Oblikler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 1 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba yağ oranım çok düşük sayılmaz ancak çokta yüksek değil 84 kg %14 yağ oranım var.Yanlarda hafif yağ var , obliklerimde gelişmiş olduğundan son zamanlarda çok kalınlaştığını gördüm.Karın kaslarını sıkınca geniş olarak orada duruyorlar yani tam adonis gibide değil..

Sizce ne yapmalıyım obliklere daha da yüklenip adonisleri çıkarıyımmı?
    karın kaslarını daha fazla geliştirsem faydası olurmu?
    Oblik çalışmayı bırakıp yağ oranınımı azaltmalıyım?

Çünkü gerçekten son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı orada kas var ama bel çok kalın gözükmeye başladı.

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Oblik büyüdükçe belin kalınlaşacak kalınlaştıkça yağ yaksan bile üçgen vücuttan uzaklaşacaksın. O yüzden oblikleri aşırı büyütmek pek önerilen bir şey değil. Trapezleri aşırı büyütüp pişman olanları örnek verebilirim.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman hiç oblik çalışmıyım değilmi zaten şuan gelişmiş durumda..Trapezlerede lateral yaparken çok vuruyor umarım trapezlerde fazla gelişmez..

Akşam fotoda atabilirim..

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Trapezler lateral yaparken vuruyorsa büyük ihtimal yanlış formda çalışıyorsundur. Oturarak yapmanı tavsiye ederim. Tabi arka omuza vuracak şekilde eğilerek değil dik durup sırtı dayayarak nizami bir şekilde yaparsan trapezlere vurmaz. Ha bu arada egonu tatmin etmek için çalışma hafif gir yeter ki nizami olsun.

5. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    benim bel 85 cm omuz 120 cm belim cok ince duruyo gelıyor bana oblik çalışmıyorum
    belimin kalınlaşmasını çok istiyorum ne tarz hareketler önerirsiniz
    üçgen vucudum ama olmak istemiyorum desem kızarmısınız? daha iri görünmek istiyorum bu yüzden obliklere , omuza ve trapezlere önem vericem + bulka girmeyi düşünüyorum
    http://www.building-muscle101.com/5_dayworkout.html
    programıma neler ekleyip cıkarmalıyım hedeflerim için?

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim , ego için değilde ben laterali Zyzz in yaptığı formda yapıyordum.Yani dirsekler kırık şekilde kaldırıyordum. Zyzz inde trapezleri fazla gelişmiş acaba bu yanlışlıktan olabilirmi?

Fotomda burada pek net değil ama aslında oblikler var.Beli kalın gösteriyor gerçi hafif yağda var ama obliklerinde etkisi olduğunu düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/nG2PZ1.jpg Karın kaslarını sıkınca durum böyle serbest bırakınca kalın gözüktüğünü düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ekim 2014 ---
    Dumbell shrug trapez için , dumbell side bend oblik için aşırı şekilde etkisini gösterir ama ben önermem :D

7. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Obliklerin belirttiğin kadar iri değil ama dediğim gibi ayarlamasını iyi yap fazla kalınlaşmasına izin verme. İyi bir fiziğin var hacimlendiğin zaman iyi bir görüntü ortaya çıkacağını düşünüyorum.

8. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    omuz ve trapez programlamasında sorun yok vucutta tek bilmedigim kas grubu karın bugune kadar hiç çalışmadım
    hedef omuzda 130 cm karında 90-92 cm

9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Tekrar teşekkür ederim yani şu anda öyle fazla büyük değil değil mi? Zaten biraz belli olmasınıda istiyorum başka türlü aşırı ince duruyor.

10. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hayır değil biraz daha gelişse fena olmaz : ) Başarılar.

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    oblikleri kim estetiği aşırı derecede bozacak kadar çalıştırabilmiş de sizin öyle bir korkunuz olacak :) üçgen görüntüyü de obliğin tek başına bozabileceğini düşünmüyorum.aslına bakarsanız,bence tüm kas gruplarını eş çalıştırmakta fayda var,çok bariz hızlı gelişen-gelişmeye yatkın yada doğuştan-spora başlamadan önce gelişmiş bir bölgemiz varsa belki ona göre antrenman düzenlenebilir,ki bu genellikle trapez olur.ama onun dışında normal kişilere trapez çalışma kötü durur,oblik çalışma kötü durur gibi şeyler söylemek bana mantıksız geliyor.

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru bende buna katılıyorum aslında ancak salonda görüyorum bir çocuk var beli kadar omuzu olmuş gibi duruyor.Böyle çay bardağı gibi vücudu bana göre çok kötü duruyor.Sürekli karın çalışıyordu oradaki oblik hareketlerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

13. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    genetik önemli faktör bu konuda,o bel genetiğinizde dar degilse ve omuzlar geniş degilse yapılacak bir şey olmuyor maalesef.ama şunu söyleyeyim,genel yapılanın aksine karın-core bölgesi idmanlarımda da ağırlıklarla çalışırım,ama o söylenen estetiği bozan hacimlenme bir türlü başıma gelmedi.bu biraz konu hakkında cahil,herkesin çevresinde bolca olan standart bi arkadaşınızın size gelip " ben çok şişmek istemiyorum ya birkaç ay yapsam yeterli öyle iri olmak istemiyorum " demesi gibi bişey oluyor,istesen de ha deyince olamıyorsun :)

14. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    üçgen vücut olmayı sevmiyorum ben agalar beni çok ince gösteriyor omuz 120 bel 82 - 85 her anlamda kas kütlesi eklemem lazım vucuda bu kış omuzu 130 yaptıkdan sonra trapezlerede yüklenicem

15. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Nacızane tavsıyem hıcbır bolgeyı eksık bırakmayın trapez cok kısı sevmez calısmaz bende boyleydım ama omuzlarım ıstedıgım forma gelınce trapezın cok eksık kaldıgını gordum vucut resmen eksık gorunuyor tum bolgeler ıcın bu boyledır her bolgeye onem vermek onemlı:)

Sayfayı Paylaş