Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jonior tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. Bolvadin

Bolvadin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    DEVOLAM cevabını özel mesaj attım bak

2. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki boy ne zaman ölçülür.benim sabah kalkar kalkmaz ölçtüğüm boyla akşam ölçtüğüm boy arasında 2 cm var.sabah kalkar kalkmaz ölçtüğümde 2 cm daha uzun çıkıyorum. öğlen ise sabahki boyumdan 1 cm daha kısayım:)

h15h20 bunu beğendi.
  3. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Oha böyle bir şey görmedim duymadım :D

4. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
  5. lion4141

lion4141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yaşım 18 ve boyum 1.70.Çok kararsızım ya uzama olur mu daha?Spora başlasam zararı olur mu acaba.Çok istiyorum bu spora başlamak..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:22 ----------

6. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Boyu uzatmaz asla. uzatırsa tesadüf ya da dengesiz büyümedir.

7. wsxwdc

wsxwdc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    13 aralık 1994 doğumluyum. boyum 6. ve 8.sınıfın sonuna kadar 1.42den 172 ye çıktı sonrada durdu uzamam. şu anda lise son sınıfa geçiyorum ve en son 8.sınıfta uzadım ve hergün boyumu ölçen bi adamımdır uzadımda fark etmiyo değilim. erkekler genelde ergenlik sırasında boy atarlar sonrada en fazla 1-2cm daha uzarlar eğer o 10-30cmlik uzamayı yaşadıysanız üstüne en fazla 1-2cm daha koyabilirsiniz. ergenlikteki boy uzaması sırasında kişiler yılda 10santime kadar uzayabilir eğer 3-5 aydır boyunuz aynıysa bu ergenlik uzamasının bittiğini gösterir. ailenize bakın anneniz 1.60, babanızda 1.70 ise ve ailenizde uzun bir akrabanız yoksa (180cm+ gibi) kadınsanız ve iyi beslenirseniz boyunuz 160-165cm olur erkeksenizde 170-175 falan. boy uzatan haplar ve cihazlar palavradır tek yol gidip büyüme hormonu almaktır o da pahalıdır [yıllık en az 10.000 $ kadar] ve doktor onayı gerektirir. erkeğin uzamasının durduğu yaşta herkese göre değişir 25inde uzayanda çıkar benim gibi 14ünden beri aynı olanda.

"annem x boyunda, babam x boyunda, ben x boyundayım yaşım şu ne kadar olurum?" tarzı soru soran arkadaşlar altı çizili yazdıklarımı okuyup cevap bulabilirler kendilerine.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2011
  8. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Epifiz kemiklerin kapanmadıysa kaç yaşında olursan ol uzamaya meilldiri.Doktora gidip öğrenebilirsin

9. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0

Benim annem 155 babam 170 ben 177'yim 180+ akrabamda yok.

10. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    benim kardeşim 23 yaşında hala uzuyor..ayrıca sakalları az ve kemik gelişimi devam ediyor.

11. Alparslan

Alparslan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    20'nizden sonra hormon aşısı alın sonuçta basketçilerdn NBA'de 25ine kadar uzayan var.Büyüme hormonu pahallı benm bildiğim özel hastaneye parayı dayayın testlerle kontrollü bi şekilde uzarsınız zararı varsa kesersiniz doktorlar size detaylı bilgi verirler.Son birşey daha babam askerde 8cm uzamış olay genetik ve sporlada alakalı bunuda dikkate alın.

12. efsane_2020

efsane_2020 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Alıntı:
    efsane_2020´isimli üyeden Alıntı [​IMG]
    mayıs 1994 doğumluyum.boyum 1.68-1.69 civarı.ergenlik geç başladı.hiç sakal yok.sesim son 5-6 aydır kalınlaştı.son 1-1,5 senedir hızlı uzamaya başladım. annemin boyu:1.61
    babamın boyu :175
    tahminen boyum ne kadar olur?

bu yazıyı 1.5 sene önce yazmıştım.şu anda ise boyum 1.74.uzamam yavaşladı biraz ama durmadı.büyük ihtimal önümüzdeki bir kaç sene içinde 3-4 cm daha alabir ve normal erkek boyuna ulaşibilirm.

not:bu yazıyı örnek teşkil etmesi için yazdım.

Azi bunu beğendi.
  13. meetin_1905

meetin_1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    boy genelde ii beslenme ve barfks , basktbol ile olur yada kısa kestirimden hap :D

14. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    boy uzaması genelde normal insanlarda 17-18 yaşına kadardır..ondan sonra uzasada ergenlik çağındaki gibi bir artış söz konusu olmaz..bilimsel endokoloji kitaplarında 25 yaş desede 18 den sonra gözle görülür bir boy artışı söz konusu olmaz..ilerlemiş yaşa ragmen boy uzamasının gerceklesmesı ıcın eklem kıkırdak dokusunun yapısının yumusak olması bır avantajdır bu genetikteki insanların epifizleri tamamen uzayamayacagı sekılde kapanmaz böylece spor uyku duzgun beslenme ile 20li yaşlardada boy uzaması mumkundur..ama burda kilit olan sey buyume hormonudur epifizleriniz uzamaya musait bile olsa yaşınız ılerledıkce buyume hormonu seviyeniz gittikçe duşecegınden boyunuz uzamayacaktır...cok boy uzaması olayına takıp gözunuzu karartıysanız doktora gidersiniz eklem kıkırdak dokunuzu inceler uygunsa yapınız buyume hormonu ile boyunuzun uzaması saglanır..

15. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Bu genetikle ilgili bir durum anne ve babanızın boyunun orantısı size yansır benim anne 1.55 baba 1.72 benim boy 1.75 şanşlıyım daha kısa olabilirdim :) yaş 20 oldu bakalım 1-2 cm daha uzamak isterim

16. fenerliyildiz

fenerliyildiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 18 1.80 boyumdayım sakallarım daha çıkmadı bileklerim ince kıllı bir vücudum yok boyum daha uzarmı 1.85 boyu hayalimdeki boy

17. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Uzayıp uzamayacağını bizler bilemeyiz. Ama kendimden örnek vermem gerekirse. Şuan 24 yaşındayım ve boyum 1.70. Lisede daha da kısaydım. Ailem bile boyumun daha uzamayacağını düşünmüşler. Nihayetinde 19-20 yaşlarında uzamam başladı :D ve 1.70 oldum.

18. fenerliyildiz

fenerliyildiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ağırlık çalışmak boyu etkilermi yani uzamayı durdurmak gibi yada boyu kısaltmak gibi

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    gelişme çağında "ağır,çok yoğun, yüksek enerjili çalışrsanız "boy kısa kalır" ...(

bu tartışmaya açık olmayan bir konudur!...((

20. fenerliyildiz

fenerliyildiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzamasında faydalı olan hareket yiyecek varmı

Sayfayı Paylaş