Orantısız Gelişen Göğüs Kası Problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve studentist tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. studentist

studentist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar. Orta seviye şekilde antrenmanlarıma devam etmekteyim. 4 aylık bir sıkı cardio geçmişinden sonra 3 aydır estetik şekilde vücut geliştirmeye çalışıyorum. Vücudum hacimli değil, ama yağ oranım %8-9 civarı olduğundan estetik sayılabilir. Fakat şöyle bir problemim var ki göğüslerim çok hızlı hacim kazanıyor ve diğer bölgelerime göre orantısız büyüyor. Sizce ne yapmalıyım ? Önceleri hiç göğüs çalışmamaya karar verdim ve 2 hafta boyunca hiç çalışmadım göğüs. Fakat önemli bir kas olduğu için güç kaybı yaşamaktan korkuyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    genetik şans faktörü.. kimilerinde de göğüs gelişimi çok yavaş ve benimki gibi güvercin göğüs olabiliyor. Orantılı şekilde tüm kaslarını çalıştır. Kası ihmal ettiğinde asıl orantısızlık olur. Parçalı hatlara sahip dolu bir göğüs vücudun vitrinidir. Kıymet bilmeli :)

3. studentist

studentist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam haklısınız, çıplakken güzel görünüyor ama omuz başlarım ve kollarım çok dolgun olmadığı için tişört üstümdeyken göğüsler çok belirgin oluyor. Ben de bu durumdan rahatsızım. Ama dediğiniz gibi genetik yapının sonuçlarından kaçamayız. En iyisi haftada 1 kez hafif idmanlarla çalıştırayım göğsümü.

Sayfayı Paylaş