Obezite Hastasıyım Bu Spor Programı Bana Uygun Mudur ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ertndrsn tarafından 16 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, bir süre onca forumda konu açmıştım. 12 gündür ketojenik diyet yapıyroum. O konuma şuradan ulaşabilirsiniz :
    https://www.bodyforumtr.com/threads/obezite-hastasıyım-yol-gösterebilir-misiniz.143401/

O zaman 138 kiloydum. 12 günün sonuda 133 kiloya düştüm. Ancak artık spor da yapmak istiyorum. Aşağıda ekleyeceğim program bana uygun mudur ? Çok da zorlanmamam lazım çünkü kilodan ötürü hem yapamıyorum hem de ne zaman ağır spor yapmaya kalksam bir hafta yerimden kalkamaz hale geliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Antrenman programından önce beslenmenizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Ketojenik diyetin dengeli ve yeterli yüksek karb bir diyetten daha üstün olduğunu gösteren uzun dönem veri yok diyebiliz.
    Ayrıca başlangıçta kaybedeceğiniz ağırlık kaybının glikojen depolarının boşalmasından kaynaklanan su kaybı olacağını da bilmeniz gerekiyor. Diyetin 6 ay vs 1 yıl ağırlık kaybı üzerindeki etkilerinin farklı olması da zaten bu sebepten.

3. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ketojenik beslenme dışında hiçbir yöntemden verim alamamıştım. Bu yüzden sağlıklı beslenerek, kalori kontrolüyle birlikte makrolarımı da takip ediyorum. Ketojenik diyet yapmak sakıncalı mı ?
    En başta fazla kilo vereceğimi ve bunun sonradan yavaşlayacağını biliyorum. Zaten amacım ayda 10 kilo vermek değil. Çok gerçekçi rakamlar olmadığını düşünüyorum. Ayda 4-5 kilo versem kafidir.
    Antrenman programı sizce bana uygun mudur? Bir cep telefonu uygulaması vasıtasıyla edindim ve her gün antrenmanların süresi ve tekrar sayısı artıyor. 30 günlük programlar şeklinde kolay-orta-zor şeklinde oluşturulmuş. Buraya attığım orta seviye olanı.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    bana kalırsa bir dahiliyeye gözükmenizde fayda var. neden kilo veremediğinizi öğrenmeniz gerek.

5. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Artık kilo verebiliyorum. O konuyu atlattım. Ben sadece bu spor programı bana uygun mu, uygunsa yeterli mi gibi sorulara cevap arıyorum.

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Antrenman programlama alanım değil o sebeple değerlendiremiyorum.
    Ketojenik diyetin sakıncaları elbette var. Diyetin kardiyovasküler hastalık riskini, mortaliteyi(ölüm oranı) artırdığına dair güncel çalışmalar var. Kısa dönem sonuçlarıyla ilgili çalışmalar tutarsız olsa da, uzun dönem ağırlık kaybı üzerinde sağlıklı bir diyetten farklı olmadığını gösteren çalışmalar mevcut.
    Doğrudan ketojenik uygulamak yerine, bir diyetisyen kontrolünde dengeli bir diyet yapmanız daha sağlıklı olur. (Yakınınızda bulunan bir Toplum sağlığı merkezine giderek ücretsiz destek alabilirsiniz.) Eğer ağırlık kaybınız dönem dönem azalırsa, o dönemlerde 2-3 gün düşük karbonhidratlı diyetler uygulayabilirsiniz. Sorularınız olursa burdan bana da sorabilirsiniz. İyi sporlar :)

ertndrsn bunu beğendi.
  7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    artık kilo verebiliyorum diye bir şey olmaz. yanlış bir diyet metabolizmanızda onarılamayan bir hasar verebilir tiroidlerinizi işlevsiz bir hale getirebilir. bir dahiliyeye ve kontrollü bir diyet için diyetisyene görünmenizi tavsiye ederim. bu arada iyi bir antrenman değil bu.

8. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim hocam. Şu an bir hocadan destek alıyorum ancak kendisi bana yeni bir spor programı vermedi. 21 günlük süreç sonunda diyetim normale de dönebilir. Emin değilim. Ancak bu 21 gün ketojenik olarak sürüyor.
    Spor programını iki kez sormama rağmen cevap alamadım. O yüzden aklıma direkt burası geldi Hocanın verdiği spor programı çok ağır benim için.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2018 ---
    Hocam hem yapabileceğim hem de iyi bir antrenmana nasıl ulaşabilirim?

9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ben iyi bir diyeti bir dahiliyeye gitmiştim o beni bir diyetisyene yollamıştı. çok iyi bir diyet yaptım. iyi bir spor programına ise iyi bir salonda iyi bir salona gitmeni tavsiye ederim.

10. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam maalesef bazı durumlardan ötürü salona gidemiyorum. Maddi bir mesele değil. 110 kiloya kadar düşünce direkt P90 tarzı bir programa başlayacağım ama önce 110 kiloya düşmem gerekiyor.

Coloradolu bunu beğendi.
  11. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    o zaman bir diyetisyene veya bir dahiliyeye git. onlar sana bir tedavi uygulasın kafana göre diyet uygulama. spor salonuna neden gitmiyorsun? evde çok fazla bir şey yapamazsın. ya sen diye kafana göre antrenmana diyete giriyorsun ki.

12. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuyu açmamın üzerinden 2 ay geçmiş. Şu anda 124.4 kiloyum. 2 haftadır da evde dumbell ile antrenman programımı tamamlıyorum. Umarım daha da ileriye giderim.

Efe Aybar ve Coloradolu bunu beğendi.
  13. Coloradolu

Coloradolu Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Denver
    Tebriklrr

ertndrsn bunu beğendi.
  14. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Cenaze olayları vs. oldu biraz geriledim ama şu anda 120 kiloyum. Hedefim yaza kadar 100 kiloyu görmek. Bunun için tavsiyeleri olanlar varsa her türlü tavsiyeyi dinlerim.

15. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    bir resim at bakalım. nasıl besleniyorsun onları da yaz.

ertndrsn bunu beğendi.
  16. ertndrsn

ertndrsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sabahları 3 tane yumurta yiyorum. Akşamları da tavuk yiyorum. Bazen sebze yemeği yiyorum. Bazen de gün boyu sadece haşlanmış yumurta yiyorum. Egg fast dedikleri şeyi yapmaya çalışıyorum yani. 100 gram karbonhidratı geçmemeye çalışıyorum. Uzaktan profesyonel destek alıyorum. Çok memnunum. İsim verirsem reklam olur sanırım onun için vermeyeceğim.

Fotoğrafı ekleyeyim ama vücudum hala çok kötü çünkü hala çok fazla kilom var onu da belirteyim. An itibariyle 119.2 kilograma düştüm.

NOT: Fotoğraf eklemeyi beceremedim.

17. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    egg fast'i danışmanın önerdiyse bırak o danışmanı. muhtemelen kolesterolün yüksektir fazla yumurta yersen kolesterolün daha da yükselir. benim tavsiyem karbonhidratı biraz daha arttırman ve sabah egg fast olayını bırakman yönünde olacaktır. kilo vermek için oruca girilmez. en az 3 öğün beslenmek gerekir. vücut beslendikçe yenilenir ve metabolizma hızlanır. günlük makro değerlerini hesaplayan sitelerden yardım alabilirsin. bu arada danışmanın kim merak ettim.

Sayfayı Paylaş