Olası bir kavga durumunda

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Hu53Y!n tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 94 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kavga artık ondan başka seçenek kalmadığında yapılmalı yani olağanüstü durumlarda kavga edilmeli birde bu spora yeni başalan bazı gençlerde şunu görüyorum işte ben kaslı olunca önüme geleni deviririm yok böyle bir şey

Body06 ve Karasan bunu beğendi.
  2. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    evet kavga önerilmez bencede ama ilk vuran avantajlıdır tecrube...ve ilk vuranın kazanma yüzdeside baya fazladır tabiiki ilk vuruş demek tokat atmak demek değildir...sıkı bi aparkat insanı rahatlıkla sakatlar...

ayrıca 5 cm fark da çok önemli değil 10 cm bile değil benim duşuncem....10 yıldan fazla güreş yaptım...sokak kavgasında adam yumruklarını iyi kullanıyosa adama uzak kalmamalısın yani boğuşma şeklinde mucadele etmelisin bu şekilde mesela güreşci arkadaşlar bilir bir ters salto ile hasmına cok ciddi zarar verebilirsin ölüm bile olasıdır bu teknik ile ama yeneliyorum kimseye şiddet tavsiye etmiyorum...yani adamın içine girmelisin tekme ve yumruk mesefesinin daha da içine girmelisin....hasmınla aran 20 cm iken sana tekme atamaz yani....eğr karşımdaki çok güçlü ise ondadnda uzak kavga etmelisin kaval kemiğine hayalara yada burun veya çeneye şiddetli bi ilk vuruş büyük olasılıkla üstün gelmeni sağlar

Karasan bunu beğendi.
  3. omeralkan

omeralkan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şağlık
    Yer:
    ankara
    arkadasım bence şu devirde durum biraz farklı fiziki yapının güçlü olması elbette iyi bir avantaj ama şunu unutmayalım ki hergün gazeteler ve tv haberlerinde lise de yaşanan kanlı kavgaları hatta ölümle sonuçlanan olayları izliyoruz.Bunun sonucu olarak Kavgalardan uzak durmanı şiddetle tavsiye ederim ki sen bir sporcusun bunu unutma senin daha sakin ve mantıklı düşünmen gerekir . BEN SPORCUNUN ZEKİ,ÇEVİK VE AHLAKLI OLANINI SEVERİM (M.KEMAL ATATÜRK) .

ozzkan, bonatschi, Rpac ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Aslina düşüncemde yansitmaya çaliştiğim noktada tam buydu. En son seçenek, zorunda kalinirsa yapilmasi gereken bir durum olmali.

rockybalboa7 ve Karasan bunu beğendi.
  5. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Son zamanlarda her yerde gördüğüm şey bu vücüt geliştirmeyle kavganın ilişkilendirilmesi..kavga bu devirde artık gereksiz olan bir şey ki nedir bu kavga etme merakı ?Durduk yere kimse gelipte sana sataşmaz sataşacağınıda sanmıyorum sataşsa bile uğraşmamak en iyisidir anca tehlikeye giriyorsan müdahale etmek zorunda kalırsın olay budur..Vücut geliştirme bir estetik sporu yani kavga ile bağdaşmıyor o yüzden iyi kavga etmek istiyorsan kafes dövüşü yapman gerekiyor..vücut geliştirme yerine kafes dövüşü yaparsan senin için hem daha yararlı olur.. ;)

6. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Artık eski zamanlar yok eskiden kavgada cebinde bıçak olduğu halde bende dahil çıkartmayan çok kişi biliyorum, ama şimdi ilk önce bıçaklar çekiliyor hoş elinde bıçak olan daha korkaktır her zaman silahlı bir kavga iki taraf içinde cahilin sevenlerini üzer.
    ben delikanlılık diye bi kavram kaldığına inanmıyorum etraf ümitsiz gençlerle dolu herkes patlamaya hazır bomba, artık teke tek kavgalarda kalmadı bu yüzden gençlerimizin çok akıllı olması gerekiyor kavga kaçınılmaz olabilir ama bununda zarar vermek için değil savunma için yapılması lazım bence.
    konuyu açan genç arkadaşımıza diyeceğim ise kavga tamamiyle yürek işidir kim ne derse desin güç ikinci plandadır yürek demekte zaten güçlü görünmektir .
    pirellinin reklamı gibi olucak ama ''kontrolsüz güç, güç değildir''

everest ve Jevric bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    cusco bu devir diyorsunuz ama pek matah bir devirde yaşamıyoruz, insanoğlunun dna'sı da değişmedi, hala maymun kuzenlerimiz gibi testosterone hareketlerimiz ve ruh halimiz üzerinde çok etkin.
    Hani Viyana'da, İsviçre'de yaşayan, taksi şoförlerinin bile klasik müzik dinleyip gazete okuduğu bir ortamın insanları olsak sana sonuna kadar hak verirdim, orada bağırmak bile barbarlık sayılır eminim ve bağıran insan haklı olsa bile işini gördüremez buradakinin tam tersine, ancak bu ülkede insan kafes dövüşüne de hazır olmalı, horoz dövüşüne de.
    Daha dün abim anlattı, yola çıkarken yaklaşık 400 metre geriden bir araç selektör yapmış, yola çıkma gibisinden, ama abim o kadar mesafeden beklemeyi gereksiz görmüş, ne olmuş dersiniz?
    Adam ölümüne takip etmiş, önüne önüne geçip fren yapmış, abim hiç cesur değildir ama biraz delidir, otoyolda durmuş, nedir lan senin derdin, manyak mısın demiş?
    Olay anlaşılmış, ayı gibi bir herif, yanında hanımı var, bağırıp çağırmış, "sana sellegtör yapıyorum neden çıgıyon hala" demiş.
    Abim de, hadi git işine, otoyolda durduk, kamyonların altında kalıp geberecez, hadi kardeşim demiş.
    Ayı, söylenerek binip arabasına gitmiş.

Böyle bir ülkede siz ne diyorsunuz, medeniyet falan :D

PUMPING IRON 75, Sedif, CosaNostra ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    haklı olabilirsin boxer. bu konuda bir bilgim olmadığı için bir varvasyon yaratmak istedim ama beceremedim. kusura bakmayın yanlış söylediysem.

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    o arabadan cıkan bir mafya olsaydı, abiniz belki de yaşamıyor olurdu şu anda..sonucta 15 yaşındaki bir cocukla kavga yapmıyorsunuz..unutmayın ki herkesin tek kurşunluk canı vardır ve bu ülkede bu sözün slogan haline geldigini görmemek çok zor olmasa gerek..iyi ve kötü herşeyi örnek alan bir toplumumuz var..

"dostum olmaz, düşmanım yaşamaz" mantıgıyla giden insanlardan değilsiniz..cok gerekmedikçe kavgaya asla bulaşılmamalı..evinizde, sizi bekleyen eşinizin, cocugunuzun oldugunuzu düşünsenize 1 dakikalıgına..
    bu kadar kolay mı kavga etmek..herkes sıkarım sıkarım diye ortalıkta dolaşırken, bu kadar kolay mı?..gençken kavga eden cok olur, ama ileriki yaşlarda bu işlerin şakası olmaz ve kimle karşılaşacagınız hiç belli olmaz çünkü kültür seviyesi düşük bir toplumda yaşıyoruz..

1reex1, born2win ve everest bunu beğendi.
  10. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38

çok doğru..

eğer altında ferrari yada lamborghini varsa herkesi gecmeye kendini ispatlamaya gerek duymazsın. zaten en iyisinin sende oldugunu bilirsin. ama guclu ama sıradan bir araba kullanıyorsan kendini ispatlamak gereği duyarsın.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    zaten kimin ne kişilikte olduğunu bilmiyoruz bir anlık öfke insanı ağır sonuçlara itebilir mantıklı düşünmek gerekir

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    D. Wolf, bazı durumlar vardır, kaçarak kurtulamazsın, bu lafımı unutma.
    Hayatta kaçtıkça üstüne gelen insan tipi vardır ki, o durumda işte içgüdünü dinlemek zorundasın.
    En ünlü seri katillerden Ed Bundy, ölmeden önce yaptığı roportajalrdan birisinde, kurbanlarını "zayıf ve naif bir enerji yayan" kadınlardan seçtiğini belirtmiş, her saldırgan sanmayın ki kavgaya meraklı insan seçsin,bazısı kaçtıkça iştahlanarak üstünüze gelir.
    Şu da var, zeki insan duruma göre vites değiştirmesini bilecek, abimde o zeka fazlası ile mevcut, zaten o ayı abimi paketleyebilecekken, orada ses tonu ve içinde bulunulan konum belirleyici olmuş.
    Belki kenara çekmeden durmasının sebebi biraz delilik, biraz da karşı tarafı devam etmeye zorlamaktı.

Kavgadan kaçınmak hiç sanıldığı gibi kolay değildir, dediğim gibi, kimisi kavgadan kaçanın üzerine iştahla gider.
    Kavga ederken bile aklımızı bir kenarda bırakmamak önemli elbette, karşımızdaki insanla, mesela arabadan inip tartışırken, dolu olup olmadığını bilmeden saldırmak aptallıktır bence, bunu anlamak ise o kadar zor değil, dolu olunca, zaten daha önceki mesajımda belirttiğim yüzü eğmek gerecektir, moral bozucu bir durum ama yaşam güzel...

1reex1, everest ve Hu53Y!n bunu beğendi.
  13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    kavgade soğuk kanlı ve ilk vuran olursan kazanırsın ama unutmamak gekir ki kavgada kazanan olmaz. Sadece dayak yememiş olursun!. Şöyle düşün sana biri sataştı ve sen onu dövdün oda çekti vurdu. Burdan sonrası keşkelerle dolu olur. Bence değmez, eğer namusuna laf gelmiyorsa gerek yok.

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ilk vuran kazanır lafını hiç anlamamışımdır, öyle şey mi olur Tanrı aşkına, şu bahsini ettiğim Koca Yusuf'u görecektiniz, zaten o adama vurmaya cesaret eden çok az olurdu, vuranda heralde komalık olur, zira onun bir özelliği de sinirlendiğinde gücünün bir kat daha artmasıydı, ilk vurma avantajı sadece gücün denk olduğu durumlarda, ya da karşıdaki konuşurken tam çeneni ucuna vurup bilincini kaybettirmekle olur, diğer koşullarda, daha da sıkı bir dayak yemeye neden olacak şekilde rakibim boğa gibi dellenmesine neden olabilir.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  15. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Yukarıda Karasan'ın verdiği örnek yaşadığım birkaç olayı aklıma getirdi. Bir keresinde tüm aile arabada eve gidiyorduk ve arabayı babam sürüyordu. Derken bi kavşakda sağ taraftan eski bir doğan yaklaştı, o sırada bizim araba da son model marea'ydı. Neyse babam farkında değil bu doğan'ın sol şeritten gidiyor hızlı bir şekilde. Bu sağdan gelen doğan'ın içinde de 3-4 kişi vardı. Şoförü 30 yaşlarında, yanında da 2-3 tane 20li yaşlarda gençler vardı işte. Herneyse babam giderken bu doğan bi hırs yaptı bizi geçmek için ama kısacası yemedi. Babam iyi sürücüdür zaten ve genelde hızlı kullanır, adamın farkına bile varmamıştı ama ben arka koltukta olan biteni izliyordum. Herneyse arayı açtık biraz ama ileride kırmızı ışık vardı babam yavaşlamaya başlayınca bu doğan hiç hız kesmeden yaklaştı sıkıştırmaya falan kalktı camdan babama sataştı. Sonra devam ederken önümüze geçti fren yaptı, babam sağından kırıp geçti yine geldi uğraştı en sonunda sağa çekti babam da hemen yanına durdu. Adam iner inmez arabadan diğerleri de ind, adamın elinde de bi çanta gibi birşey vardı büyük ihtimal ya silah vardı içinde ya da onu silah olarak kullanacaktı. Babam da o sıra küfür ediyordu falan ben bas gaza falan dedim. Arabada babaannem, kızkardeşim, annem falan vardı bizim. Hadi inip kavga edelim desem büyük ihtimal olan bize olacaktı. Babamda sonra bastı gitti ama çok sinirlendik o gün, hatta o günden beri silahlanmayı düşünüyorum böyle tipler için. Çünkü o arabadan inen adamın o yüz ifadesi aklıma geldikçe içime öyle bir öfke doluyor ki anlatamam. Adam kısacası arabası yemeyince bizi çekemedi, aynen anaokulu çocukları gibi geldi sataştı, var mı böyle birşey yahu? Yarın bir başkasının başına gelmeyeceği ne malum? Bundan birkaç ay sonra da aynı olay benim başıma geldi, tek başıma gidiyordum bir yere ve 6-7 kişi murat 131'e binmiş bana aynısını yapıyordu. Ama ben durmadım tabii ki devam ettim, kısacası azıcık kalabalık olanlar kabadayılaşıyor hemen.

Bu arada daha dün bu olayı enişteme anlatmıştım (üst düzey bir askerdir) ve o da tanık olduğu bunun gibi birşeyi anlattı. Aynı şekilde yolda böyle arabaya tıkışmış 20li yaşlarda serseri, yolda siyah bi transportera sataşmış. Herneyse transporter hemen durmuş, anında serseriler de arabadan inip hepsine eline birşey almış. kiminde beyzbol sopası kiminde demir çubuk vs. bir sürü alet edevat. Derken transporterın yan kapısı açılmış içinden birsürü iri yarı, üstünde zırhlı silahlı adamlar inmiş. Adamlar bakanlık korumasıymış :) Bu gençler görünce hemen abi falan demeye başlamışlar, korumalar yakalamış iki tanesini almışlar transporterın içine iyi bi dövmüşler. Bi de yalvarıyorlarmış, abi bilseydik polis olduğunuzu vallaha yapmazdık falan filan. Tabi onlar da iyice kızmış, normal vatandaş olsaydık ne yapacaktınız lan falan deyip iyice dövmüşler... Çok da iyi yapmışlar, valla duyunca gönlüm ferahladı böyle bir olayı :) İşte bu sebepten, gerek vücut, gerekse silah olarak her zaman kendi güvenliğimizi sağlam tutmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu toplumda...

Body06, everest, orkunberk ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Tughan, anlattığın olaylar gerçekten ibretlik ve bence dikkatle okunması gereken olaylar, bu zamanda asarım, keserim diye düşünmenin ne kadar boş olduğunu çok güzel gösteriyor, bizimde kaşrımıza öyle içinde demir borulu çakallarla dolu bir araç çıkabilir.

Madem otoyol hikayelerine başladık, size abimden dinlediğim bir diğer hikayeyi anlatayım, bu olay bana biraz senaryovari geldi, ama belli olmaz doğru da olabilir.

Abim gene yolda giderken siyah, kocaman bir Lincoln Jip musallat olmuş, hani camları karartmalı, mafyamatik jiplerinden.
    Jip son derece güçlü, abim kurtulamamış heriften, adam gene aynı şekilde, önünde fren yapmaktan, sıkıştırmaya durdurmak için her yolu denemiş, camı açarak el kol yapmış.
    Abim demesine göre, eliyle, tamam kardeşim durucam işareti yapmış, ancak ilerideki sapaktan çok ani bir şekilde saparak adamı atlatmış, adamın dazlak, iğrenç bir tip olduğunu ve büyük ihtimalle silahlı olduğunu ifade etmişti.
    Güzelde bir kıssa ekledi, cinayet işleyenlerin çoğu cinayet işleyene kadar cinayet işleyeceğinden haberdar değildir.
    Çok doğru bir söz, öfke baldan tatlıdır, hele siz üstün konumdayken, öfke köpürdükçe köpürür sonra olanlar olur.

Dediğim gibi bu işin bir matematiği yok,aman önüme bakayım bile deseniz bela sizi bulabilir, ne zaman saldırıp ne zaman devam etmek gerekiyor bunu zeka ve sezgi ile belirlemek lazım.

Body06, Hu53Y!n, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Hu53Y!n

Hu53Y!n Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst
    Milli güvenlik dersinden öğrendiğim en temel şey şu olmuştur. Bir ülke ordusunu kullanmasa da ordusunun güçlü olması diğer ülkeler için caydırıcı bir unsur olmuştur. Tekrar tekrar diyorum. Sizin dediğiniz ya kurta rast gelinirse ?? Tamam o zaman medenice çözmeye çalışacağız ama ya çakallara rast gelirsek ?? En basitinden ABD ile karşı karşıya gelsek öncelikli olarak olayı diplomasiden çözmeye çalışırız. PKK ise burada bir çakal. Bunlara da mı gücümüzü göstermeyeceğiz ?? O zaman nerede ordumuzun caydırıcı özelliği ?

Lütfen kimse beni yanlış anlamasın bu sadece bir örnekti ve konuyu saptırma gibi bir amacım yok. Herkes öncelikli kendisi için spor yapar.

Eğer madem elimizde bir güç var neden onu caydırıcı veya etkileme için kullanmayalım. Neden plajda kızlara hava atarak ya da sokakta dolaşan bir takım serserilere karşı caydırıcı amaçlı kullanmayalım. Büyük balık küçük balığı her zaman yer. Ben büyük balık olup küçük balığa saldırma anında ne yapmalıyız diye ima etmiyorum. Bunlar olağan şeyler zaten.

Karasan bunu beğendi.
  18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bir kavgada ilk vuran kazanır lafını biraz açalım öyleyse.
    bahsettiğimiz kavga sokak kavgası ve sokakta olan kavga kesinlikle profesyonellikten uzaktır yani boks ringinde yüzüne 10 yumrukta yesen bu bellidir mutlaka yüze yumruk gelir ama bir sokak dövüşünde sen bir anda adamın yüzüne bir yumruk atarsan ilk olarak karşıdaki kişi dengesini ve özgüvenini kaybeder. Bunun için dövüş birazda yürek işidir. Cüsse önemlidir ama vurmaya bile cesaretin yoksa tamaman boş görüntü olur. 2. si olarak ilk vuran daha çok yüreklenir ve cesaretlenir kim ne derse desin Profesyonell bir dövüş değilse olacaklar budur. Çok laf yapan çok dayak yer, bunu çok gördüm. Profesyonel dövüş değilse dememin sebebide. Bir boks macını düşün 2nizde dövüşmeye gelmişsiniz, biriniz korkup alttan almaz yani mutlaka dayak da yenir dayak ta atılır işte burda tecrübe ve senin kondisyonun önemlidir.

Saygılar...

Son düzenleme: 18 Ekim 2008
  19. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Kişisel savunma

Bu başlık altında forum üyelerinin anlattıklarına bir kaç birşey ekliyerek konuyu toplamak isterim.
    Tehdit her zaman gerçekleşebilir. Örnek olarak şunu ekleyebilrim; sokakta sırf adam dövmek için gezen tipler vardır ve inanın bunlara tanık olmuşumdur. Sonuç olarak üyelerin verdiği örneklerde dahil olmak üzere çeşitli şekillerde tehdit ile karşılaşabiliriz. Şimdi bu tehditlere karşı nasıl savunma önlemleri alabiliriz? konusunu ele alalım.
    1. Kişilik; ciddi tutarlı ve kararlı bir kişilik sahibiyseniz tehdit sizin için daha az olacaktır.
    2. Yürüyüş, duruş, giyim ve kendini ifade etme konularında ki yeterlilik tehditi azaltacaktır.
    3. İyi bir fizik, örneğin vg yapanlar caydırıcı olur. Bu nedenle spor yapmak ta bir onlemdir.
    4. Olay anında sakin olmak önemlidir. Sinirlenmemeye bakın.
    5. Karşı tarafı pasifize etmek için zekanızı ve sezginizi kullanın.
    6. Durum değerlendirmesi yapın. Baktınız sorunu çözemiyorsunuz kaçmak ya da karşı koyma durumunda sonucun ne olabileceğini değerlendirin.
    7. Karşı koymağa karar verdiyseniz sinirlenmeden öfkenizi yansıtın. Bunun için içinizdeki öfkeye bağlı olarak sesinizi kararlı ve kendinden emin birşekilde yükselterek konuşun. Öfkeli bir vücut dili ve ses tonu çok caydırıcıdır.
    8. Bütün bunlara rağmen tehdit ortadan kalkmamış ve saldırı gerçekleşmekteyse siz de içinizdeki öfkeyi patlatarak yaralı bir hayvan gibi ya da köşeye sıkışmış bir kedi gibi saldırın.
    9.Şunu unutmayın sinirlenmek başka şeydir. Öfkelenmek başka şeydir. Sinirlenen insanın sesi yılanınki gibi tıs tıs çıkar. Sinirlenmiş bir insanın sinirden eli ayağı titrer. Ama öfkeli insan öylemidir sesi de vücudu da coştukca coşar. Onun için öfke baldan tatlıdır denmiştir. Bir de şu örneği vereyim ki bu örnek zaman zaman karikatürize edimiştir. Yaşlı bir kadın çantasını çalmak isteyen hırsızı şemsiyesi ile kovalamasıdır. Burada öfkeyi öne çıkararak saldırgan tarafla rollerimizi değişmiş oluyoruz. Böylece karşı tarafı av yaparak biz avcı oluyoruz. Böyle olunca da karşı taraf bilinç altının etkisiyle kendisini tehdit altında hissederek geri çekilebiliyor.

Body06, Hu53Y!n, rockybalboa7 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  20. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Karasan bu devir derken evet malesef insanımız hiç bir zaman hızlıcana devir atlayamıyor ama sonucta buraya yazanlar ve belli bir spor kültürü alan insanlar olduğunu düşünüyorum yani sporcu demek ahlaklı ve sakin olmalıdır sporcu gücünü kaba kuvvette kullanmamalıdır tabi bu bana göre bir düşünce..asla ilk hamleyi yapmam kavga çıkarmam sonuçta karşınızdakine adam gibi anlatırsınız daha sonra anlamıyorsa ve saldırıyorsa gerisi nefsi müdafadır bana göre pataklayınız etkisiz hale getirip ortamın huzurunu sağlayınız :D..yani olay sadece self defence olmalı..asıl olarak konuyu açan arkadaşa anlatmak istediğim ve beni en çok rahatsız eden şey vücut geliştirme ile kavganın bağdaştırılması..malesef:eek:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş