Powerlifting Turkiye ?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Anabolik5 tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    zeo64 120+ kas olacak değildi ya 120+ kas dünyada dereceleri olur zaten strongman yarışmalarında derece alır

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Pudzianowski
    116 kg 1.86 boyunda 5 kez dünya birinciliği 2 kezde dünya ikinciliği var

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yaşar hoca'ya saygım sonsuz gerçekten güzel tekniği var özellikle bench press'te leg drive ve arch olayını çok iyi uyguluyor , doğal olduğundan da eminim ama bu kilosuna göre çok zayıf olduğu gerçeğini değiştirmiyor. vücut ağırlığı 130 kg civarlarında olduğu için bench press'de çok iyi yapabiliyor ki bench press direkt olarak vücut ağırlığıyla ilgili bir harekettir. deadlift'i ise malesef yerlerde sürünüyor. bu işe profesyonel olarak bakarsanız 130 kilo vücut ağırlığında 255 deadliftin çok zayıf olduğunu anlayabilirsiniz.

berkay7743 bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    255 kg squat yaşar hocanın deadlift i 262.5 kg

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İstediğin zaman yaz başlığa.

Tanrı Türk'ü korusun.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  5. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Su anda 205 kilo deadlift deyim natural halde.. formum burda begenilmiyor onun için video koymuycam. :rolleyes:
    George leemann titredimi problem yok, ben titredimmi sakat olucaksin yorumlari aliyorum :)

6. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Sırt için sadece deadlift yeter mi sizce? Bacak için sadece squat yetiyor mesela.

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Pendlay row olabilir

Varolsun Yüce Türk Irkı.

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yetmez,kesin.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    titreme ille sakatlık alameti değil,sizin konunuza da yazmıştım.fakat george leemanı örnek veriyorsanız,onun +900lbs de bile absolute 1rm ağırlıkta bile formunun bozulmadığını da görüyor olmanız lazım.

10. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Neyse burda bir sey kanitlamama gerek yok... Natural 75 kg vücut agirligiylan 300 kg dead yapmak fantasiye girer. Natural powerlifting federasyonlari zaten halterciler gibi manipulasyonlarlan yasiyorlar. Onun için spor olarak ciddiye alinmiyor zaten.
    Bu arada George leeman videosu, adamin cildinden belli zaten neler aldigi, goril kuvveti var büyük basari ama özendigim bir tip degil.. ama titriyor sakat olabilir.

Sent from my NX505J using Tapatalk

11. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Titreme ile sakatlığın ne alakası var ki? Ne yerli, ne yabancı forumlarda titreyipte sakatlanan görmedim.

Varolsun Yüce Türk Irkı.

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Futbola verdikleri , önemi diğer sporlara vermediği için ülkemiz gelişmiyor arkadaşlar , yok genetikmiş , yok oymuş buymuş hikaye , ayrıca bir sporun bilinirliği ne kadar olursa o kadar yayılır , yapılır.Benim ailemde powerliftingi bilen yok.3 Salon gezdim semtimizde sadece 1 salonda antrenör ve milli güreşçi deadlift yapıyordu , body salonunda powerlifting tarzı benim gibi çalışanda denk gelmedim.Body salonunda bodyci çıkmadığı gibi powerlifterda çıkmıyor , ayrıca postür , teknik derken powerlifterın bodye göre zorlukları olsada bodyde şuan müsabık olmak için ya sikletin çok düşük olucak yada anabolik havuzunda yüzüceksin.Yeni bir organizsayon kuruldu şubatta yarışmalar yapıldı , resmi değil galiba ama olsun Türkiye Powerlifting olarak geçiyorlar.Yavaş yavaş bu sporda gelişicek umarım...

13. supplementbro

supplementbro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Valla bende anlamıyorum arkadaşlar bu 70-80 kg vücut ağırlığında olupta 300 kg üzeri deadlift yapanları. Bana çok saçma geliyor. Birde naturel diyorlar, yuh diyorum. Yani mesela Arnold, Bodybuilding'e başlamadan önce Powerliftingciydi, ve adam 310 Kg deadlift yapıyordu ve steroidli. Ronnie Coleman da Powerliftingcidir, yıllarca Power yapmış daha sonra vücut geliştirmeye geçmiş bir adamdır ve bu adam yıllarca en ağır kürlere girdi, 2005'te 360 Kg Deadlift ancak yapıyordu. Vücut ağırlığı 140 kg. Jay Cutler keza, maksimum deadlifti 270 Kiloymuş. Rich Piana mesela, onunda 265 kiloymuş. Ki bu adamlar ciddi kas kütlesine sahip adamlar ve hepsi kürlü.

Şimdi Yaşar Küçüğün kaldırdığı deadlift bence gayet iyi.

70-80 kiloda nasıl 300 kg kaldırıyor diğer adamlar ona kafam basmıyor. Bence o ağırlıklar gerçek değil, plastik ağırlık takıp milleti kandırıyor olabilirler. Ha diyeceksiniz ki, yarışmalarda nasıl oluyor, onunda kolayı var, adam belki çok zengindir, yarışmalardada sahte ağırlık kullanmasına izin veriyorlardır, olamazmı? Adam ciddi miktarda rüşvet verir egosunu tatmin etmek için, hakemlere ve federasyona onlarda kabul eder. Zaten Powerlifting resmi bir spor bile değil, foyaları asla ortaya çıkmaz çıksada bir yaptırımı olmaz çünkü dediğim gibi resmi bir spor değil. Olmypic değil yani.

Koskoca Arnold, Ronnie, Jay Cutler ve bilimum steroid basan adam 300'lü kilolarda takılırken, 80 kiloluk steroidsiz vitaminsiz adamların 300 yapacağı bana mantıksız geliyor.

Ben şahsen pek çok spor salonuna gittim , gerçi deadlift yapan adamda pek görmedim. Az var, ama 180-200 kg'den fazla yapanı görmedim. Bir arkadaşım vardı gerçi boyu 1.68, ama adam Tren dahil en ağır kürleri denemiş, yarışmacı adam, 85 kg felan, 170 kilo deadlifti zar zor çıkarttı. Naturel 80 kg adamlarında görüp görebileceği 200 kg den fazla değildir çok iyi genetiği dahi olsa. Şu anda mesela Ronnie Coleman emekli oldu artık, oda 80-90 kg civarlarında takılıyor, eminim deadlift denese ( Gerçi belinde sorun var ) , 200 kg civarında kalır, 300 kg nin yanından bile geçemez. Ee bu adam 80 kiloda 200 de kalıyorsa, o vitaminsiz 80 kiloluk ve "Naturel" olan adam 300 kg yapıyorsa, steroid kürüne girsin, olsun 120-130 kg bassın 450-500 kg deadlift Dünya rekorunu kırsın.

Elmayla armut diyolar Powerlifting ile Body için ama değil. Sarkosmik ve Miyofibril hipertrofii ayrı ayrı inceliyolar, işte onun için efendim Bodyciler güçsüzmüş de Powerciler güçlüymüş. Alakası yok. Bu 2 hipertrofi türünü birbirinden ayırarak yapamazsınız. Aynanda ikiside olur. Onun için Bodycilerde büyürken güçleri artar. Powercılar tek tekrar kasıyor doğrudur, ama istediği kadar kassın.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2018 ---
    Ayrıca yazmayı unutmuşum. Bir adam 300 kg üzeri deadlift yapabiliyorsa, ufak B segmenti bir aracın ( Corsa, Polo, Peugeot 207 gibi ) arkasından tutup rahatlıkla kaldırabilmesi lazım. Hatta Strongmanlar bunu bir üst seviye araçlarla ( Corolla vs ) de yapabiliyorlar. O 300-350 kg yapan 80 kilo arkadaşlar niye hiç öyle araba kaldırma videosu atmıyorlar ? ( Yanlız bi aparat var Car Deadlifting için, onu kastetmiyorum, çünkü onda mesafe uzarsa kaldırmak kolaylaşıyor , benim dediğim direk tamponun altından tutup kaldıracak ) .

Mesela Franco Columbu 340 kg civarı deadlifti var, o adam arabaları kaldırabiliyodu. Loui Ferigno'da keza araba kaldırabiliyodu, tahminim onunda deadlifti 360 kg civarıdır. Strongman yarışmasına girdi bu adam çünkü. ( 1977 olması lazım ).

Son düzenleme: 11 Şubat 2018
    zzzxxz bunu beğendi.
  14. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    ilaç kullanımına göz yumdukları sürece bu powerlifting olayı Türkiyede daha başlamadan bitmiştir ayrıca bu işin başındaki kişilerden biri olan ağırsağlamın savaş cebeciye ilaçlı diye özel 2 adet video çekmesi ancak kendi yarıştığı yarışmanın doğal sporculara yönelik olmasına hiç bir özen göstermemesi büyük kuşku uyandırıcı ayrıca o ilaçlı kişilerle beraber resim falan çektirmeleri falanda normal değil
    300 üzeri yapanları ben izledim önceden de biliyorum hepsi ilaçlı,cenk koçakdaki steroid miktarı belki ronnie colemandan da fazladır böyle bir adamı orda kürsüye çıkarmaları yanlış

15. supplementbro

supplementbro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamda steroidsiz bir adamın çok kuvvetli olması zaten çok ama çok zor.
    Arnold ve Ronnie bile muhteşem genetik + steroid ile 300 kg civarında ancak takılıyorlar. ( Arnold 310, Ronnie Coleman 360 kg deadlift yapmıştır ) .

16. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103

sahte ağırlık plakası kullanılmış olabilirmi diyorsun
    cevabım; ihtimal dahilinde yarışmada cenk koçak 320 kg lık ilk hakkında kaldıramadı ağırlığı daha sonra ağırlık plakaları değiştirilmiş şekilde tekrar geliyor ve aynı ağırlığı kaldırıyor dahada ilginci son hakkında neredeyse 350kg yıda kaldırıyordu
    deadlift gibi hareketlerde bu şekilde fail olduktan sonra ağırlık arttıran görülmemiştir zaten insan mekaniğine de terstir
    ağırlığı ilk hakkında şov amaçlı kaldırmadıysa eğer tabi

17. supplementbro

supplementbro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cenk Koçağı inceledim, adam 1.88 boyunda 100 kg civarında sağlam kas kütlesi var kollardanda belli ama bu adam naturel değil zaten. 360 kg Deadlift gerçekten yapmış olabilir, bilemiyorum, çok ciddi rakam.
    Fakat genede bu kadar güçlüyse bence kanıtlamak adına bi araba kaldırma videosu hazırlayabilirdi.
    Bu arada attığın videodaki ufak tefek kızlara baktım bir tanesi 160 kg kaldırabilmiş, . Buda ağırlıkların sahte olma ihtimalini arttırıyor. Tamam ağır giren kızlar var ama, bu kızlar ciddi çelimsiz. 160 kg deadlifti nasıl yaptı o kız diye hala düşünüyorum. Bu yarışmada sahte ağırlık kullanılmış olabilir. Yanlız Cenk Koçağın 320 kg videosuna baktım, adamda güç var, tutuş sorunundan ötürü düşmüş ağırlık gibime geldi. Yani kavramada sorun var güçte yok.

18. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bence en doğrusu ilaçlı olduğu bariz şekilde olan kişileri yarıştırmamaları ilaçlı olduğundan şüphe duyulan kişilerinde ilaç testine sokmaları
    bana kalırsa ben ilaçlıları hiç bir kategoride yarıştırmam ama illa olacaklarsa 2 ayrı kategori şeklinde olur ilaçlılar ve ilaçsızlar diye
    ilaç bir dopingdir ilaçlı insan zaten mantıken en yüksek rakamı o kaldıracaktır yarışma sonunda kürsüye çağırıp ödül falan verilmesi bana saçma geliyor sporcu ahlakına zıt bir durum
    zaten bu yarışma bir yarışmadan ziyade para toplama etkinliği gibi bir şeymiş duyduğuma göre

19. supplementbro

supplementbro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten Dünyada öyle çoğu yerde, Open ve Drug Free olarak 2 ayrı kategori var powerlifting yarışmalarında. Ama, "Drug Free" dede türlü türlü hileler dönüyordur eminim. Ama şuda var, her steroid kullanan aynı güce ulaşamazki. Nice steroidli adamlar var Deadliftde 170-200 kg civarını aşamıyor. Benim arkadaşım mesela adam 1.68 boy, 80 kg civarı 170 kg deadlift zorla yaptı ve Trenbolone kullandığını biliyorum kendi söyledi. Kollarında bir sürü sivilceler vs. var. Bu adam Powerlifter değil, ama vücut yarışmalarına giriyor ve 32 yaşında felan , uzun yıllardır antrenman yapan birisi. Onun için ne olursa olsun, Steroidli dahi olsa 300 kg civarı yapıyorsa bi adam çok iyidir bana göre. Ona bakacak olursak Dünyada ne steroid kullanan adamlar var, Mr. Olympia'nın yanına dahi yaklaşamıyorlar.

Ama benim dediğim gibi, beni sinir eden nokta, steroid kullanıpta kullanmadım diyenler. Yada sahte ağırlık kullananlar ki bir ara Rich Piana nın sahte ağırlık kullandığını söyleyenler olmuştu. İçi boş plastik şeyi takıp milleti kekliyorlar demişlerdi. Ne kadar doğru bilmem, ama zor bir şey değil. Ne varki o işi yapmak çok basit.
    Gerçi ölünün arkasındanda konuşulmaz Rich Pianada rahmetli oldu. Bu arada, 370 kg civarı deadlift yapan Dallas Mc Carver vardı, oda rahmetli oldu, geleceğin Mr. Olmypia'sı olarak lanse ediliyordu, adam 140 kg civarındaydı, ve adam öldüğü zaman otopside çok yüksek dozda steroid kullandığı ortaya çıktı. Testostoron seviyesi 55.000 Ng / Dl. Şimdi bu Cenk Koçak bu adama çok yakın yani güç olarak, naturel olduğuna inanmak çok güç , ama ne olursa olsun, steroid dahi kullansa çok ciddi başarılı adam.

20. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    powerlifting güzel spor ama powerlifting diye bir spor yok türkiyede orda derece yapan sporcuların hiçbiride milli sporcu olmuyor ya da türkiye derecesi yapmış olmuyor ben yarın gidip dernek açsam bu cumarteside yarışma düzenlesem 80 tl katılım parası + her diğer kaldırış için 60 tl para alırım 3-5 te torpil alırım 100 kişi katılsa 140 tl den 14000 1000 tl de torpilden gelse 15 bin 5 bin tl ye hakemdir plakalardır belgelerdir protein tozu veririrm 10 bin tl cepte güzel iş ama ordaki sporcuların hiç bir başarısı olmuyor sadece bir derneğin yarışmasını kazanıyolar a kişisinin b kişisinin açabileceği bir dernek

zzzxxz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş