Omuzumu sakatladım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ayberks33 tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ayberks33

ayberks33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar
    Geçen gün gögüs antremanı yaparken bench pressde, omuzumda bi ağrı hissettim.Pek önemsemedim devam ettim.Neyse son sete geldiğimde yaparken acı arttı ve hatta arka kol tarafınada bi agrı girdi bende hemen bıraktım dedim noluyor filan emindim hareketi doğru yaptıgıma.Sonra diğer hareketleri yaptım d. fly coble cros vs. sonrasında eve gittim yattım hiçbir sorun yoktu diğer gün oldu bi baktım kol kalkmıyor. Kolumu havaya kaldırınca acayip bi ağrı var neyse pek takmadım yağladım masaj yaptırdım filan geçti gibi oldu 1 hafta geçti hiçbir acı yoktu gögüs antremanı gününe geldiğimde bench press geçtim daha 15 kiloda acayip bi zorlanma ve omuzda agrı hissettim. (15 -20 - 25 olarak yapıyorum)
    20 kilo denemedim bile o derece kötüydü neyse d.fly geçim dedim 12.5 kilo olarak aldım dumbellları geçtim sehbaya kaldırdım indirirken hoppp sağ kol direk yere düştü resmen.Anlıcagınız sag omuz mefta.
    Şimdi merak ettiğim 1 hafta boyunca 1 gram acı bile yokken neden aniden böyle oldu.
    Bide nasıl geçer bu kas agrısı ?

2. Aliriiiza93

Aliriiiza93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Girne
    Agirlik sana fazla geliyor , ve gogus yerine agirligi omzuna ve koluna bindiriyorsun hareket kayiyor , agirligi azalt ve jelibon tuket , omuz kikirdaklarin icin baska birseye gerek yok , bengay veya camfolin sür yeterli

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ayberks33

ayberks33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim ağırlığı yeni arttırmadımki 1 ayı geçkindir bu ağırlıklayım.zaten 10 tekrar 15 kilo 8 tekrar 20 kilo 6 tekrar 25 kilo olarak yapıyorum. Hiç destekde almıyorum.Gögüse vurması için kolu epey geniş tutuyorum bunca zaman doğru yapıp simdi yanlış yapmadıgımı düşünüyorum. Acaba ısınmadan kaynaklı bi problem olabilir mi ? Isınmayı pek önemsemem çünkü 2-3 açma germe yapar girerim antremana

4. Aliriiiza93

Aliriiiza93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Girne
    Gogus , omuz ve arka kol ile baglantili calisir agirliktan dolayi olabilir , eger omzunu isitmazsan sakatlanirsin buda otomatikmen arka kola vurur , yana acis ve one acis kullan jelibon ye camfolin sur hic bisey kalmaz bu hepimizin yasadigi birsey , omuz calismanida aksatma

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ayberks33

ayberks33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eyvallah dostum bundan sonra ısınmaya önem vercem doline diye kas agrısı spor sakatlanmaları için bi jel buldum onu suruyorum şimdi

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Çok geniş tuttuğun için rotator cufflar ciddi baskılanıyor. Bir süre uzak dur göğüs idmanlarından, sonra da bench yaparken omzu falan iyice geri çek masaya yapıştır öyle yap

mali67 bunu beğendi.
  7. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    ısınma çok önemli. özellikle göğüs günlerinde. hareketin formunu doğru yaptığına eminsin ama bence yine de bi video ya al sonradan yaptığında. bir müddet ağırlıkları düşür ya da çalışma. dumbell bench press yapmanı da tavsiye ederim ben şahsen omuz için çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

8. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Geçmiş olsun. Göğüs çalışırken omuz başlarını sehpaya yapıştır geriye doğru. Bu şekilde tam olarak göğüs kasların çalışır, omuz kasların çok daha az çalışır. Tutuşu da çok açık yapman zarar vermiş olabilir, az daha dar tut.
    Ve ağrın geçmeden tekrar ağrıyan yeri çalıştırma, iyileşmez...

9. ayberks33

ayberks33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim keşke yorumunu daha önce okusaydım. Bugün gittim gine bi deniyim dedim 4-5 gündür gögüs çalışmıyorum zaten diyerekten. Gittim bench press de sadece 5 kilo taktım barı epey dar tuttum tabi triceps çalışcak kadar değil.Denedim gine olmadı 5 kiloyla bile yapamadım anlıyacagın.Bu hafta spora gitmeyip dinlenmek istiyorum ama daha hızlı geçirmek için bi yolu yokmu ? Bazıları buz koy yada sıcak bezle sar filan diyorlar ama emin olamadım ne yapsam diye

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Dinlendirmek en iyi çözüm, geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş