Pilav Yapımında Soru İşareti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

diez dediği gibi pakette margarinler sağlıksız. Doğal tererağ da nerde bulunur?
    Pazardan açıktan alsanız gene bilemezsiniz içinde ne olduğunu.

Pilav 'ın vücutta fazla yağlanmaya sebep olduğunu düşünmüyorum. Tek etken olamaz.
    Lezzet konusunda belirleyici olan pirinç cinsine bağlı. Jasmine kullanırsanız farklı kokusu ve tadı vardır.
    Pişirirken maalesef yağsız olmuyor yoksa yapışıyor pirinçler.
    Tereyağ özellikle çok koyulduğunda tadı bozuyor. Zeytinyağa en uygunu gibi.

iyi akşamlar

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    zaten ramazanda beslenmeyi salmıştım bu konudan sonra tereyağlı pilav yaptım ve gerçekten süper oldu :D teşekkürler pulloverforever :) :)

bu arada pirinç gerçekten yüksek glisemik indeksi var antremandan sonra güzel olur ama akşam yemeklerinde yağlanma yapabilir.

lakers44 ve RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Saat 20.00'de yense de mi? Gece 3gibi uyuyan biri olarak soruyorum :)

4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori planınıza uyduğu sürece yenebilir. Yani 2700kcal aldığınızda kilo almıyorsanız, ve gün içinde 240kcal aldıysanız 300kcal değerinde pilavınızı yiyebilirsiniz.

Ama zaten gün içinde 3000kcal yediyseniz bir de üstüne 500kcal pilav yerseniz, kilo almanız doğal olarak gerçekleşecektir.

5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    ben kilo alma değilde yağlanma bakımından sormuştum. Lakin bulk dönemdeyim kilo almaya hacim kazanmaya çalışıyorum zaten

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bakıldığında evet uyumadan 7 saat önce yenebilir ama hava karardığında metabolizmamız uykuya hazırlanıp yavaşladığı için yüksek insülin bize yağ olarak dönebilir tabii bu yaptığımız aktivitelere de bağlı mesela dışarda dolaşıyorsanız akşamları yemeniz yağlanmayı önlerken 20 den 3 e kadar bilgisayar başında oturuyorsanız (benim gibi :D :D) tabii ki yağlanma olucaktır

7. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Maalesef genelde sizin gibi pc başında oturuyorum. E buseferde karbo tüketmezsem o saatte hem çabuk acıkıyorum hemde kalori miktari az kalıyor kilo almam için.. Sanırım saat 18.00da yiyeceğim artık

8. brhmcr

brhmcr Guest

Toplam kalori miktari ve besinlere bolunus sekli gunluk ihtiyacinizi karsilayacak sekilde olursa zamanlamanin hiv bir onemi olmayacaktir. Genel bir kalori sayimi yapmiyorsaniz. Aksama saaatlerinde protein odakli yemek daha mantikli olacaktir.

9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Salondaki Hocam akşam yemeği için için salata + Tavuk ızgara önerdi. Fakat akşam öğünümü böyle geçirirsem günlük kalori miktarı çok düşük kalacak. Nedeni de geç yatıp geç kalkmam. Saat 9.00 gibi kalkmaya çalışacağım ve karbo alımlarımı erken saatlere çekmeye gayret göstereceğim. Akşamlarıda hocanın dediği şekilde beslenirsem faydalı olacaktır sanırım

10. brhmcr

brhmcr Guest

Gunluk aldigin karboyu sabah, idman oncesi ve sonrasi olmak uzere bol bence. Gece yatma isini de coz artik, dogal yolla olmuyorsa melatonin filan al.

Sayfayı Paylaş