Olası bir kavga durumunda

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hu53Y!n tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 94 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Kavgaya başladığınızda ilk yumruk ya da tokat savrulduktan sonra artık ok yaydan çıkmıştır. Neticede kimse çocuk değil ve gururu olan, onuru için yaşayan varlıklarız. Ben body bulding'in de bu yönünü seviyorum. Dışarıdan çok güçlü görüyorsunuz, aslında güçlüsünüz; belki bir tokatta birinin boynunu bile kırarsınız. Ama hantal ve yavaş kalırsınız. Bir arkadaşım vardı; body yapmadan önce çok iyi box yapardı. Kendini body'e verdi ve 6 ayda müthiş hacim aldı. Yalnız çok çabuk yorulur ve bilekleri kas katı kesilir kalırdı. Kendisinin yarısı kadar biri nakavt etti. Kafası da 1 hafta sargılı gezdi, sonra zaten box'u bıraktı.
    Size bir anektot anlatmak istiyorum. 6ay önce başımdan geçen bir olay.
    Bizim alt katta 40 yaşında, bekar yaşayan, belediyede çalışan ve kendini içkiye vermiş bir insan var. Sesi boru gibidir; yani alttaki konuşmalarının hepsi kulağıma gelir ve kendisini de sevmediğim için kinim ve nefretim birikir durur. Birgün birkaç arkadaş film izlerken televizyonun sesi aşağı gitmiş. o da bizim kapıyı tekmelemeye başlamış. Biraz geç farkettim tekmeleri. Kapıyı bir açtığımda üzerime saygalarını püskürten, küfürler savuran ve böğüren bir mahluk. Ben hiç tepki vermedim ve sadece sert sert suratına baktım. Adam daha sonra yumuşadı yumuşadı ve "benim hiç sesim yukarı geliyor mu, dellendirmeyin beni" dedi. Yalnız başta anaavrat küfretti. Adam ondan sonra bir daha yukarı çıkmadı. Belki de özür dileyim, süklüm püküm olacağımı düşündü. Aslında ben bunu kaldıracak bir adam değildim. Yalnız adamın deli olduğunu çok iyi biliyorum. Çok rahat bir vuruşta ona yeri öptürebilirdim. Ondan iri ve güçlüydüm; eminim kondisyonluyumdurda. Ama deli yediği dayağı hazmetmeyecek ve çekinmeden silah kullanabilecek bir yapıda. Eminim evde de bir ruhsatsız silahı vardır. 6 ay geçti bu olayın üzerinden. Hala hazmedemedim küfürlerini. Tekrar gelse de rahatlatsam kendimi diye fırsat kolluyorum. Ne kadar ilginçtir ki mantıklı, sabırlı ve iradeli davrandım. Belayı def ettim. Ama içimdeki onurlu, yenilgiyi hazmetmeyen dürtülerimi dizginleyemedim. Bu yazıları yazarken bile klavyenin tuşlarının sesi aşağı gitse de yukarı çıksa, eksik kalan düellomuza son noktayı koysak diyorum. Vallahi karakter ve davranışlar çelişmemeli. Hakikaten içinize atıp da kendinizi yiyecekseniz enazından onu yeme şansınız varken yemeyi deneyin. Ya da içinizdeki hırslı, yenilmez ve geri adım atmaz egolarınızı terbiye etmeyi öğrenin de belayı savdıktan sonra sizi kemirmesin...

2. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

hayır bide 1.68 boyla 1.90 lık adamın çenesine tekme nasıl sallıyo onuda anlamadım bruce lee mi

3. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Katılıyorum.Bruce Lee bile zor yetiştirir.

4. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gaddar, kusura bakma ama umarım seni hayatta örnek alan, tavsiyelerine kulak asan çocuklar/gençler yoktur... Bu nasıl tavsiye, inanmak mümkün değil...

Tabi ki mümkün olduğunca kavgadan kaçınmak lazım... Medeni insan olmaya, ADAM olmaya, efendi olmaya çalışmak lazım. Ancak, bela bazen gelip buluyor işte, kendinizi savunmak zorunda kalıyorsunuz. Ama ben, yukarıdakinin tam tersini tavsiye ediyorum... Güçlü olmaya çalışın, mümkün olduğunca karşıdakinin bir tarafına zarar vermeden güreş yapıyormuş gibi (gücünüz yetiyorsa) etkisiz hale getirin. (Ben herhalde evime falan saldırı olursa yukarıdaki gibi düşünürüm)

Body'nin etkisi yok diyenler de herhalde "abi ben görüntü için bu işi yapıyorum, bench'te 50 basmışım, 150 basmışım farketmez diyen kişiler"... Ben de şunu iddia ediyorum, "güç arttırmaya" odaklı çalışırsanız, genel olarak her hafta çoğu harekette kaldırdığınız ağırlıkları 2 kg arttırırsanız, uzun vadede bu işin öyle bir etkisini görürsünüz ki, kendiniz de şaşırırsınız. :) Örneğin bench'te 140-150 çalışan (tek tekrar demiyorum) biri, tam anlamıyla "kodu mu oturtturur". Sokaktaki insanları genel olarak çok rahat bir şekilde etkisiz hale getirir... Tabi güç arttırırken, her çalışma sonrası "esnetme hareketlerini" de ihmal etmemeniz gerekir ki hantal olmayın... Bu şekilde çalışan bir insan inanın çoğu insanı etkisiz hale getirmekte zorlanmayacaktır. (El elden üstündür tabi ki de, sizden güçlüsü karşınıza çıkamaz demiyorum, ancak genel olarak çıkmaz)

Bu şekilde güçlü olunca kavgada başka bir risk daha ortaya çıkıyor. Aynen sleepy'nin dediği gibi, karşıdakine zarar verme:

Ayrıca böyle bir durumda karşınıza çıkacak en büyük problemlerden biri de olayın adli makamkara taşınması... Evet, benim başımdan böyle bir olay geçti. Hiçbir silah vs... birşey kullanmamama rağmen karşımdaki hastanelik oldu ve az kalsın içeri giriyordum. Sicilim 5 yıl boyunca temiz değildi. Bu olayla ilgili daha fazla detay vermeyi gerekli görmüyorum ancak, size tavsiyem kavga etmeye karar vermeden önce bu riski de düşünmeniz... Hem içeri girme korkusu, hem de bir insana zarar vermenin vicdanınız ve ruh sağlığınız üzerindeki yıkıcı etkisi inanın çok fazla oluyor...

Kavgadan uzak durun. Hele hele silahtan, bıçaktan vs... Namusunuz, aileniz tehdit altında olmadığı sürece gerekiyorsa kaçın. Yolda "ne bakıyon" diyen, trafikte magandalık yapan insanların seviyesine inmeyin, hiç gerek yok... Dönüp gitmezseniz siz zararlı çıkabilirsiniz...

5. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Kendini kontrol etmek çok önemli...Yolda yürürken bile gözünüzün içine sanki öldürecekmiş gibi bakıp kavga çıkarmak isteyen tiplerle dolu.Tabi bu tarz kişiler genelde hep grup halinde dolaşan it sürüsü...Teke tekte vücut çalışan birine karşı tabiki şansları olmaz fakat onlar zaten yanındaki bıçak,silah vs gibi şeylere güvendikleri için dayak yese bile kalleşlik yapma ihtimalleri çok yüksek.

6. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    gerek yaşım, gerek mizacım ve insani kalitem dolayısıyla çok kavga eden yada kavgaya meraklı biri değilim aslada olmadım. ama tabii meraklı olmasamda belanın beni bulduğu anlar olmadı değil bende bıcok kez kavga ettim. aşağıdakıler geçmişte yaşanan ve bela beni bulursa yaşanması muhtemel şeylerdir. yoksa çocukça nası iyi kavga ederim gibi bir hüküm cıkarılmasın sadece bır paylasım ve sebebı merak edılen vucut tepkisidir;
    bende herzaman şöyle bir sıkıntı olmustur ki buna bır turlu anlam veremıyor ustesınden gelemıyorum. kavga yaklastıgında bunu beynen hissettiğimde vucut anatomım bırden degısıyor ve sanırım adrenalınden dolayı mantıgım ve soguk kanlılığım devre dışı kalıyor ve resmen kal gelıyor bana. donuyorum donuklasıyorum, güçsüzleşiyorum. yanı normal bı ruh halıyle yerden yere vuracagım ınsanla kavga edeceğimi anladığımda kala kalıyorum. işin tuhafı kavgadan korkan bı adam değilim, korkan bı adam olsam serseriliğe prim verip başımı önüme eğip çekip gitmem gerekır ama asla oyle bır adam olmadım. eee kılo 90, fızık sağlam, yıllardır bb yapıyorum falan fılan ama o an geldıgınde yıne donuyorum donuklasıyorum. o an gectıgınde napıyorum ben ya su sekılde hareket etseydım keske deyıp baska bır olayda anında vucudum aynı tepkıyı verıyor. bu işin içinden cıkamadım tuhaf bı durum.....

saygılar.........

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    journey'den bir alıntı yapmak istedim..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/animal-pak-frank-mcgrath-journey-t6320.html

8. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boyun önemi çoğu kişiye cesaret vermesidir. Her 1.70liğe o gözle bakarsan bir gün şaşırtırlar şokta kalırsın. Kavgada hız,soğuk kanlılık, güç olduktan sonra karşındaki kişi Bruce lee olmadığı sürece her zaman kazanırsın. Yani demek istediğim bildiğimiz sokak kavgalarında teknik kullanmaya kalkarsan kaybedersin. Kendini reflekslerine bırakacaksın ;)..

Bu arada bir sorum olcaktı. Ben sinirlenip kavga ettiğim zaman gelen darbelerden hiç acı çekmiyorum. Gerçi darbe atmaya imkan vermiyorum ama hatta 1 kavgada mideme bıçak yedim 3cm girmiş ben onu kavgadan 5dk sonra farkettim. Acaba bu sizlerde de oluyor mu?

9. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    arkadaşlar ben sokak kavgasıyla ve bazı uzak doğu dövüşleriyle ilgileniyorum.ilk önce şunu söylemeliyimki kavgada kas bir yere kadar kavgada kasın size yararı %40 olur.kavga etmeyi bilen birisine karşı %20 olur.kavgada teknik,hız,önseziden önemli şey yoktur.bu örneği daha önce vermiştim jet li yazın ve vidyolarını izleyin 1.70 lik boyu incecik omuzları küldan gibi vücuduyla nice kaslıları indirmiştir.yada avatarımdaki adam scott adkins bu adam dünyada en iyi tekme atan adamdır bana göre.

10. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    fastın sorusunada cevap veriyim şu bıçak yeme o anda anlıyamama ve sonradan anlama.
    kavga esnasında hocalarımın dediğine göre vücut adrenalin salgılamaya başlar ya kaçıcaksın yada giriceksin.beğin vücuda adrenali yükler ve siz kavgaya başladığınızda sinirlerinize hakim olamassınız(bunu amatörler için söyliyorum deneyimliler uzun süre hakim olabliyo)ve siz kavga esnasında bir darbe aldığınızda o darbenin acısı o anda beğine gitmez siniriniz beğine acının mesajlarını gönderir ama beğin şiddetle reddeder o mesaları algılamaz.kafanız ne zamanki adrenalin salgılamayı bırakır o zaman o mesajlar beğine gitmeye başlar.adranelin salgılaması kavgadan sonra bittiğine göre o acıda sonradan gelmektedir.

Son düzenleme: 20 Aralık 2008
  11. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Konu dışında bir cevap olacak ama kusura bakmayın kendimi tutamadım...

Yanlışlıkla yapılmış gibi gözükenleri eklemedim bile... Kusura bakmayın ama bu hatalar ilkokul mezunu birinin bile yapmaması gereken hatalar. Eğitim seviyeniz nedir?

12. gürol

gürol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum benim tafziyem efendi ol ama çok üzerine gelinirse soğuk kanlı bir şekilde tabiki soğuk kanlılık kolay değil cok kavga tecrübesi ister sen soğuk kanlı ol ve mide boşluğuna ama hız seri göstere göstere değil veye gırtlak boşluğuna kılıc darbesi ama hızlı

13. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    (sorusunada veriyim anlıyamama kaçıcaksın yada giriceksin beğin olamassınız söyliyorum beğine beğine beğin zamanki beğine acıda)

wolf kanuni bu alıntıyı yapmışsında ben böyle bir şey yazmadımki o alıntıda sadece kaçıcaksın yada giriceksin yazmışım o kadar diğerlerinin benle alakası yok

ayrıca forum başlığında olası bir kavga durumunda diyor yani olay patlak vermiş siz kavga durumuna gelmişsiniz artık orda kibarlığı bırakıp odaklanmaya başlamalısınız yoksa hazırlıksız yakalanırsınız.kibarlığı kavgadan önce yapıcaksınız lakin kafası iyi olan bir tinerci vs kibarlıktan anlamaz.he bu arada hiç bir zaman kavgayı ben başlatmadım sadece savunma olarak kullandım kavgayı.ayrıca dövüş bir sanattır bu sanatın üzerine onlarca spor kurulmuştur,her dövüş sporununda kendine göre felsefesi vardır hiç bir dövüş sporu gidip adam patakla diye öğretilmez savunma amaçlıdır​

14. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    skilful, o kelimelerin hepsi senin mesajda geçen kelimeler... Tabi ki en ayıbı da "BEĞİN"...

15. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    :D:Dduhduhduhkafa_ben şimdi çaktım olayı kusra bakmayın ya valla feci gülüyorum şuan o yazıyı yazdığım zaman baya bir uykum vardı gözlerim kapanmasın diye zor tutuyodum zaten yazdığımda saat gece 2:30 yarı uyur gezer yazı yazmışım:badgrin: pardon....

16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    gaddarkemal´isimli üyeden Alıntı [​IMG]
    Bir kavgadan başarılı ayrılmak istiyorsanız muhakkak acımasız olacaksınız. Merhamet vb. duygu ve düşünceleri kapı dışarı edeceksiniz, unutacaksınız hiç yokmuş gibi. Varsa ateşli silahlar yoksa kesici delici o da yoksa ağır ve sakatlayıcı malzemeleri kullanmak gerekir.​
    Gaddar, kusura bakma ama umarım seni hayatta örnek alan, tavsiyelerine kulak asan çocuklar/gençler yoktur... Bu nasıl tavsiye, inanmak mümkün değil...

Wolf Kanuni, önemli olan kavganın sebebi ve amacı. Yoksa en ufak kavgada silaha sarılmamalı tabi ki hatta kavga etmemeli ama hayatta herşey istediğimiz gibi olmuyor ve hepimiz farklı tecrübeler yaşıyoruz.

Tabii ki adam olacaksın efendi olacaksın, yeri geldi mi pasif kalacaksın. İnsanları seveceksin. Bunları inanarak söylüyorum ama dinsizin hakkından da imansız ya da fazla imanlı birisi geliyor. Bilmem anlatabildim mi.

Bu hayatta çok iğrenç olaylar oluyor, nefretle izliyoruz tvlerde. Bunlar gerçek.

Adamın yanında kız arkadaşına tecavüz ediyorlar. Bu gerçek. Esas inanılmaz olan budur, bu gibi durumlar da saldırganları acımasızca etkisiz hale getirmek gerekir. Yani söylediklerimi her kavga için söylemiyorum. Ama yerine göre karşınızdakini etkisiz hale getirmek için yaralamak gerekir ve bence gayet olağandır. Kutsal değerlerimizi adam olarak, efendi olarak ve konuşarak savunamayacağımız durumlar vardır.

17. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dediklerin çok doğru gaddar.

Bu son anlattığın iğrenç olay benim başıma gelse karşıdaki adamı öldürene kadar döverim.. Dövmekle kalmam da neyse kötü örnek olmayalım..

18. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Dövüşten uzak durmak en akıllıcası olsa da bazı mesleklerde mümkün olmuyor.Mesela bizim personelin üstüne yürüyen bir çam yarmasını uzaklaştırmak kaçınılmaz oluyor bazen.Sakin olmak önemli ilk mesaj yazan arkadaşın dediği gibi.Kararlı olmak da önemli.Akıllı biri kararlı ve kendinden emin biriyle dövüşmek istemez.

19. pitbull58

pitbull58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kavga etmek

arkadaşım çok doru söylemiş.kavga etmek hiç birşeyi getirmez.eğer mesele saygınlıksa eski kabadayılar eski ortamlar kalmadı.zaten sen aradaki 5 cm i sorun edip kendime güvenemiyorum diyorsan bence hiç kavga etme...ben kavga yüzünden okuldan atıldım.ceza evine düştük geleceğim karalandı bence akıllı ol.hayat sadece ondan istemeye ceserat ettiğin şeyleri verecektir sana...5 cm den çekiniyorsan risk almana gerek yok.ben ceza evinde 19 yıl cezaalmış bi abi ile tanıştım.kendisi boxörmüş.onun sayesinde nasihatlarında çıkar çıkmaz boxa yazıldım.3 sene amatör box yaptım bölge birincilikleri kazandım.daha sonra thaibox salonu açıldı thaiboxa başladım şuan 6.5 yıllık box tecrübem var.ama alıntı yaptığım arkadaş çok doğru söylüyor hiç bi cüsse ve fiziki kuvvet bıçağa veya kurşuna dayanamaz.bu ara zaten moda lise lerde birbirlerini vuruyorlar.daha 1 hafta öncesi sivas kongre lisesinde 8 kişi birbirine girdi ve yaşları 16...5 kişi yaralandı 2 si ağır. ağır olanlardan 1i hayatını kaybetti.bir bıçak darbesiyle.bence akıllı olmak lazım.ama eğer hayatını bi kenara bırakıp ben kabadayı olacağım diyorsan 8-10 yılı 4 duvarla geçirmeyi göz önüne alıyorsan.elbette yapacak çok şey var...tavsiyem uzak durman olur.hayat çok ucuzdur kavgada.birini altına alırsın yumruklamaya başlarsın.ve o ufacık bi çakıyı çıkartır koltuk altından basar. doğal olarak ilk 5 dk hissetmezsin.yumruklamaya devam edersin.ve sen hareket ettikce kan basıncın artar o hareket ve heycanla.ve o bıçak yediğin yerden normalinden 2kat fazla kan akar.ciğerinin sönmeye başlar çünki delindi.bi süre sonra kan durur ama nefes alamamaya başlarsın.ve şuurun kapanır. ;)) sonrası Allaha kalmışş...

20. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Konuyu baştan sona okudum etkilendiğim yerler ve bölümler oldu.Aslında babam polis olduğu için bu tür olaylara aşinayım.Kavganın zoraki durumlarda gerekli bir tepki olduğunu düşünüyorum.Arkadaşlarımızın Kavga teknikleri yada stratejilerini öğrenmek istemeleri durduk yere kimseye sataşmak için öğrenmek istediklerini sanmıyorum(ki sizlerde öyle düşünüyorsunuz).Ama şuda var interaktif ortamda yaşamıyoruz sokağa çıktığımızda sırf kavga etmek için gözünüzün içine tabiri caizse vurucu manda gibi bakan tipler var.Yada yanındaki kız arkadaşınıza laf atıp küfür edenler var.Annenizle yada Babanızla bi sahilde yürürken yada trafikte aracınızla giderken onlara laf atıp küfür edenler var saymakla bitmez bunlar.Amacımız kavga yaratmamak akılcı olmak ama kavganın içine girdiğimizde merhametsiz olmaktır.Yaşım 19 azda olsa baba mesleğinden ve kendi yaşantımdan edindiğim dersler var kavga bir amaç deil kendinizi kurmak için bir araç olmalıdır yoksa bahsettiğim tiplerden bir farkınız kalmadığını görürsünüz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş