Omuz problemi olanlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Paradise_In_Dubs tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle forumdaki üye fotolarında dikkatimi çekti yani bir çok üyenin omuz geliştirmekte problemi var anlaşılan.Bu problemi çekenlerden biride bendim fakat bu işi Amerika'da gördükten sonra çok değişik şeyler öğrendim.Bunlardan biride nasıl omuz geliştireceğimdi.

Aslında omuzların gelişmeme sebepi düzgün çalışmamak değil.Nasıl omuz çalışıcağınız forumda bir çok konuda yazıyor.Fakat bu işin birde püf noktası vardır.

Üst bölge çalışırken(kol,göğüs,sırt,kanat vs..)Her harekette farkında olmasak bile omuzlarımızı kullanırız.Ve hareketler ne kadar yanlış olur,ne kadar fazla olursa omzumuz bir o kadar da yanlış ve gereksiz yere çalışır.Kısaca omuz için overtraining yaparız farkında olmadan.Bunu engellemek için omzumuzu mümkün olduğunca hareketlerin dışında bırakmak,ve gücün omuzlara binmesini engellemek gerekir.Omuz zaten ufak kas grubundandır ve iyi press hareketleri ile gelişir.Fakat biz omuzlarımızı ne kadar çok yorarsak bir başka değişle omuz çalışmadığmız günlerde ne kadar omuz çalışırsak omuzlar geri kalırlar.

Çözüm olarak dediğim gibi hareketleri kaçırmayınız.Nizami yapmak egolarımızı tatmin etmekten iyidir.Ve omuz haricinde bir üst bölge çalışırken ilaveten hareketler ekleyip omuzlarınızın gelişmesine mani olmayın.

Hymenalos, kizil_anka, yavuz61 ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınız ilgili foruma taşınmıştır.

hevesli, Paradise_In_Dubs ve saydam bunu beğendi.
  3. furkan_kutluyol

furkan_kutluyol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paradise öncelikle bu guzel paylaşımınız için teşekur ederim.Bende ne yazıkki bir çok arkadaşımız gibi omuz proplemi yaşıyorum her ne kadar çevrem idare eder diyorsada ben yinede tatmin olmuyorum.Ne yazıkki omuz hem dar ve hemde düşük daha önce böyle bir sıkıntım yoktu.aynadan kendime baktığım zaman en dinç zamanlarımda bile sanki bitkin ve yorgun bir insan profili anımsatıyorum. Bazen kendimi sıkıyorum dik durmaya çalışıyorum ama olmuyor maalesef.Daha sonra bu forumla tanıştım çok guzel bir foruma benziyor.Ben omuzlarımı genişletmek ve yukseltmek için ezgersiz hareketler öğrenmek istiyorum.Bana bu konuda resimli bir şekilde yardımcı olunursanız çok memnun olurum...şimdiden teşekurler. furkan KUTLUYOL

4. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bende aynı dertten muzdaribim,aslında omuz genişliğim fena değil 125 cm fakat özellikle behind neck omuz press te bir türlü kilo arttıramıyorum,bench presste 30 ar kg ile girerken omuzda 15 er zar zor :S

5. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

Arkadaşım bu omuz olayı kimi kşilerde genetik bir olaydır.Sanırım senin omuzlar yanlarda aşağı ask duran omuz tipi.

6. oguzcan

oguzcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Konu başlıgına son günlerde kimse yazmamış ama belki birisinin dikkatini çeker die ben de bir soru sormak istriyorum.
    Ben de şu anda 76 kg, 178 boy, kollar 35, gögüs 107, bel 90, kalça 100 şeklinde ölçülere sahibim zayıflamak probleminden dolayı henüz gelişme aşamasına y eni geçyim.
    Bir insanın omuzları kaç cm büyüyebilir ki?Şu anda 116 cm olan omuzlarımın 130 olması mümkün müdür?Fazla kaslı bir vücut istemiyorum acank omuzlarımın gelişmesini istiyorum.

7. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53

iyi beslen iyi çalış 135 bile olur..merak etme...

oguzcan bunu beğendi.
  8. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar bende bu konu ile dolaylı olarak ilgili bir soru sormuştum kas yaparak omuzları büyük gösteriyoruz ama gerçekte kemik olarak büyüme sağlanmıyor. bu sebeple üst sınırımız çok az. Ama kemikleri yana dogru genişletebilseydik hem omuzlarımız güzel gözükecekti hemde üst sınırımız artacaktı

omuz geliştirme ile ilgili bir fikrim var. birbirine paralel 2 demire asılmak. kolları 150 derece açacagız ve bir kol birinde bir kol ötekinde asılacagız. zamanla ayağa ağırlıkta assak güzel olur.
    sizin fikirleriniz nedir? bu şekide hem omuz hemde boy uzatılcagı düşüncesindeyim

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kemik-geli-imi-t21745.html?t=21745

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Teorinin pratikte işe yarayacağını sanmıyorum...:(

10. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    neden ki?

barfiks boy uzatır diyorlarsa bununda omuz geliştirmesi lazım. bence denenebilir.

tabi ben 5-10 cmlik genişlemeden bahsetmiyorum

11. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Hareketi eğer doğru anladıysam aslında o hareketin temeli Jimnastik branşlarından olan "Halka" oluyor..Halkacıların omuzlarına dikkat ederseniz tabiri caizse kafaları kadar omuzları vardır..

12. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    halka hareketi hangisi bilmiyorum birde kafa kadar derken küçüklüğü mü belirtiyorsun büyüklüğü mü?

13. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    büyüklükten bahsediyor bariz ancak sorun şu: omuz genişletemesek de omzumuzu kafa kadar yapıp top gibi büyütebilmeliyiz ..birde göğüs,biceps ve triceps belli bi aşamaya geldiğinde omuz daha da küçük gözüküyor...kimisi diyor omuz press hareketlerine aban ağır gir,kimisi diyor az ağırlık çok tekrar yap..bu konuda adam akıllı kimse net bi şey söylemiyor..lateral rise da az ağırlık çok tekrar tamam da ancak press hareketleri de mi öyle yapılacak..benim bildiğim presslerde max ağır girilir ki hacim kazanılsın diye...biri yardım etsin artık şu omuzda nedir püf noktası????

14. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Google -> Jimnastik - Halka
    Kafa kadar -> Tabiki büyüklükten bahsediyorum

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında omuz genıslıgını hıcbır hareketle etkılemek mumkun degıldır (kemık olark ama kas olark tabııkı genısler)ancak omuzları genıs gosterebılırsınız bu arda o asılma hareketı hıcbır ıse yaramaz emın olun daha barfıksın bıle boy uzattıgı kesın degılken barfıksın boy uzatması referans olark nasıl gosterılebılır kı ben barfıksın boy uzattıgınada ınanmıyorum

mert613 bunu beğendi.
  16. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bence bir miktar uzama olur. çünkü 30 üstü adamlar bile pilatesle 3 cm uzuyor(eklemlerin esnemesi). boy youtube grow taller diyin. size esnetme hareketlerini gösterirler.
    ayrıca ayağa ağırlık takılmasından da bahsediyorum

bu arada nat geo da izlediğim bir programda adamın boyunu bir sabah ölçüyorlada ertesi sabah 4 kişi gerdiriyordu(kollardan bacaklardan çekerek) ve esneterek yaklaşık 3 cm fark oynuyordu

17. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet bunu bende bılıyorum ama bu sızın dedıgınız gercek bır boy uzaması degıl baslıkta omuzların genısletılmesınden bahsedılmıstır

18. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bende zaten bunu omuzlara uygulayalım die önermiştim. ayrıca omuz kemiklerinin gelişimini daha geç tamamladıgını duymuştum

SEZER YZL bunu beğendi.
  19. ArmageddoN

ArmageddoN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Platesle boy uzatma farklı bir olay daha çok omurları açıyor aslında kişinin duruş bozukluğundan veya boynunu yanlış kullanmasından kaynaklanan kısalığı gideriyor. Demirlere asılarak omuz geliştirmek mümkün tabi ama yaş kemale ermemiş olmalı 22-23 yaşından sonra en fazla yarım veya 1 cm gelişir o da gelişse iyidir bence. Ama genç yaşta esneme ve asılma hareketleri ile genetik olarak gelen omuz darlığını veya vücudum anotomik yapısını(gövde uzunlugu vs. gibi) değiştirebilirsiniz.

20. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    omuzlari lastikle çalıştırnca felaket etki gösterıyor. ben denedım bizzat hem dumbell la çalışttım antrenmandan sonra baktım omuzlara hemde gymstick le omuz calıstım antrenmandan sonra yıne baktım gymstickle çalısınca omuzlar baya şişti gymstick olmak zorunda degıl herhangi bir lastik.

Sayfayı Paylaş