öylede sadece whey protein alması gerekmiyor.
ama sonuçta hiçbir zararı olmaz faydası bile olur tabiki zaten bu ürünler bu yüzden üretiliyor.mersinde incirlik üstündeki amerikan askerleri bu ürünleri ucuza satıyorlar.çünkü onlara amerikan ordusu besin takviyesi olarak bu tozlardan veriyor.bizim ordudaki gibi kurtlu mercimek değil.
bence günde 1 ölçek içmesi gayet güzel olur.kuru üzüm badem fındık da yemek güzel olacaktır.bunları alışanlık haline geitrmeliyiz.
2008 Mr. Olympia Dexter Jackson bir röportajında karaciğer desteği için kayısı kurusu yediğini ve kayısı kompostosu içtiğini söylemiş.dünyanın en ucuz ve en kaliteli kaysılarının ülekmizde olduğunu unutmayın.sadece tozlardan medet ummak yanlış olur.dengeli beslenmeyi bu nutrition larla desteklemek doğru olandır.yani beslenmeyen birisinin bu tozları içerek bir yere varması imkansızdır.çünükü bu ürünler 2000 kalorilik diyete göre üretilmiştir ve üzerindede bu uyarı yazmaktadır.
insan vucudunun soy proteinede , egg proteine de , et proteinede casein(süt) proteinede ihtiyacı var.ama protein çeşitleri arasında en etkili whey olduğu için whey kullanıyoruz.fakat bu diğer proteinleride almıycaz anlamına gelmiyor.günde 1 avuç fındık ya da badem yiyerek ve makarna mızıda yiyerek soy protein ihtiyacımızı karlşılıyoruz , tavuğumuzu,balığımızı yada etimizi yiyerek et proteinini alıyoruz , sabah 4-5 yumurta yiyerek egg proteini alıyoruz ama whey yani peynir altı suyu proteini adından da anlaşılacağı gibi peynirde var.en çok ve en yağsız şekilde lor peynirinde(özellikle kaşar loru) bulunmaktadır.peynirden wheyi alabilmemiz için günde yarım kilo peynir yemek gerekeceğinden ve diğer protein çeşitlerini alabilmemiz için daha lezzetli şeyler yiyebileceğimiz için whey proteinin tozunu alıyoruz.parasıyla whey dışındaki proteinleri almak lükse kaçar bence.yoksa egg proteinin de tozu var soy unda ama gerek yok.sen yarım paket makarna yiyerek tüm soy protein ihtiyacını fazlasıyla karşılıyosun ve 50 kuruşa maloluyor sana.yumurtanın 5 tanesi 1,5 tl ye geliyor.tavuğun kilosu (göğüs) 7-8 tl.ki günde 300 gr yiyoruz (en az) (bir öğünde 100-125 gr) oda 2,5 tl ye maloluyor.
whey proteini yani peyniri lor olarak alırsak oda çok ucuz.yarım kilosu 2 lira marketlerde.ama boğazınıza dizilecek ve yemeniz zor olacak.bu bakımdan whey protein için nutrition kullanımına baş vuruyoruz.