Omuz problemi olanlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Paradise_In_Dubs tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar omuz problemi çekenlerden biride benim ,omuzu çok yormak overtraining e yol açar denmiş madem öyle yüzücülerin omuzları neden overtraining olmuyor biz 4 set 10 tekrar yaparak overtraining olacaksak boşa uğraşıyoruz şahsi fikrim ve tecrübem bi kas ne kadar uyarılırsa o kadar gelişme eğilimi gösterir.

2. omerram

omerram Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili dostlar omuz benimde gıcık olduğum birşey ve gelişmiyor yapmadığım kalmadı omuz başı kesmesi oluşmuyor kollarım 42cm arka kol gerçekten mükemmel omuz yok yapım omuzluda ,omuz başım iyi değil. Ağır çalıştım 2 yıl olmadı , 1 yıldar hafif çok tekrar yaptım olmadı e daha ne yapayım bilmiyorum... yardımlarınızı bekliyorum yoksa omuzsuz bir Arnold olacağım :)

3. Cnbrk99

Cnbrk99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kemik yapısı genetik heralde kas ve liflerde bize bağlı olarak gelişir büyür fikrindeyim zamana bağlı düzenli çalışma ile herşeyin üstünden geliriz bence...

4. SkyLover

SkyLover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kbyn bi srm olacak bnm vücucum aslında gayet iyi ama el ve ayak bileklerm çok inceler 17 yaşındayım bi çözüm önerinz varmı ?

5. Winans

Winans Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Bu omuz problemi malesef bende de var. Omuz gelişiminin birazda genetik olduğunu düşünsemde gerekli çalışmayla belki max. değil ama orta karar bir sonuç alınabilir gibime geliyor... Salonda benim çalıştığım kol, gögüs, sırt-kanat antremanlarına yaklaşamayan kişiler omuz çalışmalarında ağırlıklarda nerdeyse beni ikiye katlıyorlar. Açıkçası bunun psikolojik bi problem olduğunu düşünüyorum(Artık omuz çalışırken kendimi yeterince motive edemiyor muyum yoksa gözümde çok mu büyütüyorum ya da yanlış mı çalışıyorum bilmiyorum) Ama "Paradise_In_Dubs" ve bi kaç arkadaşın dediklerine dikkat edip ona göre bir programla çalışacağım bakalım ne olacak?:)

6. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    çok güzel bir konu... okudukça yaptığım hataları anlıyorum..

7. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de omuzla ilgili olmasa da omuzu daha iyi göstercek bir konuya değinmek istiyorum. Eminim bir çoğumuzun amacı yeterli kütleye ulaştığında define olmaktır. Omuzun dar olsa bile ilerde define olcağınız zamanda beliniz incelecektir ve bu omuzları daha geniş gösterir. O yüzden uzun vadeli hedefleriniz varsa omuzum hep eksik ya da kötü görüncek diye pek takmayın, açıkcası bende yetersiz buluyorum omuz genişliğimi ama bel bölgesi inceldiğinde güzel bir görüntü yakalayacağıma eminim.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ardaslar omuz gerılım ıstıyor uzun sure ben belgesel ızlıyorum sahsen zencı adamı ızleıdm ve gordum adamın meslegı denızın dıbıne dalıp kovayla kum cıkartıp sandala boşaltmak dusunun omuzlar ne akdar calsııyor adamın omuzları yemın edıyorum o kadar guzeldıkı cok buyuktu omuzları harıka gorunuyordu yanı işin sırrı uzun sure omuz calıstırmak gec yoruldugu ıcın omuzlar ama ıste gunluk hayatta nasıl yapıcazki

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ben katılmyorum yazılan şeye. triceps imiz göğüs çalışırken çalışıyor,bicepsimiz sırt çalışırken çalışıyor. bunlarında büyümemesi lazım overtraining olup.
    omuz için düşündüğüm çözümse,haftada 3 defa omuz çalışmak.

10. yuemti

yuemti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 aydır salona gidiyorum. ondan önce dönem dönem sınav çekmişliğim oluyodu. omuz genişliğim sarmal yaparak 119 cm. sadece ön kısım açıklığını ölçünce 54 cm. omuzlarımın dar olmadığını söylüyolar ama ama genişte gelmiyor. 130 falan ne kadar zamanda olur. sporu bırakırsam tekrar düşermi 130'dan bu ölçü?

11. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    spor yaparsan 130 olur. hatta 1-2 sene spor geçmisin yoksa 1.5-2 ayda bile 130 olur. :D
    sporu bırakırsan kısa sürede geri düşer. 120 civarı birşey olur.

yuemti bunu beğendi.
  12. yuemti

yuemti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxx bu sporu hiç bırakmayacan yani hayatın boyunca öyle mi:) evde dambıl falan da mı kurtarmaz.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Nisan 2011
  13. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    omuzu evde dambılla bi nebze koruyabilirsin kardeşim.

Sayfayı Paylaş