Normal duzeyde bir boxcu bir kavgada beni alt edebilirmi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve bozkurt1907 tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Birisi boksörse, yumruklaşma uzun sürmez, boksör indirir. :)

2. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    alakası yok istemediği kadar kasi kalıbı olsun karisisindaki geri zekalı değil kime karşı nasıl dovuscegini bilen bir boksör ne kadar içeri girecegini çıkacağını bilir karşısındaki de beyin olduğu için onun ona sarılma riskini de düşünür herhalde zaten bir boksör yumruk atıyorsa karşıdan gelen atağı nasıl iskifleyeceginide düşünür kolay değil öyle sarılmak dirsek kullanır diyecemcama oda boksta yok bizim muay thaise var ama o adam o kadar yanastirmaz onu o yumruğu içeriden atıyor bu adam geriden destek alıyor arada tonla fark var kasla gücü karıştırma
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2016 ---
    Evet tek yumrukta seremez yere belki ama ne kaş kalır ne göz ben gördüm benim body hocası ile muay thai yapan bir eleman karşılaştı bodyci gard aldı Muay thai yapan 2 tane mideye vurdu etrafına dolandı adam onu dönüp bulana kadar tonla yumruk yedi zaten adam full kas hareket kisitlaniyor

3. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçek hayat böyle fantezi kurmaya benzemez. Gerçek hayatta dayak yemek, dayak atmaktan iyidir. Çocuğun biri kuzenimin dişini kırmış. Şimdi mahkemeye gidip geliyorlar. Görgü şahitleri ve sağlık raporu olduğundan muhtemelen tazminat alacak. Diğer çocuğun siciline işleyecek.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen öyle.Mümkün mertebe dövüşmemek lazım. Ben öğrencilerime, sokakta dövüşmeyin derim ama bundan 4 yıl öğrenci bir öğrencim, sokakta bir adamın çenesini kırdı. Adam mafya gibi birşeymiş.
    Çocuğun peşini bırakmadılar. Memleketi terk etti çocuk. Keşke hiç dövüşmese ya da dayak yeseydi.

En güzeli olayı gurur meselesi yapmadan kapatmak. Açıkçası, ben kız arkadaşıma laf atılmadıkça, bana ne derlerse desinler, asla dövüşmem artık. Sokaklar ring gibi değil.

Iakkhos bunu beğendi.
  5. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bizim burda çene kıran adamdan korkarlar bir daha bulaşmazlar sizin oraları bilemem

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Mafya diye bir şey var:)
    Ailen bile risk ve tehdit altında oluyor. Sadece kendini düşünme...

7. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    O adamin mafya oldugunu bildigi halde cenesini kirmis olsa belki korkutabilirdi :D

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Karşıdakinin mafya olmasına da gerek yok. ben lise 3'teyken arkadaşın biri üst dönemle takışmıştı okulda. Dışarıda 5'e 1 tertemiz dövmüşlerdi. Böyle çok örnek var. Sen adamı teke tekte döversin. Sonraki gün adamlar 5'e 1 sıkıştırırlar. Kavga mahalinden uzak durmak lazım.

abseto bunu beğendi.
  9. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle rakibini tanımalısın arkadaşlar örnek vermiş 270 kg sumo vs 76 kg mma örneğini videoyu izlerseniz mma sumonun zayıf noktasını önceden tespit etmiş 3-4 dakika sonra sumo güreşcisi artık ayakta duracak hali kalmıyor mma onu güzelce yordukdan sonra işini bitiriyor.. şimdi asıl konuya geliceksek rakibini ne kadar tanıyosun ? zayıf noktalarını biliyor musun ? aşırı özgüvende kötüdür 1.70 60 kilo birisini hafife alırsanız sonucu kötü olabilir belinden kavrayarak cussenizi kullanıp onu yıkmaya çalışıyorsunuz örneğin aniden diz yiyebilirsinz en zayıf noktanıza.. sonrası malum hele sokakta kavga etmek risklerin en büyüğü olabilir karşındaki sahış aniden bıçak çıkartabilir yada kendine yediremeyip yerdeki taş ile kafanıza vurabilir olabildiğince kavgadan uzak durmalıyız.

10. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    metroda, icerdekiler cikmadan binmeye calisanlarin hepsine, genc yasli kadin cocuk demeden, omuz atarak iniyorum, yogun ve stresli bir gunun ardindan devreleri yakmamak iazim.
    *konu kilit*

abseto bunu beğendi.
  11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    vakti zamanında bunun gibi çok konu açılmış bizlerde tartışmış olsak da yine belirtmekte fayda var; uzun yıllar boks yapmış biri olarak diyeceğim şey şudur bu konuda sadece vücudu iyi olan veya fitness salonlarında işin ehli olmayan tiplerden boks dersi aldığını sanan bir insan ile müsabık bir boksör karşılaşmaları durumunda boksör karşısındakini madara eder.

64 kilo boksörlerin karşısında dahi 100 kiloluk bi adamın şansı olmaz.

şuna benziyor bu milli bir tenisçi ile hayatında tenis oynamamış insana maç yaptırırsan ne olur?

ReturnOldSchool bunu beğendi.
  12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yalnız şunu unutma, verdiğin örnekler aynı şey değil.
    Tenisçi ile tenis maçı, tenis kurallarına göredir.

Ama sokak dövüşü, yalnız bokstan ibaret değildir. Tekmeler vardır, güreş vardır işin içinde. Nereye gideceği belli olmaz. Ama genel olarak iyi bir boksör hatta normal düzeyde bir boksör, bir vücutcuyu döver tabi.

j.claude.er bunu beğendi.
  13. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

ben savunma sporları yapmamış birini dövüşçü olarak görmem isterse herkül olsun. kaldı ki sokakta sudan sebep birbirine giren insanlar bizlerin nezdinde son derecede savunmasız görülürler. bir boksör en başta ayaklarının duruşuyla fark yaratır yani kavga ettiği kişiyle arasında mesafeyi koruyarak dövüşür ve dövüş sporu yapmamış bir insanın gelişi güzel saldırması ayak bel kol koordinasyonunu tutturamadan dövüşecek olması, bu mesafeyi aşmasına engel teşkil eder. bu da boksörü yakalayıp indirmesine olanak sağlamaz.

tenis örneği tam karşılamamış olabilir ama işi bilen ve bilmeyenin farkı ilk saniyeden fark eder demek istediğim bu.

abseto bunu beğendi.
  14. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bir kavgada kondisyon , cücceden (güc) ustun gelmez cunku kavgalar en fazla 30 snye surer fakat kondisyona teknik eklenirse o 30 saniyeyi verimli kullanabilecek noktalara uygularsa teknik bilen kisi bir sekilde alt edebilir . Benim tavsiyem kendine guvenerek acik sekilde dovusmemek yerine her zaman kapanarak dovus denk geldimi vur o cesit insanlara karsi

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kondisyon derken :D zaten bokscular kondisyonu yüzünden değil tekniği yüzünden kazanır diyoruz :D Sonuçta boksör adamda avcunun içiyle vurmicak :D : D

16. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Sokak kavgasi farklidir dostum heleki turkiye gibi bir yerde kimisi yumruklara dovusur kimisi bicakla kimisi silahla kimisi sopayla , sana soyle soyliyim ben 1.95 boyunda 105 kiloyum cok kavgaya girdim ama hayatimin hic bir kavgasinda bana adil bir sekilde gelmediler hep ya sopa ya bicak yada fazla kisi saldirdilar fakat gucumu kondisyonla harmanladigim bir sene belki bana guleceksin ama 4 kisiyi yere yiktim , Kullandigim tek teknik dogru gard alip yere dogru basarak , sadece rakibin gardi acikken vurmakti hepsi birer birer yerdeydi . Turkiyedeki kavgalarda insanlar gard almiyor bu dunyanin hic bir yerinde boyle degil bkz. Youtube kavga videolari . Tabi bu benim cussem icin gecerli , sen karsindakinden daha dusuk sikletteysen kondisyonunu konusturcaksin veya daha kisaysan rakibin icine icine girip oyle dovusceksin ki uzun adam kollarini tam anlamiyla kullanamasin vs vs diye uzar

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Reis haklısın tamamen :D ama işte dediğin gibi adil gelmiyorlar :D yumruk yumruğa kondisyon teknik iyide bıçak felan varken işler değişebilir :D

18. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Buruna ve çeneye sağlam bir şekilde kim koyarsa o kazanır. Buruna yumruk yemek aşırı derecede acı verir burun zonklar, hiç bişi yapamazsın, elin hemen büyük bir ihtimalle burnunda olur, çenen açıkta kalır, sonra kısamsüre içinde yine o açıkta kalan çeneye sağlam bir yumruk yersen yere öyle bir yapışırsın ki kalkamazsın.. Genel mantık budur, ancak şartlar, yumruğu atana, yumruğu yiyene göre vs. değişkenlik gösterebilir, şamar atar gibi yumruk vurursan işlemez..

abseto bunu beğendi.
  19. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tam değil arkadaşım.
    Bazı insanların çenesi çok sağlamdır, genetiktir bu. Ben müsabıkken öyle adamlarla dövüştüm ki, elinde demir sopa ile adamın çenesine vursan yine yıkılmayacak adamlar var(Ki ben, 3 farklı dövüş dalında eğitim almış, Türkiye derecesi olan bir sporcuydum). Adamlara maç boyunca vuruyorsun vuruyorsun yıkılmıyor, ama aynı adamın karaciğerine vurunca yıkılıyor.
    Kimi insanların ise midesi ve karın bölgesi çok sağlam. Vuruyorsun, vuruyorsun ciddi bir hasar olmuyor ama bu adamların da çenesi zayıf oluyor genelde.
    Ama nerede ise herkeste en zayıf yer, kulak bölgesidir. Vücudun denge mekanizması oradadır. Kulak tozuna yapılacak sağlam darbe, % 90 düşürür adamı. İstisnası vardır. Mesela Yeni zellandalı bir dövüşçüyü- oranın hakiki yerli dövüşcüsü ise-, kolay kolay kulak arkasına vurarak indiremezsin. Çünkü o insanların kafatasları, bizim kafataslarımızdan daha kalındır. Genetiktir yani...Onların da midesine çalışmak lazım...Falan filan yani.

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    tabi iyi hoşda sokakta kulağa vurmayın yinede :D sonuçta kalıcı hasar görebilirler. Yani sadece kavga değil sonrasında mahkemeyle uğraşmakda sıkıcı olur :D

Sayfayı Paylaş