onu yeme bunu yeme !!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve magicbaris tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Keto çubuklarını kullanıyorlar genelde. Ne kadar gerçeği yansıtır bilinmez ama öğünlerden sonra deniyorlar yediklerinin onları ne kadar ketonun dışında bıraktığını. Deneme yanılma yani her seferinde. Yan etkiyle bağlantılı bir durum olduğunu ve ya olmadığını duymadım.

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    keto sticklerin rengi degisiyor bazen daha koyulasıyor bazen daha az pembelesiyor. tam karar veremiyorum bu sefer keto dısınamı attı atmadımı diye bugun cok az karbonhidrat almaya karar verdim 3 5 gr ile bitircem

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın dostum, özellikle tutarsız oldugumuzu nereden çıkarıyorsun? Hayatta hiç kimse sıfırlı rakkamlarla beslenemez. Bu tek tip diyet olur.

Oysa paleotic diyet böyle birşey değil hatta ketogenic diyet bariz bir biçimd low karbohidrat diyetlerine benziyor.

en kötü otun içinde bile protein yağ ve karbohidrat barınır.

yani sen kendi yaptığın yanlışlıklara kulp arıyorsan, ben başka birşey söyleyemem.

insan karbohidrat ihtiyacını işlenmiş ürünlerden karşılamamalı.

Süt ve süt ürünleri bence kullanılabilir ancak işlenmemiş olmalı demiştim.

gidip marketten satın aldıgın süte süt diyorsan ya hayatta hiç birşey öğrenmedin, üretim teknolojileri hakkında hiç bir bilgin yok, yada at gözlüklerini çıkarmamakta israr ediyorsun.

Kaldıki süt ürünlerini Kefir şeklinde ve evde kaynatılmış olarak kullanılmasını öneriyoruz.

Açlık hissinin birinci sebebi ne biliyormusun? Leptin seviyesi

ikinci sebebi Bağırsak florası bozuklukları

3. sebeb insulin değerlerini sürekli bir aşağı bir yukarı oynatmak.

Dolayısıyla 10 gun içinde insulin terbiye ediliyor bağırsak florası bozukluklarınız kayboluyor ve dolayısıyla leptin seviyenizde yükseliyor.

Tutarsız olan tek birşey yok.

Çünkü yaklaşık 1 aydır şeker meker kullandıgım yok. Sadece çok canım isterse Siyah Çekirdekli Kuru üzüm ve sebzeleri bolca tüketiyorum.

Canınınız istiyorsa işlenmemiş früktoz ve glikoz içeren meyvalardan az oranda tüketebilirsiniz.

Önce Amaç insulini terbiye ederek yağ oksidasyonunu başlatmak.

6 hafta içinde söylenen mükemmel derecede mitokondrilerin privuatların yaptığı pis etkiden kurtulup enerjiyi sürekli yağlardan karşılamasıydı.

ben daha 3. hafta sonundayım ve hiç karbohidrat almadan idman yapıyorum.

Eskisinden çok daha iyiyim.

Altı öğün beslenme ile uğraşacak kadar zamanı olmayan insanlar için uygun bir beslenme biçimi.

15. gunden sonra etkileri görülmeye basliyor.

ben 21. gundeyım daha önce uyguladıgım ketojenik diyetler 86 cm e düşürdüm belimi ve hiç ölçü kaybetmedim.

Unutmayın ben 120 cm bel çevresinden 86 ya 1.7 yılda geldim.

utandıgımdan değil kameram olmadığı için fotoğraf koyamıyorum.

ayrıca tutarlı oldugunu iddia ediyorsan bana neden tutarlı oldugunu açıklamalısın yani şu sebebten dolayı tutarlıyım demen lazım.

zira pişirdiğiniz yiyeceklerde acı kullanmanız bile tatlılara olan düşkünlüğünüzü bitirir ve seratonin seviyelerinizi arttirir.

bak bu arada spor yaparken başka işlerle uğraşıyorum yani bu benim hobim.

Eğer tatlıya olan düşkünlüğünü yenemessen bu sana hayat boyu zarar verir.

Metabolizma yağlarla çalışıyor, dolayısıyla biz karbohidratla onu hızlandırıyoruz. Ancak sürekli kötü ve pis yakıt kullanıyorsanız sonuçta sobanın boruları tıkanıyor.

Bunu düzeltmekte biraz zaman alıyor.

Ya insan gönüllü olarak biraz eziyet çekmeye alıştırmalı kendını yada olduğu gibi bırakmalı.

Yaptıgımız her hataya kulup ararsak neden hata yaptıgımızı bilemeyiz.

su an ben diyorum mesela hata yapmışım ve benim gibi bir çok arkadaşımız hata yapmış durumda.

Mutlaka insulin terbiye edilmeli.

Kefir whey protein yani isterseniz whey proteinde kullanabilirsiniz.

Ancak kefir kullanın diyorum çünkü bağırsak florasını düzeltiyor.

Hatta evde mayalayın.

Zira senınde sorunun vorenus insulinle ilgili problemlerin var. Bu problemler büyümeden yaptıgın yanlışı erken farket ve sorununu çözmeye çalış.

Son düzenleme: 1 Aralık 2010
  4. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Coyote sana kendi beslenmemden örnek vermem gerekirse ben çayına şeker atmayan biriyim . Eve abur cubur sokturmuyorum , 2 tane baklava yesem çıkar yarım saat koşarım içim rahat etmez. Benim burada karbonhidrattan kastettiğim şeyler daha öncede sıkça belirttiğim gibi meyve sebze bunların suları süt ve süt ürünleri ... bir yandan bizim için bütün karb.lar aynıdır biz karb. ayırımı yapmayız diyosunuz diğer yandan 1,5 litre kefir içerim üstüne meyvede sebzede yerim diyosunuz . Bir yandan 1 tane portakalı bile çekinerek yerim diyosunuz içindeki karbdan dolayı diğer yandan 1,5 litre kefir içip oradan 70-80 gr karb. alıp üstüne meyvede sebzede yerim diyosunuz .

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    saygıdeğer dostum, şayet ben karbohidrat kullanmıyorum. Ancak 100 grama kadar kullanılabilir dedik.

Kefir içilmesini öneriyorum tabiki.

Kefir nedir? whey protein neden gidip boyalı toza para veriyimki.

Sade kefirin içerisinde 1 litresinde en fazla 20 gram laktoz vardır. hatta kutu üzerindeki değerler tam gerçeği yansıtmıyor.

bununla ilgili çok araştırma var.

Dolayısıyla gidip kasıtlı baklava börek çörek yemek var

Birde faydalı besinlerin içerisine karışan karbohidrat var( sütün doğal ürettiği laktoz)

ne yani kefirde laktoz var diye içmeyecekmiyim?

Kendi adma konuşayım ağzıma yaklaşık 1 yıldır tatlı girmedi.

Kimsede o allahın belası sağlıksız ürünü ağzıma sokamaz.

Kilolarca yağ yerim ama 1 gram şeker istemiyorum.

Kasıtlı almak istemiyorum en azindan.

Ya baktım olmuyor gidiyorum çekirdekli siyah kuru üzüm alıyorum. O da çok canım isterse . Ancak su an oda geçti biliyormusun inanılmaz birşey.

insulin tamamen etkinliğini azalttı. Stress durumlarıyla başa çıkmak daha kolay.

Yani daha nasıl anlatsamki sana.

Sıfır karbohidratlı beslenme diye bir şey söz konusu değil arkadaşım.

Low karbohidrat diyetleri bunlar.

Olabildiğinde düşük karbohidratlı besleneceksin. Ölsende baklava yemeyeceksin mesela. Kendini pişman hissedip koşmayacaksın.

sporu sağlık ve kendini zinde hissetmek için yapmalısın.

senın yaşadıklarını bir çok kilolu arkadaşımız yaaşdı bende yaşadım.

Bunlar yanlış diyorum.

Baklava yiyince koşma fikrine ise güldüm gerçekten.

kusura bakma ama paranoyaklıktan farklı birşey değildi bu.

böyle giderse her tatlı yediğimizde kendımızı koşmak zorunda hissetmeliyiz.

O zamanda doğanın ve güzelliklerin tadını unutucaz.

sadece göbeğimiz olmasın diye spor yapmış olucaz.

bu sporda ne kadar devam eder allah bilir.

Son düzenleme: 1 Aralık 2010
  6. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Yani benim karb alımım örneğin hep belli bir çizgide gidiyor . Günde 150-200gr geçmez . karb. olayınıda meyve sebze taze sıkılmış meyve suyu gibi buralardan alıyoum en fazla makarna yerim o kadar . boyum 1.85 kilom 85 hep bu cizgide gidiyorum kilom bazen 2 kilo artıyor bazen 2 kilo azalıyor . Salondakiler senin 95 kilo olman lazım bu boyla diyolar ama hikaye ben böyle bi cizgi yakaladım ve devam ettiriyorum. baklava olayını da örnek olarak verdim herhalde 2 yıldır yememişimdir yani şeker alımı konusundaki duyarlılığımı belirtmek için.

7. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler

Bana bireysel olarak yaklaşma.Ben inanmıyorum diye bir şey söylemedim benimle tartışır gibi konuşma.Ben 3 öğün karbonhidrat tüketerek 30 kg verdim derimde deformasyondan,sarkmadan eser yok.Ben kendi yaptığım diyeti ve çalışmaları sizlerle resimli olarak paylaştım yazdığım diyetin ve sistemin bedenime ne şekilde etki ettiğini gösterdim ve sizden de yazdıklarınızı uygulayıp ne halden ne hale geldiğinizi göstermenizi rica ettim sadece.

Sizin yazdıklarınıza göre benim sarkmam,hormonel problem yaşamam,iç organlarımda tahribat gibi şeyler olması gerekiyordu.Ne hikmetse bu bahsettiklerinizden hiçbirini yaşamadım.

Sizinde karbonhidratsız olarak amacınıza ulaşırkenki adımlarınızı fotoğraflamanızı ve diyetinizin bedeninize yansımasını istemem çok mu anormal ?

Neden bukadar alındığınızı anlamadım.

Coyote bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    saygıdeğer uğur, gerçekten tansiyon yükseldi evet haklısın. Ancak canlı örnek benim.

şayet video kameram yok yani o kadar problemle uğraşırken nerden nereye geldiğimi gösterecek fotolarım yok ama söz ekleyeceğim. Sadece akşamları 2-3 saat zaman bulabiliyorum ve yani bakmam gereken bir ailem var.

yaşı genç insanların hormonları iyi çalışıyor uğur. bunuda göz ardı etmemek lazım.

daha yaşlı olsaydık eğer şüphesiz çok ağır sorunlar yaşıyor olabilirdik. Çünkü yaş ilerledikçe kilo alımı artıyor ve dezeenformasyonlar büyüyor.

yani yaş farklılıkları önemli bir konu.

birde yanlış diyet yapanlarda aynı sorunlar oluşuyor.

ugurguven bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Achilles1980 sonuna kadar haklı burası podyum degil kimse resimlerini paylasmak zorunda degil ozel sebebleride olabilir Ben ve o arkadasımız 29 yasındayız artık.

ugurguven resimleriden gordugum kadarı ile sacların dökülmeye baslamıs kac yasındasın bilmiyorum ama saclarının dökülmesi insülinle alakalı ve sorunların baslamıs demek

Eger beslenmeni degistirmezsen daha erken yaslarda kel kalabilirsin. Vucud plastik yese bile kısa zamanda birsey olmaz ilerleyen zamanlarda anlarsın.

Zaten yedigin gibi birsey olsa sıcak pres kanserojen yag yiyenlerin hemen ölmesi lazımdı bu sorunlar 50 60 yasında bas gosteriyor Zaten bizim derdimiz o yaslarda simdiki gibi dinc kalmak midedeki baklavaları o yaslarda nede olsa sayamayacaksın.

10. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Kan şekeri 60 70 i geçmeyen bir insanın saç dökülmesini insüline bağlamak nekadar doğru bilemiyorum.Genetik yatkınlık bir numaralı nedendir saç dökülmesinde.Testesteron hormonunun dht ye dönüşmesinden dolayı oluşan bir durum söz konusu.

Kişide bu yatkınlık yoksa steroidde kullansa saçlarının dökülmeyeceği görebilirsiniz.Yani bu direk olarak insüline bağlamanın hatta insülinle hiç bir alakası olmayan kişinin saç dökülmesini buna bağlamanı anlıyamadım doğrusu.

11. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    :) ugurguven sigara insanı 3 senedemi öldürüyor bu nasıl bir yaklaşım ben hayatımda sanki karbonhidratla beslenmedim ki bana bunun ne olduğunu anlatıyorsun. Yavaş yavaş vücudumuza zarar verdiğinden bahsettik yarın kanser olursun hormonların çöker gibi bişey mi yazdım bende haberim yok. İstediğimle istediğim tonda konuşurum rahatsız olursan yazmassın ya da gidip admine şikayet edersin. O da uygun görürse üyeliğimi siler. Yazım şeklin hadi bakalım gösterin abilere bu kadar anlattınız vücutlarınızı der gibi ukala tavır takındığın için öyle yazdım.

Ayrıca bak ne mutlu ki sana karbonhidratlı şekilde kilo vermişsin biz zaten bu olmazda demedik. Yani bişeyleri tartışıyoruzda neyi tartıştığımızı bilmiyoruz. Bize bir sorun varsa direk sor. Mesela de ki karbınhidrat diyetinden neden daha iyi diyorsunuz neden benim hormonlarım ketoda daha iyi çalışır bu gibi soruları sorun ki konuşma bir amaca ulaşsın. Böyle bu konu saçma sapan bir noktaya gidiyor.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ketojen-diyet-ve-yag-yakim-t24144p13.html

Daha önce resimleri paylaştım bakabilirsin burdan.
    Ayrıca 2 yıldır nerdeyse bir nevi hergün bu insanlarla temas halindeyim.

http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=61
    http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=101

Bu başlıklarda da milyonlarca resim var. Tek tek bakabilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:55 ----------

http://www.dailymail.co.uk/health/a...ting-Carbohydrates-diet-make-live-longer.html

Alın daha yeni yapılmış bir araştırma hemde İngiltere'de yapılmış. Şimdiki beslenme şeklinin ne kadar yanlış olduğunu anlatıyor. Başlık zaten herşeyi anlatıyor karbonhidratları diyetimizden çıkarmak bizim daha uzun yaşamamızı sağlar mı ? İsteyen olursa hepsini çeviririm.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:15 ----------

Buyrun şekerin rafine karbonhidratın yani işlenmiş karbonhidratın kanser yapıcı etkisinin olduğunun kanıtı.

http://www.naturalnews.com/001812.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:19 ----------

Karbonhidratların göğüs kanseri yaptığını anlatan bir makale

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=carb-rich-diet-may-increa

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:21 ----------

Sabahtan akşama kadar kaynak bulup buraya koyabilirim. Yani burda gelipte bana yaa saçmalama karbonhidrat yapar mı böyle şeyler deseniz bana ne gibi bişey ifade edicek bu bilimsel kaynakların yanında..

Bulursanız ki bulamassanız ben burda linkini vereyim Fat Head belgeselini izleyin. Mükemmel bir belgesel. Olmadı anlaşılmassa altyazısınıda ben yapayım faydası olacaksa..

magicbaris, YesiLZeytin, tnesla ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bunu insüline degil karbonhidrata baglıyorum neden mi ? Dogal gıda ile beslenen yani avcılık toplaycılıkla beslenen kabilelerde sac dökülmesi yok eskimolar kızılderililer massailer tokelau yerlileri

Ama bu insanlar göc ettikten sonra karbonhidratları sofalarında yer edinemeye basladıktan sonra sacları dökülmeye ve disleri cürümeye baslıyor hatta kafa sekilleri degisiyor kalp damar hastalıklarına yakalanıyolar. v.s v.s

bu gidisle genc yasta kel kalabilirsin dısardan görünen bu

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:53 ----------

Achilles1980 dostum yazılacak cizilecek o kadar cok sey varki kardes yerlilerin degisim resimlerini koysam bile bu insanlar anlamaz o yuzden ugrasmıyorum Dogru birtanedir 2 tane degil

Yerlesik tarıma geceli ne kadar oldu önce onu düsünsünler milyar ile soylenen dunyanın yasının sadece son 100 yılı ekmek ve un makarna uzerine

ve butun hastalık belalar o zaman ortaya cıktı.

2 yerli kardes biri et ve yag agırlıklı besleniyor biri beyaz adamın yedikleri ile seneler sonra yan yana geldiginde biri digerinden 10 yas buyuk gosteriyor sacları azalmısve disleri cürük.

1 2 sene icinde ne olabilirki benim gördügüm sac dökülmesi olmus. gerisini doktorlar bilir

Achilles1980 bunu beğendi.
  13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    But now a U.S. geneticist is thought to have discovered the secret to a long life, full of health and energy. And the answer might be as simple as cutting down on carbohydrates.

Professor Cynthia Kenyon, whom many experts believe should win the Nobel Prize for her research into ageing, has discovered that the carbohydrates we eat — from bananas and potatoes to bread, pasta, biscuits and cakes — directly affect two key genes that govern youthfulness and longevity.

Bu bizim anlattığımız durumu kanıtlayan professör Cynthia Kenyon nobel ödülüne diğer beslenme uzmanları tarafından kazanılması öngörülmüş. Profesör yediğimiz karbonhidratın '' muzdan patatese ekmeğe bisküviler ve krakerlere kadar 2 tane geni etkilediğini kanıtlamış. Bu genler ne ? Gençlik ve uzun yaşam.

Sanırım bu bile ne kadar durumun aslında önemli olduğunu kanıtlıyor.

Zaten ismini yazınca profesörün google a direk çıkıyor nobel ödülünü alabileceği....

Son düzenleme: 2 Aralık 2010
    Coyote ve heldic bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bunu duymamız tabiki imkansız ama tereyagı uzerine margarin sponsorlarının destekledigi bir arastırma olsa

bütün gun gazeteler manset atardı kapitalizm ve tekel adına

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:13 ----------

inanması zor gelecek ama canilik tecavuz gibi olaylar dogal beslenmeden cıkınca ortaya cıkmıslar.

Son düzenleme: 2 Aralık 2010
    Caribbean T ve Achilles1980 bunu beğendi.
  15. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    İlginç ve bilgilendirici bir resim hasan abi.Bu resimden sonra insanların karbonhidrata bakış açısının değişeceğini düşünüyorum. :)

16. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    @Achilles1980

Konuyla ilgili çeşitli çeviriler yapabilirsen, tartışmanın derinleşmesine büyük katkı sağlamış olursun. Vaktim olsa ben de yapmak isterdim ama çok fazla vakit bulamıyorum açıkçası. Hem senin çevirilerin kaliteli oluyor..

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    en önemli konu yağların ve kolesterolün kas kazanımı ve geçliğin uzun zaman zarfında korunması ile ilgili.

Kas kütlesi 60-70-80 yaslarında azalabilir. Sorun değil.

Ancak çeşitli sağlık sorunları ile uğraşmak ve 90-100 lü yaşları göremememizin sebebi acaba yağları azaltmamız olabilirmi?

Ayrıca yağların kas kazanımınındaki büyük etkisi neden görülmezden geliyor.

ve vücutta mitokondrilerin yağı enerjiye çevirerek bize hayat verdikleri.

Privuatların(hücre içine giren atp üretimine katılan glikojen) ise metabolizmayı kirletip mahvettikleri.

18. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    abi en son 1 sayfalık olan konu 8 sayfa olmuş haydi hayırlısı :D

19. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28

ketojen diyete canlı bir örnek adam fast food diyetini ketojen olarak uyguluyor yağ oranı kolestrolü düşüyor. isteyen indirip izlesin

http://www.demonoid.me/files/details/1892569/005380658352/

Sayfayı Paylaş