Normal duzeyde bir boxcu bir kavgada beni alt edebilirmi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve bozkurt1907 tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim amatör derken şimdi adam kaç aylık amatör bu spor sanatlarinda 5 aylık sporcu bazen 3 yıllık sporcuyu yener önemli olan heves istek teknikleri oturtmak hız eğer rakibin gerçekten sağlam işini bilen bir dovuscu ise şansın olmaz ha sunuda söyleyeyim hiç bir sporcu sana durduk yere satasip kavga etmez bunun amatör profu yok öyle sıkmak bogmakta olmaz adam seni yanina yaklastirirmi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2016 ---
    Çık ringede gor yüreğini oynaya oynaya dayagini ye bir güzel bak bakalım ne oluyor sporcu olan adamda yürek yokmu ? Onun damarı yokmu sen satasmadikca o sana vurmaz zaten herkesin damarı var ama bu damara teknikle birleşip yumruk ve kas evrelerinin sertleşmesi de eklenince olay yüreği aşıyor

Son düzenleme: 5 Nisan 2016
    neverbackdown. bunu beğendi.
  2. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    serhat ben yeteri kadar turnuvaya katıldım ringe çıktım. salonda harikalar çıkartan arkadaşlarımın ringde yumruk bile atamadıklarını görmüş birisi olarak yazdım . kavga esnasında korkan adam ne yaptığını bilmez kafasına göre yumruk sallar kimisi sallayamaz bile . o yüzden yürek işi diyorum ama siz daha iyisini biliyorsunuz eminim takılın kafanıza göre

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    reis yürek herkese lazım da konuda direk böyle yazarsan yanlış anlam ortaya çıkar. Yürekli diye kimse karşısında prof. bir dövüşcüyü alamaz. Sonra konuyu açan arkadaş sizin lafdan gaza gelip yürek yer dalarsa sağlam bi adama sıkıntı :D :D

Nanza, Serhat.., neverbackdown. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    benchte 200 kg bas hepsini döversin:D

abseto bunu beğendi.
  5. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    sporcu dediğin böyle senin gibi olacak ışte sadece eli kolu bacağı değil kafasida çalışacak seni tebrik ederim kardeşim

Nanza, berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Sağolasın reis :) Her sporcu zeki çevik ahlaklı olmalı zaten :)

berkay7743 bunu beğendi.
  7. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    hiç ise yaramaz yumruklarin blok edilirse... 50 cm+ kollar genelllikle yavas yada dayanikligi az.

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Orası tartışılır :) yavaş olunca 200 de 300 de bassam boş tabi ama bench press de iyisen orantılı olarak yumruklarında daha güçlü olur :)

9. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Tekniği iyi olan ve doğru antrenman yapan yener

10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    şaka mahiyetinde yazmıştım:)

11. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Yine kuvvet antremani yapanin avantaji var antreman yapmiyana karsi, ama sirf kuvvetlen çözülmüyor vurus gücü.

12. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Vücutçu sadece vücut için antrenman yapar günlere böler ve bölge çalışır ama dövüşçü vücut için değil yaptığı antrenmanlar ona kuvet kazandırır kum torbası yumruklar ip atlar reflek çalışması yapar ve günün çoğu saatini idmanla geçirir

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Vücutçu derken bench pressde 200 kg basan vücutcu kim :D hem ben mesela kuvvet için çalışıyorum. Ve dovusculerde kuvvet için çalışır :) sağlam bir sırt kol bacak olmadan düzgün bir dövüşde olmaz :)

14. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sağlam vücutçu güçlü görünür ama doğru antrenman yapmıyorsa dövülebilir kas görüntüdür kası güçe çevirmek lazım

Serhat.. ve berkay7743 bunu beğendi.
  15. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam harika anlatmissin kas ve guc birbirinden ayri cok guzel konusmussun

16. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    En iyi örnek 76 kg adamın 270 kg sumocuyu yerde pes ettirmesiydi videosunu bulabilirsiniz

abseto bunu beğendi.
  17. Iakkhos

Iakkhos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş seni o cüsseyle yere yıkacak adamın bu işte çok çok iyi olması lazım ya da hem senin cüssen kadar olup hem de dövüş tekniğini biliyo olması lazım. Bi kere senin kolların falan uzundur, çeneye tek yumruğa bakar falan demiş birisi, senin gardının içine girmek hiç kolay olmayacaktır ( gard alırsın heralde bir kavgada). Hadi onu geçtim, çok sağlam bi boksör olsa bile dediğim gibi cüssen çok fazla, muhtemelen çok güçlüsündür. Karşındaki adam çok cüsseli bi adam değilse, yumruk atmak için sana çok yakınlaşması gerek ve hadi diyelim ki o yumruğu attı ama seni yıkamadı. Karşı atak şansı bulduğun anda, karşıdaki senin o kadar yakınına girmişken adamı kavrayıp yere çarpsan bayıltırsın adamı. Boynunu kavrasan, herhangi bir şekilde işi güreşme boyutuna getirsen direk kitlersin adamı o dakikadan sonra tüm kontrol sende olur. Eğer adam mma tarzı hem güreş hem dövüş konusunda uzmansa, biraz da cüssesi varsa o zaman şansın daha azalır ya da Bard Hari gibi hayvani bi amatör kick boksçudan da dayak yiyebilirsin, ya da dövebilirsin de. Ama öyle tek yumrukta gidersin olayı yok yani, o adam çok hızlı yumruk çıkartabiliyosa senin de çok fazla güç avantajın var. O adam senin hassas noktalarına nasıl yumruk atabiliyosa, sen de onun hassas noktalarına güç uygulayabilirsin.

abseto bunu beğendi.
  18. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bence önemli olan tek şey çok çalışmak iyi beslenmek saatlerlerce çalışmak lazım

19. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sokak döğüşünün parametreleri çok geniştir.
    Ayrıca güç ve kuvvet birbirinden farklıdır. Sen büyük ihtimalle normal bir boksörden daha güçlüsündür. Onların kaldıramayacağı ağırlıkları kaldırıyorsun çünkü. Sen daha güçlüsündür.
    Ama onlarda da , senden daha fazla kuvvet vardır. Patlayıcı kuvvetleri daha gelişmiştir. Sinir sistemleri darbe üzerine daha çok gelişmiştir.

Kimin kazanacağını ise, oyunun kuralları belirler. Kavgada sarılıp yere yıkmaya çalışırsan, yani, yakın boksa izin vermezsen sen kazanırsın.
    Dövüş esnasında, rakibin oyununa gelmemek önemlidir. Kavgayı, rakibin zayıf olduğu yöne çekmek şarttır.

Ben uzun yıllardır karate, kick boks,judo ve powerlifting ile uğraşıyorum. Yıllardır yumruklarımı kullandığım halde, bir boksörle dövüşecek olsam, ya ona sarılıp yıkmak isterim ya da ayaklarımı kullanarak onu yanıma yaklaştırmamaya çalışırım. Neden onun oyununa gelip yumruk yumruğa dövüşeyim ki.

Kavga esnasında insanlar sinirlendikleri için, sağlıklı düşünemeyebilirler. Sakin kalıp, rakibi kendi oyununa çeken, ciddi bir hata yapmazsa, dövüşü kazanır.

20. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Savunma refleksde önemli mesela adama çakarsın yumruk o sana atar tutarsın yumruğunu daha kuvvetli vurursun savunmada çok önemli yoksa ikisi birbirini yumruklar gider

Sayfayı Paylaş