Powerlifting Turkiye ?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Anabolik5 tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    elbette 300 az bir kilo değil o konuda haklısın tabi ama powerlifting'i ciddi olarak yapan ve hayatını buna adayan sporcular 75 kilodayken bile kaldırabiliyorlar çünkü bu uzmanlık alanları. ağır siklet kategorisinde ise 450 kilonun ötesine çıkabilenler var.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ciddi anlamda çalışan öncesinde de biraz spor geçmişi olan standart bir birey için,200-220 deadlifte ulaşmak düzgün bir programlama ve mükemmel form ile 6 ay 1 sene civarı anca sürecektir.

elit bir powerlifting sporcusu rahat bw x 3,5 deadliftin üzerine çıkabilir,RAHAT.hatta sikleti düştükçe bu miktar 4xe ve üstüne çıkabilir.bu da 75 kiloda 300kg deadlift yapan çok kişi var demek.dediğim gibi drug tested powerlifting federasyonlarının ayrı ayrı siklet kategorilerindeki rekorlarına,ortalama opener ağırlıklarına bakabilirsiniz.baktığınızda göreceksiniz ki ülke olarak ONLARCA YIL gerideyiz.

Created By Loss ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Steroid kullandıklarına eminim, vücut ağırlıklarının 4 katı. Ben ne adamlar biliyorum 90 kilo ama 180-200 kiloyu ıkınarak kaldırıyorlar. Çook uzun geçmişi olan "doğal" 90-100 kiloluklar "belki" 300 kilo kaldırabilir diye tahmin ediyorum. Ben hiç 70 kilo olupta 300 kilo deadlift yapan birini duymadim.

Tanrı Türk'ü korusun.

4. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    yahu saçma sapan yorumlar var birisi yazmış ırkımızın genetiği müsait değil birisi yazmış doğal olarak şu kadar kg kaldırıyor ozaman bende diyorum biz Türkler olarak çeşitli saçmaların arkasına sığınmakta üstümüze yok

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ben kendim gördüklerimden bahsettim. Genetik olayı saçma tabi ki ama yaşam standartları ülkeye göre degisiyor. Gunun 12 saatini asgari ucrete calişan toplum olarak pek şanslı sayılmayız. Genetik olsa nolur.

Tanrı Türk'ü korusun.

6. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    buna kesinlikle katılıyorum.bizim ülkemizde bu spor o kadar yer etmiyor ki bizim insanlarımızın bu sporu yapamayacağı ya da milletin ısınma ağırlıklarının bizim limitimiz olduğuna dair görüşler duyduk.basitçe biz hala çoğunlukla göğüs kol mantığına sahip,araştırma hevesi zerre olmayan bu konularda onlarca yıl geride kalmış durumdayız.bu bizim genetiğimizden şundan bundan değil tembelliğimizden ötürü,başka hiçbir şey değil.

geçen sene bir tv YETENEK yarışmasında adamın biri 270kg deadlift yapmıştı snap city formla.televizyonlarda haber sitelerinde sosyal platformlarda çok ilgi çekti ne güçlü adam dediler.adam 130-140 kilo falandı.270kg deadlift 600lbs yapar ve IPF'in(international powerlifting federation)-59kg siklet kategorisinin deadlift rekoru 275kg dır.ve ipf drug tested bir federasyon.ne kadar gülünç halde olduğumuzu varın hesaplayın.

Pink Zeppelin ve Xcalamity bunu beğendi.
  7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sadece bu forumun +120k üyesi var.bunların çoğu düzenli ya da düzensiz spor yapma fırsatı buluyor ülkemizdeki şartlar kötü de olsa.ülkemizde bu rakam yüzbinlerce bin düzeyindedir muhtemelen.vücut geliştirme için fırsat buluyoruz bu imkanlara rağmen de powerlifting için bulamıyor muyuz?powerlifting daha mı pahalı bir spor?şu bahanelerin arkasına sığınmayalım lütfen.

8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kardeş lafın banaysa ayıp. Araştırmayıda, uygulamasınıda denerim. Ben dedim kendi çevremde doğal olarak 220+ yapan görmedim. Zaten bu forumda deadlift yapan 5 kişi var :) . Rahat 300 kilo deadlift yapılacağınıda sanmıyorum. Herneyse sen yapabilirsen koyarsın videosunu. Bende G.A.P'a girdim suan deniyoruz, görücez bakalım 1 sene sonra maksimum kaç kiloya ulasabilicem.

Ekliyim; Şimdiye kadar hiç BB yapmadim bile, en yakını calisthenics. Gülsem mi bilemedim.

Tanrı Türk'ü korusun.

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hayır tabiki sana değil 2pacist.genel olarak durumumuzu açıklıyorum ben.forumda nadir deadlift yapanlardan biri olduğunu biliyorum ve hatta özel konuşmamızda pink zeppelin e de söyledim 1 saat önce.fakat demek istediğimiz amerikadaki ve avrupanın bazı bölgesindeki standartlardan çok uzak oluşumuz.220kg inan ki çok çok düşük bir rakam,dediğim gibi temel yaygın programlarla birlikte 1 senede rahat ulaşılabilir.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Rus bir antrenörle tanıştım bu yaz bana dedi ki ben 3 sene ancak 200 kiloyu geçebildim deadlift'te. Sorun yaşadım posturel olarak ondan sonra deadlift uzerine bayagi gittim. İlk yilin 4-5 ayi omurga ile ugrasirken gecti. Toplamda 7-8 ay 150 kilo oldu. Tabi sırtta sorun olunca formu oturtmak uzun suruyor. Suan sirtima guveniyorum, gerci calisthenics ile biraz ara verdim bu yaz ama onunda faydasi var tabiki.

Tanrı Türk'ü korusun.

11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    esas mevzu şu ki deadlift için sırtın iyi bile olmak zorunda değil.iyi sırt önemlidir evet fakat iyi olmak zorunda değil.şunu tekrar belirtmek lazım strength training temel olarak cns/pns(central nervous system/peripheral nervous system)eğitimi üzerine kurulu.ve kas kütlesi anlamında gelişmiş bir sırta ya da alt vücut kısmına sahip olmayan bireyler bile yüksek kilolara çıkabilir 3 büyük lift anlamında.tek gereken doğru programlama ve zaman.

3 sene de 200kg deadlift için fazla bir zaman.ciddi bir çok powerlifter muhtemelen ilk senesinin sonlarına doğru ulaşmıştır bu rakamlara.

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Dediğim sırt sorunu, omurgayı dik tutamamamdı. Güçten bahsetmedim. Başlangıç pozisyonunda ki "Chest up" poziyonunu sağlayamıyordum bu durumda mukemmel form yakalayamiyoruz. Ve bir ayrinti daha hiç birimiz prolifter değiliz. Deneyip görmekten başka bir caremiz yok.

Tanrı Türk'ü korusun.

13. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu arada çoğu kişinin atladığı bir nokta ise aslında deficit deadlift yapıyor olmaları. ülkemizdeki çoğu 20'lik plakalar standart plakalardan daha kısa ayrıca sahip olduğumuz barlar neredeyse hiç bükülmeyen barlar ( en azından benim salonumdakiler öyle) bu yüzden mesafenin arttığı deficit denen deadlift türünü yapıyorsunuz. plakaların altına bir kademe mesafe koymanız gerekiyor ki kaldırabileceğiniz asıl ağırlıkla çalışabilesiniz.

14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    zeo64 yaşar küçük powerlifter adam 3 yıldır yapıyor 9 yılda body building yapmış bana 3 yılda 150 kg bench 180 kg squat 200 kg deadlift yapılır demişti sıfırdan başlayan biri için ben 160 kg bench press 180 kg squat basıyorum 3 yılım doldu 3 yılda 160 kg bench press 180 kg squat yaptım 1 yılda 200 kg deadlift görmek kolay değil yaşar abi kendisi bile şu anda 262.5 kg deadlift yapıyor

2pacist bunu beğendi.
  15. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yaşar küçük'ü youtubede düzenli takip ederim.bench için katılırım fakat squat ve deadlift konusunda aynı şeyi söyleyemem.yaşar küçük'ün sq ve dl'si de geçmişine ve vücut ağırlığına göre çok zayıf.

berkay7743 bunu beğendi.
  16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Zeo senin DL kaç?

Tanrı Türk'ü korusun.

17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam Deadlift zayıfta adam 255 kg squat yapıyor bence squat zayıf değil deadlift zayıf deadlift in 285 kg olması gerekir bu durumda

18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben 15-16 aydır ağırlık çalışıyorum. 8. ayımda 180 kilo squat yaptım o zamana kadar neredeyse hiç deadlift yapmamıştım. 3-4 hafta çalıştıktan sonra 200 kilo deadlift yapabilmiştim , deadlifti sevince powerlifting'e başladım ve 4 ayda 235 deadlifte ulaşabildim. kısa sürede 235 deadlift yapmak açıkçası beni çok güçlü ya da genetik harikası yapmaz. ben de bench press'de zayıfım ve ne hikmetse benimle aynı kiloda deadlift kaldıranlar 180 kilo bench press yapıyor. 235 deadlifte göre minimum 150 kilo ile bench press yapmam gerekirdi ama 125 civarında takılıyorum. anlayacağınız herkes için standart bir şey yok , doğalda 300 kilo deadlift hayal de değil.

zeo64 bunu beğendi.
  19. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    hocam G. A. P. konusuna her hafta güncel ağırlıklarını yazsana. Ben yazacam da şimdi konu sahibi sensin sensiz olmaz :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yaşar hoca kaç kilo yahu?+120 bir adamdan bahsediyoruz.o idman geçmişinde +120kg biri için ortalamalara standartlara bakarsak 255 squat komik bir rakam.

Sayfayı Paylaş