Program lazımmm..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve batuff tarafından 29 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. batuff

batuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kapi barfixi var. Bi cift dumbell var. (22.5 kg). Agirlik sehpasi var.

2. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenman programlarını genelde elinde olanlara bakarak yapmazlar.
    Cinsiyet,Yaş,Kilo ve Günlük hareket düzeyine bakarak yaparlar.
    Ayrıca ne kadar ilerlemiş olduğunda bir etken. Bunlarla sana fazla yardımcı olunamaz.

3. batuff

batuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    18 yasındayım 63 kılo 175 boy mehmet ısmım. Daha oncelerı sıkıldıkca spor yapıyodum evde. Vcudum cabucak spora karsı farkını gosterır.

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yukarıda ki arkadasi ciddiye alma barfiks demiriyle babalar gibi vucut yapilir. 3 tane barfiks yapamayip 10 kilo ile kabloda cekis yapsan nolur. Sephada fly vs. Yaparsin. Genel olarak, barfiks, dips. Squat yeter li olur. Ha birde dambil row falan yaparsin. Hareket cok yaptiktan sonra.

Tanrı Türk'ü korusun.

5. batuff

batuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    3 barfix falan az olmazmı ben 10 rahat yapıyorum tek seferde dıger dedıgın egzersizlerde set ve tekrar ne kadar olmalı. elmas sınav falan 30 yapabılıyorum tek seferde. bunuda gucume gore setlerın ve tekrarların ne kadar olması gerektg ıcın soyluyorum.

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    3 tane yap demedim. 3 tane bile yapamayanlar..... Dedim.

Tanrı Türk'ü korusun.

7. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Polemik başlatıcı mesaj atmak yanlış bir şey.
    Bizde barfiks demiri ile vücut yapılmaz demedik.Arkadaş antrenman programı istemiş.Elindekileri saymış.1.96 boyundaki insanla 1.75 insanın metabolizması farklıdır.63 kilo adam vardır %23 kası vardır.63 kilo adam vardır %18 yağ vardır.Bir garson 12 saat çalışınca günde 17.650 adım atar ve ortalama 2100 kalori yakar.Bir mühendis 12 saat çalışınca genelde oturur.En fazla 1000 kalori yakar. Ergenlik dönemindeki bir insan'ın metabolik hızı(12-19 yaş ) olgunluk dönemindeki (25-35) bir insan'dan ortalama 1.5 kat daha hızlıdır.

Sen bunları öğrenmeden gidip bir insan'a antrenman programı hazırlarsan gelişimini sadece bilinçsiz temeller üzerine kurarsın..
    Ayrıca yazdığın program değil sadece yapması gerektiği şeyleri önermişsin.

@batuff kardeş bana özel mesaj yoluyla : günlük hareket limitin , beslenme programın , yaş kilo boy , vücut ölçülerin ve eğer varsa güncel vücudunun resmi ( Alt göğüs çizgisi ve üst göğüs kası belirginliğini ölçmek için yoksa önemli değil) yollarsan yardımcı olabilirim.

nGzbyk bunu beğendi.
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Dediklerin beslenmeyle ilgili. Alması gereken kaloriyle ilgili. Antrenman programı kaslarla veya sinir sistemiyle ilgilidir isterse insaatta calissin. Yağ oranı yüksek olan dambil row yapamaz mi? Sacmalik! Hareketler bellidir parametleri kisi belirler amaca gore.

Tanrı Türk'ü korusun.

9. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmanlar'ı ne zamandır kalori harcamadan yapiyoruz? Antrenman tarzi kisinin metabolik hizi kisisel durumlari felan goz onunde bulundurulmadan olusursa 1.sonuc alma ihtimali cok dusuk 2.antrenman faydali olmaz ayrica ben ne diyorum bak dambell row yapamaz demiyorum dedigim antrenman programi kisisel ozelliklere gore hazirlanir sinir sisteminin kasi kac saniyede uyardigi cogunlukta ayni oldugu icin antrenman programlarinda metabolik hiza bakilir kisi overtraining olmasin diye. Yoksa cogu insanda sinir sisteminde veya o bolgede aksaklik yoksa hareket ettirilebilir kaslarin uyarilmasi milisaniyeler surer vede bunu ozel durumu olmayan insanlarda cokta onemsemezler.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Harcadığı kalorinin bir miktar fazlasını alıp, düzgün form ve gerekli yoğunlukta yaptıktan sonra metabolizma hızı falan hikaye. Metabolizması hızlı olan A yavaş olan B egzersizini yapar diye bi saçmalık mı var? Yoğunluk parametresi amaca göre (Güç,hipertrofi) secilir Campound-İzole olarak uygulanır. Neler okuyoruz tövbe yarabbi.

Tanrı Türk'ü korusun.

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

buraya bakın,yeni başlayanlar bölümünde de sabit konularda antrenman programları mevcut.yeni başlayan bir kişide en ufak ayrıntıya dahi önem verip vakit harcanması yerine idmanlara yapabildiğiniz şartlarda belli bir düzende başlayıp,beslenmede de kalori fazlasıyla beslenerek devam etmenizi önerebilirim nacizane.yani çok düşünceden ziyade aksiyon.forumdan bir program al başla,bol yemeğini ye günlük kalori ihtiyacından fazla ye,yeterli proteinini al(senin durumunda 90-100 gram)vücudunu zorlamaya çalış idmanlarda,kasların tamamen iyileşmeden ağrılarılarından kurtulmadan yeniden idman yapma,devamlılık sağla.zaman geçtikçe bir şeyleri kavramaya başlarsınız zaten.

12. batuff

batuff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    herkese cok tesekkur ederım ama benım tek ıstegım bana yol gostrebılcek bana kocluk yapabılcek bırısı. bı durum yuzunden cok hırs yaptım. tek istegim kocluk yapabılcek bırısı şu hareketı şu kıloyla şu set şu tekrar şu gun şu gun. (vuduma gore) ozelden bana yardımcı olabılcek bı koc arıyourm

13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sen sor herkes sana cevap verir. Bende tecrube ettiklerimle yardimci olurum isimiz ne. Disiplin oldukça mantık ile hareket edersen isin kolay olur.

Tanrı Türk'ü korusun.

Sayfayı Paylaş