nereden nasıl başlamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve siskooo tarafından 20 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    boy:167
    kilo: 59
    Bel cevresi: koskoca 73 cm.
    Bir sene içinde çok hareketli yasamdan, cok hareketsiz bir hayata geciş yapınca 10 a yakın kilo aldım. Aslında 2 kilo geri verdim ama kocaman bi gobeğim oldu. Onu nasıl verecegimi bilmiyorum. Spor salonunun olmadığı sokakta yürüyen kızların bile öcü olarak karşılandıgı bi ilçede yaşadığımdan spor olarak ne yapacağımı da çok bilemiyorum.
    Şeker bagımlılığım vardı: 3 gundur frenliyorum ve yemiyorum. Yeşil çaya başladım. Çok fazla çay içerdim üstelik 2 tam seker atardım artık şekersiz içiyorum.
    Spor salonu ve spor hocası olmadığından soracak saglıklı fikirler alacak kimse yoktu ilçede, bende buradan medet umuyorum.
    Bu göbek nasıl gidecek ve ben nasıl 50 kilo olacağım geri:(

suskunprens74 bunu beğendi.
  2. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Boy kilo normal dicektim bi anda bayanmışsınız :D
    Bence rahat bi 9 kilo fazlanız var

Çayı şekersiz içip pilav yememekle bu işler olmaz un ve türevlerini kesinlikle kesiceksin şekerın ş si bile kalmıcak çaya attığın şeker bişi değildir o yediğin tatlıların yanında o kafayıda anlayamıyorum akşama kadar börek çörek tatlılar pastalar çikolatalar çaya şeker atmıyorum yeşil çay içiyorum :D

Olmaz öyle aynaya sürekli bak ve o halinden nefret et elin tatlıya gittikçe hatırla beyinde bitiyo iş kaliteli karbonhidrat kaynakları al esmer makarna olsun esmer pirinç olsun bulgur olsun bunları al ama abartma ekmeği tam tahıllı olarak al ben mesela hiç ekmeği bile çıkardım sütekli et yiyodum ama antremanda performansım düştü senin için sıkıntı değil ağır basmıyosun zaten kes gitsin ekmeği falan makarnadan falan alırsın karbonhidrat açığını

Antreman olarak kalçaları eritmenin yolu ve o istediğin kalçaya ulaşmanın yolu
    Squat ve Deadlift dir . yanında cardioda yap koşu bisiklet merdiven çıkma evde çalışcaksan ellerine 2 tane su şişesi al 5 er kiloluk ayaklarını açarak ve diğer dizini yere değdirerk adım at yadam dambell kullan su şişesi yerine

protein81 bunu beğendi.
  3. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Şöyle bir durum var ki aslinda dev anası gibi bi kilom yok, diyetisyenden yardım alayim dedim diyetisyen beni kovdu ama gel gelelim omur boyu kilo nedir görmeyen ben kilo alınca ben kendim rahatsız oldum. Ve en çok göbek yapıyor oluşum zoruma gitti. Çikolatayı ve çikolatalı keklere hayır dersem hamur işiyle aram yok ama çok çikolata tuketiyordum. Kola gazoz meyve suyu falan hic sevmem.
    Yağ yakımını hızlandırmak için hangi sporu onerebilirsiniz peki. Zaten iki kilo bisey taşıyamayacak kadar güçsüzüm kas kaybedersem diye korkumdan diyet yapamiyorum. Ama başka carem de kalmadı artık olmadı hem kas hem yağ eriyene kadar ölüm orucu falan tutup, yeniden kas olarak almayı denicem :D

Vodafone 785 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah kalktığından bu antrenmanı uygularsan rahat kilo verirsin yağ yakımında gün boyunca üst seviyede olur 1 gün arayla !

5. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkur ettim :) bakayım bi, zorsa yapamam bi de ben çok gucsuzum.

6. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    1 hafta çok zorlanırsın ama pes etme .Youtubedeki en iyi hıt antrenmanı diyebilriim.

siskooo bunu beğendi.
  7. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederim :) mutlaka yapacağım sabahları.

8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam o nick sana yakışmaz o kadar kilolu değilsin bana yakışır

9. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ama ben kızım hocam bi de aniden alınca o kilolarına bildiğin sisko oldum
    :)

10. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle beslenme alışkanlığını düzene sokmalısın karbonhidrat tüketimini azaltıp protein ve sebze ağrlıklı beslenmeye başlamalısın kilo vermek için koşu ve yürüyüş yapman bile yetecektir en basitinden... tabi önce beslnme sonra spor ;)

11. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İzninizle birşey soracağim, şöyle bi sorunum var ki ben spor yapamıyorum. Ama şeker, nişasta, un, ayçiçek yağı, abur cuburlar ozellikle çikolataya tamamen elveda dedim. Günlük protein alımını yapabildiğim en yüksek miktara çektim 50 55 bazen 65 gr protein alabiliyorum. Aldığım yağları sütün yoğurdun peynirin içindeki yağdan alıyorum zaten. Fazladan en fazla bir kaşık zeytin yağı alıyorumdur. Mükemmel hareketsiz bir yaşantım olduğundan da günlük 1200 kaloriyi geçmemeye çalışıyorum. Başlayalı bi haftadan az olmasına rağmen ben kilo veriyorum yavaş yavaş ama kas erimesinden ve sağlıksız beslenmekten de korkuyorum. Ve şunu da belirteyim benim haftada 1 kilo vereyim gibi heveslerim yok, ayda 1 kilo da versem olur ama yağ erisin kas gitmesin. Zaten ben bu beslenme şeklini diyet olarak degil de ömür boyu uygulanması gereken sağlıklı bir beslenme formu olarak uygulamayı düşünüyorum.

Uzun yazdım ama sorum şu doğru yolda miyim? Spor yapmadan kasların gitmesini planlamak imkânsız mı? Uzun vadede böyle beslenmenin bir zararı olur mu?

12. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Islenmis gidalari (seker,paket yiyecekler vs..)cikarmak cok olumlu
    Spor yapmayacaksaniz az karbonhidrat 60-70 gr protein tuketmek de yerinde karar..

1 haftada kilonuzun dusme sebebide muhtemelen vucuttaki suyun atilmasindadir (karbonhidrat ve tuz su tutar)yag yakimi da 3- 4 hafta sonra gerceklesmeye baslar

Kaslar erimez ama spor yapmazsaniz (özellikle agirlik kaldirma) kaslarinizin genetik sekline ulaştığını (yani sekilli bacaklar basen vs.)goremezsiniz

Kilo düşer ama sekil konusunda pek olumlu degisim olmaz,sadece ölçüler küçülür..

13. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok tesekkur ederim cevabınız için, peki bi soru daha sorsam :ağırlık hiç spor yapmayan biri için kaçtan başlar, kaçar tekrar yapılır ne zaman arttırılır? Bunu nerden nasıl öğrenebilirim dediğim gibi, çok küçük bi ilçede yaşıyorum öğrenecek kimse yok. İnternette de nasıl bulabilirim nerden bulabilirim uygun bir plan bilmiyorum.

14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ağırlık size bağlı tamamıyla mesela 5 kilo ile başladınız 4 set 10 tekrar yapacaksınız diyelim çalışma sırasında sizi biraz zorlamalı gelşmek için bir süre sonra zaten bu ağırlığa alışacaksınız hafif gelmeye başlayacak ve arttıracaksınız. Bu şekilde devam eder ağırlık arttırma olayı...

15. siskooo

siskooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bes kilo fazla ağır değil mi? Ben bes kiloluk suyu 200 metre marketten eve taşıyınca yarım saat elim titriyor:(

16. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben onu örnek olarak verdim:) bu sana bağlı biraz da zorlayacK bir ağırlık seçmen lazım

17. protein81

protein81 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba araya sıkıştırma olcak ama siteye ta geçen sene üye oldum kimse kale almamisti bende bayanlara cvp verilmiyor diye düşünmüştüm. Ben 34 yasindayim boyum 1.67 kilom 56.kilo problemim yok 36 bedenim. BENIM SORUNUM yaş itibariyle kas kaybi. 18 inden beri her gün 3 km yürüyüş bisiklet koşu yaptım ara sıra bıraktım is guc çocuk vs.33 e kadar herşey çok iyiydi hatta giysimin altından belli olurdu kaslarim sorardi herkes ne calisiyosun diye. Geçen yıl ani kilo kaybedince dagildim. Bacaklarım sarkti popomda cikintili basen oluştu. Bi sekilsizlik oldu anlayamadigim.ne oldu bilemedim. Daha profesyonel çalışmam gerek bunu biliyorum sadece ama yeme içmeye takıldım.suplementler tozlar karnitin yok bcaa vs başım döndü. Kas yoğunlugumu arttirip sikilasmak özellikle bacak kalinlastirmak istiyorum. Nasıl bir program uygulayayim ne yiyerek

18. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Yuksek mitarda protein (tavuk eti kirmizi et yumurta aki lor peyniri)tuketerek ve agirlik calisarak soruna cozum bulabilirsiniz

Bacak calismalarinda;
    Sguat(cesitli acilarla ve iyice egilerek kalca yere degercesine)
    Lunge
    Leg curl
    Leg deadlift
    Gibi hareketleri kaslari zorlayacak agirliklarda calisabilirsiniz

Antremandan 2 saat once proteinli ve bir miktar karbonhidratli bir besin(tavuk eti ve bulgur gibi)

Ve antremandan sonra proteinli ve az miktarda karbonhidratli besin (ton baligi ve tam bugday makarnasi gibi)tuketebilirsiniz.

Gun icinde proteinli yemeklerle beraber sebze ve yesillik tuketmelisiniz.

stefan35 ve suskunprens74 bunu beğendi.
  19. protein81

protein81 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ben yumurtayı sarisiyla yesem sorun olurmu? Ekstra bişey kullanmama gerek yok oyleyse sevindim buna çünkü iki ayrı arkadaşım (erkek Prof vücut sporcular) steroid kullanmami söyledi ürkütücü

20. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Sarisiyla yiyebilirsin

Steroidi size önermekle cok yanlis konusmuslar,buna uzaktan yakindan ihtiyaciniz yok

Agirlik antremanlarina hiz verdiginizde suplement olarak bcaa ve glutamin (antreman oncesi ve sonrasi)kullanabilirsiniz,kas yikimini onler gelisimine de katki da bulunur

suskunprens74 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş