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Hayatımda ilk defa böyle bir şey duydum.Zaten programa alışman 2 hafta sürüyor ondan sonra verimli bir şekilde kendi ağırlıklarınla çalışmaya başlayabiliyorsun.Genelde body programları 3-4 ay falan sürüyor ki isteyen daha fazla da çalışılabilir minimimumu bu,bazı programlarda programın ortalarında deload yapılabilir(ağırlıkları düşürüp tekrarı yükselterek muscle confusion sağlamak için) .

kryni bunu beğendi.
  6. yılmazgüney0

yılmazgüney0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Hangi programla gelisiyorsan o programla devam et bence, program değiştirerek kas sasirtmaca tamamen saçmalık.

kryni bunu beğendi.
  7. Grasy

Grasy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Fitness VG Ant.
    Vücudunun bir programa adaptasyon sağlaması zaten en az 1,5 ayını falan alır yani bundan verim alman da en az 3 ay gibi bir süre demek, gelişiminin yavaşladığını düşündüğün noktaya gelene kadar programını değiştirmene gerek yok. Küçük küçük eklemeler veya çıkarmalar yapabilirsin veya set, tekrar sayılarında oynama gibi bu sıkılmanı da önleyecektir aynı şeyleri yaptığını düşünüyorsan.

kryni bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş