Omuz Kasları İçin Fazla Ağırlık Tehlikeli Değil mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xerox3435 tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Latarel Omuz genişletmeye Yardımcı olur mu ?

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    laterel bildiğim kadarıyla daha ziyade hat kazandırmaya yönelik bi hareket tıpkı tüm yana açış hareketleri gibi ama doğru yapıldığı zaman kasılması cok yüksek dolayısıyla nispeten o kısmı doldurup dolayısıyla büyüme sağlıyodur

yanlısım varsa düzeltilir

murderali bunu beğendi.
  3. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kac tane omuz press var? Ben 1 tane biliyorum. Shoulder Press.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2016 ---
    2 tane 3 kilo dambıl ile yana açma hareketinde tek seferde 140 tekrar yapabiliyorum.

2 tane 6 kilo dambıl ile yana açma hareketinde tek seferde 40 tekrar yapabiliyorum.

2 tane 13.5 kilo dambıl ile yana açma hareketinde tek seferde 5 tekrar yapabiliyorum ama hareketi yaparken benim bileklerim kıvrılıyor (ağır kiloyla çalıştığım için) eğer ne demek istediğimi anlıyorsanız :D Ama ağır çalışmak hoşuma gidiyor :D

Son düzenleme: 27 Ağustos 2016
  4. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kasların şekillenmesi için vücut yağ oranının düşük olması gerekmez mi? Benim gibi 172 santim boya 70 kilo olan bir insanda şekil mi olur? Üzerindeki yağlardan dolayı hiçbir şekil gözükmez :D Vücutda belli olan tek kas Kol kası bende. Sadece kol bölgesindeki kaslar belli oluyor.Biceps biraz şişkin duruyor, kolumu daha büyük gibi gösteriyor :D

Son düzenleme: 27 Ağustos 2016
  5. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    beyler sakatlanmanın bu konuda boyla falan alakası yok , çok kısa prof vücutcular var ağır kilolarla çalışan destek alıyorlar ama nereye kadar?
    önemli olan ısınmanızı esnetmenizi iyi yapmanız hareketin doğru formuna odaklanmanızdır.
    Diğer yandan gelişim en iyi etkiyi almakla mümkündür, önce hareketin formunu şekil olarak oturtmalı ve bunu bozmadan ağırlığı artırabildiginiz kadar ve gerekli oldugu kadar artırmanız işinize yarar.
    Bende vücudun tekrarı saymadığına inananlardanım, önemli olan şey vücudunuzu anlayabilmektir sizden istediğini ona vermenizdir.

imagine40 bunu beğendi.
  6. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Omuz presste çıkabildiğim kilolara çıkıyorum ama yana açışta ilk 2 set 7.5 kg. Sonraki 3 set 5 kg. Şeklinde çalışıyorum. Hatta bazen 5-6 set sadece 5 kg. İle çalışıyorum bu bana yetiyor. Bildiğim kadarıyla omuz kaslarını az kg ile çok tekrar yakana kadar çalışmalıyız bende öyle yapıyorum ve faydasını görüyorum. Yana açışta yüksek ağırlıklara gerek yok kanımca.

7. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    benim şahsi fikrim overhead press gibi compound omuz hareketlerinde 8 tekrar iyidir. daha aşağısı anlamsız olur. ama yana açış gibi hareketlerde 12-15 tekrarı tercih ediyorum.omuz kasları gerçekten hassas kaslar. sakatlığı insanı spordan uzaklaştırır. yana açış kadar zor olmayan ama aynı etkiyi gösteren bir hareket olan face pull egzersizini öneririm. etkisini gördüm.

mali67 bunu beğendi.
  8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ben Bodyci değilim ama daha önce çalıştığım salon da Body yapanlar vardı.Kastettiğiniz hareket lateral raises sanırım. Tehlikeli ve sakatlayıcı omuz egzersizlerinden birisi kabul ediliyor diye okumuştum.Çalıştığım salonda bir hocanın öğrencisini, bu hareketi yapma sakatlanırsın diye dediğini hatırlıyorum.

9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    -Yana açış hareketi genel olarak düşük kilo ile aşırı yavaş ve düzgün yapılması gereken bir hareket, AMA dönem dönem ağırlık arttırılıp cheat yapılarak ekstra yüklenme de yapılmalı.

-Press konusu ise, genel olarak orta kilo ve zorlamalı son tekrarlar olmalı, ANCAK genel anlamda bir omuz genişlemesi yani omuz kasındaki büyüme kadar omuz çatısının da etkilenmesi, yani ''mass'' için ağır kilo pressler şart.

-Mass yoksa genişlik yok, istediğin kadar laktik asit ile kası pompala, çatın darsa ve öyle dar kalırsa, sırtın da ağır kilo yemezse, hatlar belirginleşir ama genişleme olmaz.

-Sonuçta steroid kullanmayan adam ciddi anlamda dışarı patlamış, şişmiş, boyutlu yuvarlak ve damarlı omuzlar yapamaz...

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ben de tehlikeli, dikkatli yapilmasi gerekir diye biliyorum. Cok izole.bir hareket. Zaten kaldirabildigin agirliklardan da belli dusuk.

Ilk basladigim zamanlarda dusuk agirliklarla lateral raise falan yapiyordum. 5x5 e gecince biraktim sadece OHP yapiyorum. Omuzlar genislemeye basladi.

Guc yoksa kas da yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş