Programı değiştirdim, ağrılar yeniden başladı. Yanlış mı yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mehmet NİSLİ tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mehmet NİSLİ

Mehmet NİSLİ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba. Sporda 4 ayımı bitirdikten sonra (kendi talebim doğrultusunda) hocam programımı değiştirdi. İlk dört ay, haftada 5 gün, her bölgeyi iki kez çalıştırıyordum. Son 1 ayda gelişimimin yavaşladığı hissedince hocam programı değiştirdi. Artık her bölgeyi haftada bir gün çalıştırıyorum. İlk başladığımda genel olarak 4x12'lik setler yapıyordum. Yeni programda hoca 4x8'e düşürdü. 12 tekrara ulaşmak için kiloları biraz hafif tutuyordum. 8 tekrarda gücüm yerine olduğundan maksimum kilo ile çalışıyorum. Böyle olunca da spora ilk başladığımdaki kas ağrıları geri geldi. İlk anda kaslarım daha iyi gelişecek diye düşündüm ama sonra "acaba kasları eritmeye mi başlıyorum" diye de düşünmeye başladım. Tecrübeli arkadaşlardan şunu öğrenmek istiyorum;
    - Her bölgeyi haftada 2 kez çalıştırmaktan 1 kez çalıştırmaya düşürmek gelişimimi artırır mı?
    - Hissettiğim kas ağrıları iyiye işaret mi? Yoksa 4 aydan sonra bu ağrıları tekrardan hissetmek, kasları erittiğim manasına mı geliyor?
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Büyük kas grupları uzun sürede yenilendiği, küçük kas grupları da çoğu antrenmanda devreye girdiği için tüm kasları haftada bir gün etkin bir biçimde çalıştırmak yeterlidir. Bildiğimiz, söz konusu manada kas ağrıları hissetmek iyi birşey elbette, kas kaybı yaşamak spor devam etmekteyken, beslenmede eh ise pek kolay değil.

3. Mehmet NİSLİ

Mehmet NİSLİ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap için teşekkür ederim. Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Umarım bu şekilde bir çalışma ile daha çok verim alırım.

4. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Aynı durum son 2 gündür benim de başıma geldi. 1 aylık tekrar ısınma programımdan sonra bölgesel çalışmaya döndüm ve ilk günkü hamlık ağrıları gibi ağrıyan yerlerim var özellikle sırt ve göğüste.Bacak antremanım da yarın onun da acısı çıkacak mı merak ediyorum ancak bu durum benim mutlu etmişti açıkçası :) Kasların ağrıması normal diye düşünüyorum ben de ağırlık artırımına yöneldim çünkü ;)

Sayfayı Paylaş