Nereye kadar dayanabileceğiz ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve IGO tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. By_MaLi

By_MaLi Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Çok güzel bir yazı ben 13 yaşında başladım 14 yaşındayım şuan annemle hala tartıştığımız oluyor fox tvdeki smacdown güreşçilerini görüyor ve diyorki ONLAR'dan yetiştirmiyorum :D Çoğu zaman yemek konusunda bunu söylüyor .

IGO bunu beğendi.
  2. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    şuanki psikolojimi yansıtıyor bu soru tam olarak. dün akşam arkadaşımla konuştuk para biyanada yıllarınızı verdikten sonra verdiğiniz bir ara herşeyi eski haline getirecekse bu sporu ne kadar yapabilirizki?

IGO bunu beğendi.
  3. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yaptığınız süre boyunca size kendinizi iyi hissettirir.

Bıraktıktan sonra aynada bi kendinize bi de bırakmadan önce çekmiş olduğunuz foto.lara bakarsınız...

Azi bunu beğendi.
  4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    eger amac fitness ise sorun yok sanırım
    fakat v.g kısmı zor gerçekten.

ben hayatım boyunca fit bir insan olmayı hedefliyorum ve bu hedefimden kimse beni döndüremez sonucta.
    yapmam gereken disiplinli besin ve disiplinli spor bu kadar basit

işe girdigim zaman alırım eve set tamamdır
    haftasonu koşarım .
    hafta ici havuza giderim vs..

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel yazı gerçekten, maddiyat vurgusuna baştan sona eyvalla katılıyorum fakat bırakınca balon gibi söneceğim konusu biraz tartışmalı...

Tamam küçüleceksiniz ama en fazla genetik sınırlarınız dahilinde fit bir vücuda kadar gerilersiniz!
    Ki Vg ile yaptığınız devasa ölçüler zaten normal değil, doğal değil yani, genetiğinize ve sınırlarınıza aykırı sonuçta...
    Yani bu zaten sınırınızın üstünde olan haliniz geriledi diye oturup ağlamak?!?

Müsabık duayenler arasında yarışmaları bıraktık dan yıllar sonra bile hala kaliteli ve hoş bir vücuda sahip olan örnekler çok arkadaşlar, en basit aklıma gelen 2 örnek Yates ve Zane dir...
    Yani bütün ömrüm boyunca podyumdaki ölçülerde ve parçalılık da, ayrıntıda dolaşacağım isteği zaten biraz ütopya değil midir ?;)

Ssas, rockybalboa7, Efrahim ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Tamam herşey çok güzel yazı takdire değer. Fakat zaten her ne olursa olsun ne yaparsak yapalım bu salon ve yiyeceğimize verdiğimiz paraları hayatın diğer noktalarında harcamıyormuyuz ? Spor yapmasak ortam yapıp içki içmez miyiz yada arkadaşlarımızla bir bara gidip ayda spora harcadığımız paraya yakın para harcamayacak mıyız ?

Bu da benim görüşüm... Saygılar

Efrahim ve Azi bunu beğendi.
  7. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Sonuna kadar haklısın bende imkanlarım yüzünden pek birşey yapamıyorum. Elektirik su internet derken elinde 50-60 tl kalıyo şimdi ben gidipte ben spor yapıyorum bana şunu alın diyemem

Azi bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    geleceğide düşünerek evinize cebinizde para olunca azar azar ağırlık alın
    bi ay dumbell takımının 10ar kg mı
    sonra 5-10 daha derken bi bakmışsınız bide dumbell setiniz olmuş
    sehpa vede bar takımınıda tamamlayın
    bide kolon barfiksi gibi bi barfiks taktınızmı ohh
    tamamdır
    gerisi size kalmış
    hırslı biriyseniz vg salonundaki gibi kendinizi geliştirebilirsiniz

oktayd ve Azi bunu beğendi.
  9. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yazını beğenerek okudum. Malesef ülkemizde vücut geliştirme sporunu yapmak avrupa yada amerikaya göre çok zor. Ülkemizdeki genel gelir durumu zaten belli. Supplement fiyatları Avrupanın, Amerikanın 2-3 katı düzeylerde, Yurt dışından satın almayıda nerdeyse imkansız hale getirdiler, hadi onuda geçtim seninde belirttiğin gibi vg için en gerekli besin olan et ürünleri ülkemizde dünyanın en pahalı fiyatlarından satılmakta. Amerikan vatandaşı 5000 dolar maaş alır aylık 250 dolar ile ihtiyacı olan bütün supplementleri alır. Kendimden örnek verecek olursam ben aylık ihtiyacım olan gıdaları ve supplementleri alsam maaşımın yarısından fazlası gider. Sonra derlerki bu ülkede bu spor gelişmiyor, Salona gelen bir sürü genç tanıyorum bizlerden gördükleri wheyi, aminoyu beslenme programımızdaki besinleri alma imkanları olmadığından heveslerinin kaçıp bu sporu bıraktıklarını biliyorum. Umarım gelecekte bu sporu yapmak için şartlarımız daha iyi olur...

10. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Hocam Böyle Bir Dünya Var Mı Ya :s Valla Korktum Şimdi Hiç Hacime Girişmesem Mi Yazdan Sonra Diye Düşündürdü :S

11. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    bende zorlanmaya başladım salon aidatı senelik verdim onu saymıyorum aylık personal derse 500 tl, büyüme hormonu ve anabolizan masrafı aylık 800-1000 tl arası, supplement masrafı 400-500 tl benzini saymıyorum , beslenmeyi saymıyorum allah sonumuzu hayretsin :)

12. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Çok güzel yazı olmuş.
    Bu sporu severek yapıyorum ama malum Türkiye durumları kısıtlı.Bu sporun nankör olduğunu düşünüyorum,bende karın kası takıntısı var. 2 aydır ağır bi antremanla karın kaslarımı öyle böyle çıkardım.Şuan 3 haftadır karın antremanı yapmıyorum aynanın karşına geçtiğimde karın kaslarımda bi azalma olduğunu gözlemleyince hayal kırıklığına uğradım,morelim hiç olmayacağı kadar bozuldu.Fakat vg artık benim hayatım oldu bu zorlu koşullara karşı gidebildiğim yere kadar gidicem.

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    vay be duygularıma tercüman olan bir yazı

14. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bu sporu sağlığım ve maddi durumum el verdiği sürece yapmayı düşünüyorum ve ilerde Allahım erkek çocuk nasip ederse onu da bu spora başlatacağım. Çünkü bu spor dünyanın en güzel sporu.

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

bu adam ya hep ya hiç demiş sanırsam
    bi açıklama yapmışmı hastalık vs yüzündenmi bırakmış
    bırakırsa doğal olarak gidecektir
    3 yıl az değil
    anladığımkadarıyla barfiks bile çekmemiş
    tercih meselesidir
    saygı duymak lazım
    ama ben sağlık vs çok büyük bi sıkıntı olmazsa Allah nasip ettiği sürece yapmak istiyorum

16. klavyefall

klavyefall Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    nekadar saçma bi yazı zaten bunu yapan bunu göze alıyor göze almıyan zaten başlamasın sanki sadece zararı var gibi yazmışsın amaçsız bir yazı.

17. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Bak bakayım yukarda DERTLEŞME yazısı var mı yok mu? Bu ne demek sayın TROLL? Abimiz zamanından kısmış güzel bir yazı yazmış senin böyle bir cümle sarfetmeye hakkın yok.Almayan zaten başlamasında ne demektir body sadece iri cüsseli vücutlarmıdır bir insan bu sporu sağlığı içinde yapabilir sen ve senin gibi plajcılarda yapabilir. Sen şimdi git protein tozu al ve hemen şiş hadi troll bey hadi

Pulbiber072 bunu beğendi.
  18. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Gidişat kötü azim de biryere kadar :)

19. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Evet maalesef bigün tamamen bu sporu bırakacağım tahminim üniversite okuduğum için bu dönemde devam eder bırakır tekrar başlarım tekrar bırakır tekrar başlarım ama iş hayatı girip askerlik evlilik zamanı gelince tamamen bırakırım herhalde ama o zamana kadar hayatımın en önemli dönemi olan işimi ve eşimi seçtiğim zamanda bu vucuda ihtiyacım var özellikle kızlar beni hiçbirşeyin motive edemediği kadar motive ediyor.

20. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    IGO masrafları azaltmak elinde aslında. Mutlaka takviye almak istiyorsan büyük boy protein tozu yeter ki, bunun maliyeti aylık 50 TL eder. Pro ile aminoyu beraber kullanmak şart değil. Tavuk gibi yeme içme olayına gelirsek, zaten bu sporu yapmasak da yemek bir zorunluluk. Yani 400 TL olarak çıkarttığın masrafı 200 TL'ye indirebilirsin.
    Admin arkadaşımız Diez şöyle demiş: "VG.den emekli olmuşluk yoksa insanın içindeki 'birgün çok irileşeceğim' umudu asla bitmiyor ve insanı ayakta tutuyor." Bu söze katılıyorum. Ben de, VG'yi insanın gölgesini kovalamasına benzetiyorum. Antreman sonrası, o antreman şişkinliği ile aynaya bakarız ya. O halimizi yani antreman şişkinliği halini doğal halimiz haline getirmeye çalışırız. Oysaki ne kadar aşama kaydetsek de antreman sonrası şişkinliğimize ulaşmamız imkansızdır, çünkü o hep bir adım öndedir.

IGO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş