P90x e başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cemarda12 tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    p90x sadece yağ yakımı dersek yanlış olur.özellikle p90x2 de ağırlık antrenmanları daha fazla ilkine göre.ama her bölümü hızlı,etkili ve cardio kapsadığı için haftada birkaç gün yapılan cardiodan daha etkili.

ayrıca nutrition guideyi okuyup kendi bilgilerinizle de birleştirip uygulayabileceğiniz bi beslenme programı yazmanız çok mümkün.

not: "p90x documents torrent"tagıyla nutrition guideyi(p90x in dvdsinde gelen beslenme rehberi diyelim)temin edebilirsiniz.

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    P90x2 yi bilmiyorum ama P90'ı bilen bir kişi olarak sadece vücud ağırlığına ve kısa dinlenme süresine dayalı bir programdan bir süre sonra hacim anlamında kazanım olmayacağına eminim. Yukarıdaki tezimi tekrarlarsak P90-P90x yapan ve kolu 40 cm e gelmiş biri sadece o programı uygulayarak 42-45cm lik ölçülere ulaşamaz

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence yanlış düşünüyorsunuz ben p90x yarım uyguladım tamamlamadım ama şöyle söyliyim p90xde ağırlığı artırarak kas kütlesinin daha fazla artmasını sağlayabilirsiniz.Ama Klasik Body yaparken ne kadar sürede 40 cm kol 45 e ulaşır veya P90x ile ulaşır hangisi daha hızlı ulaşır bilemem ama p90x yapan kişi sadece kas gelişimi elde etmiyor.(Ayrıca şöyle düşünebilirsiniz barfiks - şınav ve dumbell ile yapılan çoğu hareketten oluşan p90xda ağırlık çantası ile barfiks ve şınav hareketini zorlaştırarak hacimlenmeye yöneltebilirsiniz ve dumbellın ağırlığını artırarak ve kullanıyorsanız direnç lastiğinin gücünü artırarak yani p90x kas kütlesini 40cmden sonra büyütmez düşünceniz bence yanlış.

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Söylediğiniz modifikasyonları yaparak tabii ki kas kütlesini artırabilirsiniz. Ama iş modifikasyoan girerse P90x yaparken şınav yerine bench press de ekleyebilirsiniz :)

Benim belirtmek istediğim P90x ve benzer programların asıl amacının kilo kaybı ve yağ yakımı- fit görünüm olduğudur. Bunu yaparken tabii ki kas kütlesi de kazanılır. Hatta belirtiğinize benzer eklemelerle hacim de kazanılabilir. Ancak programın amacı unutulmamalıdır.

Kısaca kas kazanıp hacim yapmak isteyen biri için P90 tarzı programlar ilk tercih kesinlikle değildir.

HA bu demek değildir ki P90 kötü bir program. Aksine bu program define olmak ve inanılmaz bir kondisyon kazanmak için bire birdir.

5. Ens19

Ens19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle beslenme programını uygulayın ben sadece P90X i yaptım eskisi gibi yedim.Kaslar güçlendi fakat yağlar çok erimedi.

Sayfayı Paylaş