nefret

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tamiyatr tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    atlas istediğin gibi düşünebilirsin zaten herkez her konuda aynı düşünecek diye bir şey yok bencede bir erkeğin düştüğü en aciz durum bir kadına gücünü kullanarak yaptığı terbiyesizliktir benim konumumsa bence farklı eğer karşımdakinin BAYAN olduğuna inansaydım öyle birşey yapmazdım bırakın bir bayan olmayı İNSAN olduğundan biraz şüphe etseydim bile böyle birşey yapmazdım neyse atlas sen istediğini düşün ben kendimi herkezden iyi tanıyorum

2. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özür diliyorum

arkadaşlar öncelikle yaptığım bir yanlışı düzeltmek istiyorum yazımda kürt kelimesini kullandım gerçekten büyük bir yanlış yapmış oldum arkadaşlar ben insan ayrımı yapan birisi değilimdir öyle biri olsam bile burası böyle sözler söylenecek bir ortam değil elbette. yanlış anlaşılmasın benim bir çok arkadaşım olmuştur (kürt) ve çok sevdiğim değer verdiğim insanlarda vardır aralarında. ülkemize hizmet eden bir çok kürt doktor ve hatta profesorler bile vardır ben orada kullandığım kürt kelimesi yerine cahil kelimesi yazmam gerekirdi tekrardan özür diliyorum ancak bu konuda onca hakareti işittikten sonra da bu şekilde uyarı almak beni gerçekten üzdü bunuda belirtmek istedirim

saygılarımla

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ciddiye almadigimi nereden ima ediyorsun Saydam ayni uyariyi bugun salonda yaptim oradaki simile üzerine fazla gitmemek icindi yada kırmamak için ben gereken herseyi öğrencime söyledim

4. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hocam öncelikle imzamda flexorun asistanı diye yazıyor yazma sebebim sana karşı duyduğum sonsuz saygıdan kaynaklanıyor ancak yazdığım her mesajdan sonra olumsuzsa sinan seninle konuşmalıyız, ben sana böylemi öğrettim veya olumlu mesajdan sonra aferin sevgili öğrencim tarzı ibarelerden rahatsız olduğumu belirtmek isterim ben burada "kendi yazdığım yazılardan, yine kendim sorumlu olmak istiyorum"lütfen yanlış anlama hocam ama özellikle böyle konularda benim adıma olaya el atman hem beni üzüyor hemde öyle sanıyorum senide rahatsız ediyor bundan sonra daha bir başlığıma yakışır şekilde hareket edeceğim ancak bu öğrencilik asistanlık işinden sıkılırsan şifremide biliyorsun istediğin zaman istediğin gibi imzamı değiştirebilirsin

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Anlayisli oldugunuz icin tskler.

Konuya dönelim artik.

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Extensor,

Takrıben yarım yasındasın, hatta ınsanın hayatının ergenlıge kadar olan kısmını saymazsak senın bır yetıskın olarak 4-5 senelık tecruben var.

Son yazılarını okudugumda hatanda ısrar ettıgını goruyorum, ve tekrar soyluyorum kımın bayan olduguna, kımım ınsan olduguna karar verecek bır mercı degılsın, kımse de olamaz. Insanları saygıyı hakeden ve dokunulmayacaklar veya haketmeyen ve kafan kızınca dovulecekler olarak ayıramazsın, cunku
    bu kafa ıle bır gun baska bırıde senın bır fıkrınden dolayı senı ıstemedıgın bır kategorıye sokabılır.

Sımdı bır bayana ustune ustluk tanımadıgın bır bayana sırf terbıyesızlık yaptı dıye vurma hakkını kendınde gordugun ıcın hatalı oldugunu kabul edebılırsen
    olgunlasma yolunda bır adım atmıs olacaksın. O zaman ben de senı aklıbasında ve hatasını kabul edebılecek olgunlukta gorecegım. Yok ısrarla vurdum
    gene olsa gene vururum dersen o zamanda olgunlasman ıcın daha uzun bır yol oldugunu ve bu dedıklerımın dogrulugunu belkıde ucbes sene sonra anca
    baska bırısı senın bır akraban veya secdıgın bır kadına elkaldırınca anlayacagını dusunecegım.

Kadına el kalkmaması erkekler arasında etık bır anlasma gıbıdır, erkeklıgın geregı budur, hatta bılırmısın bılmem bır olay olsa ve cok sınırlensen bıle
    yanında kadın olan erkekle dahı o kadının onunde kapısılmaz, mevkı verılır.
    Zamanımızda bunları bılen veya dıkkat eden pek kalmadı, ama bunlar olması gereken yazısız kurallar.

7. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben de Extensor un üstüne gitmiş gibi olacağım ama yazmadan da edemiyorum.Kusura bakma sakın arkadaşım bunları bir tavsiye niteliğinde değerlendir çünkü sana yardımı olabilir.
    Senin düşünce tarzın belli bir ideolojiyi temel alarak oluşmuş.Bunu nereden anladın diye soracak olursan önce "kürt" nitelemenden daha sonra kızlara karşı olan davranış biçiminden ve onların toplumdaki yeri konusundaki düşüncenden anladığımı söyleyebilirim. Ama bu değindiğim ideoloji uygar dünyanın kriterleriyle pek bağdaşmıyor.
    Belki hocan da senin bu hatanın darkında olduğun için mesajlarına olumsuz not düşmek gereği gördü.
    Yaşamında hep bu şekilde devam ediyorsan bence çok itici biri olduğunu düşünüyorum.

8. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Efet master dediğine katılıyorum.Kesinlikle yanında bayan olan birisiyle kavga edilmez.ve ya senin yanında bayan varsa kavga etme alttan al çek git.bunlar etik kurallardır dediğin gibi.Ama şu sıralarda bazı erkekler okadar şerefsizliğe vurdular ki yanında kız arkadaşın olduğu zaman laf atarlar falan sırf seni kıza karşı küçük düşürmek için bunları yaparlar.Ama yukarıda Allah var hepsini görüyor bunların...Erkek adam bayanın olduğu erde kaba kuvvete başvurmaz kesinlikle...bunu kimse aksini savunamaz delikanlılığa ters bi kere...Fiziksel yönden kesinlikle bizden gerideler ve bu haksızlık olur herzman...Bayanlar ne yaparlarsa yapsınlar kaba kuvvetle deil dil ile canlarını yakmalıyız...Bazı sözler onlara daha fazla koyar unutmayın...Çirkin sözler deil yanlış anlmayın.Anlamlı seviyeli iğneli sözler...

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    fazla söze gerek varmı ? despo gerekeni söylemiş ve konuya dönülmüş neden hala geriye dönüyoruz

10. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ewet arkadaşlar inanıyorum ki yazdığım uzun mesajı bir çoğunuz okumadı ardından gelen mesajlara ve konunun tamamen sapmasıyla değişik yorumlara değişik yorumlar yapıyorsunuz öncelikle hepinize tek tek cevap vereyim arkadaşlar

1- masteer abi öncellikle kullandığın güzel türkçeden dolayı sana teşekkür ediyorum bu güne kadar bana çocuksu davrandığımı söyleyen ilk ve tek kişisin :) bununla beraber belirtmek istiyorum ki yazı yazarken verdiğin dikkati mesajları okurken vermiyormuşsun gibime geliyor kavgacı bir insan olmadığımı söylememe rağmen beni insanlara o şekilde lanse etmeye devam ediyorsun bak ben sana en iyisi yazayım........ iyice düşündüm ilk kez orta okul son sınıfta kavga etmiştim bir futbol maçı yüzünden gerçekten saçma sapan bir olaydan dolayı bir çocukla kavga etmiştim ben öyle aval aval bakınırken bana bir vurmuştu kii :D .... sonra ben karşılık vermeye çalışana kadar herkez bizi ayırdı zaten elmacık kemiğimin üstü şişmişti :eek: ama ben olayın uzatılacak kadar önemli olmadığımı düşündüğüm için olayı öylece kapadım çocuk bana vurduğuyla kaldı bense yediğim yumrukla sonra abi bir roman mahallesinden geçerken gecenin bir yarısı o kavgayı hiç unutmadım iki sene kadar oldu yanımda 200.000 lira (20 yeni kuruş) 2-3 kişi geldi para istediler 20 yaşlarında falan ben o 200.000 lirayı vermedim diye bana 2 ton dayak atmışlardı üçüncü ve son olarakta geçen yıl bu zamanlar yine kız arkadaşımla beraber metrodayken birisi yanlış birşeyler yaptı(özel) onu gerçekten deli gibi dövmüştüm ( abi bana herşeyi yapabilirler pek birşey yapmam ancak kız arkadaşım canımdan daha değerlidir ben onun için bırak kavga etmeyi ölümü bile göze alırım) son kavga içinse gerçekten haklısın galiba abi bütün herşey üst üste geldi o aralar ve kızda bana küfür edince öyle oldu normalde asla kıza karşı kaba kuvvet kullanmam birde bir kaç gün osinirle yine olsa yine yaparım diye düşünmüştüm ama şimdi gerçekten haklısın hiç yapmaya bilirdim

11. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    astor sense demişsin ki ( öncelikle düşüncelerine saygılarımı sunuyorum)
    1. kürt konusu: arkadaşlar o bir yanlışlık oldu şahsen ben olsam bu şekilde uyarıda vermezdım(yinede karara saygılıyım) dikkatle okursanız ben kürtlerin hepsi böyledir diye birşey yazmadım (ayrıca kürtlerde bir türk boyudur onların bir çoğu sadece kışkırtıldıkları ve kandırıldıkları için bazı yanlışlar yapmaktalar) ben sadece bir takım cahil kesme hitaben söyledim o kelimeyi ve ardından gelen bir mesajımda ise bu ülkeye çok sayıda hizmet etmiş kürtlerinde bulunduğunu belirttim doktorlar profesörler çok yakın bir arkadaşım olduğunuda belirttim ancak ben mütemadiyen bu sorunla karşı karşıya gelmek ve devamlı özür mesajlarıda yazmak istemiyorum bu son olsun ve bu konu kapansın
    2. kız konusu: insanlığından şüphe ettiğimi belirtmişitm sanırım o kızında yinede yapmamam gerrektiğini söylemeliyim
    3. benim düşünce tarzım veya senin deyiminle (ideolojim): ise uygar dünyaya gayet uygundur senin uygarlık dediğin benliğini kaybetmekse haklısın ben o zaman uygar değilim arkadaşım ben uygar olacağım diye kişiliğimden köklerimden ve atalarımın bana bıraktıklarından ödün vermek istemiyorum arkadaşım sizin batılılaşmak uygarlaşmak dediğiniz şey tv de gazete de her gördüğü erkeğe (kendi kişiliğine hakaret ederek) saldıran TÜRK kızları ise ben uygar değilim sizin batılılaşmak dediğiniz batının aklını değilde mini eteğini kızlarımıza, ilginç giyim tarzını gençelrimeze özendirmekse ben yine uygar değilim senin uygarlık dediğin her gece barlarda baba parası yemekse ve her geceyi başka bir kızla geçirmekse ben yine uygar değilim vs vs vs vs ha senin uygarlık dediğin avrupalılar gibi kitap okumaksa ben uygarım bilgisayarı interneti kullanmaksa yine uygarım her gün bir gazete okumaksada uygarım sinema tiyatroları takip etmekse uygarım genel kültürümü geliştirmeksede uygarım her gece haberleri izlemeksede öyleyim şimdi dostum sence ben uygarmıyım değilmiyim ben öyle düşünüyorum ki bazıları bizim uygar olmamızı zaten istemiyor onların tek istediği sizde bizim gibi uygar olacaksınız diyerek bizleri kandırmak ve imanımızı elimizden almak
    4. konu ise itici bir tip olduğumu söylemişsin; senin anlayacağın dilden yanıtlayayım: hiç te bile ;)

12. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    son olarakta dostum hocam benim hem ağabeyim hem kankam hem de öğretmenimdir o benim body hakkındaki bütün görüşlerime yorum yapabilir hatta o öyle değil böyledir de diyebilir kendisi işinde ustadır bu konuda onun eline su dökülmez diyorum ve çok büyük saygı duyuyorum ancak
    benim kendime özel olan hayat görüşüm hakkından asla yorum yapamaz tıpki benimde onun hayat felsefesi üzerine yorum yapamayacağım gibi... (görüşlemizinde farklı olduğunu biliyorum)
    biz sadece birbirimizin görüşlerine saygı duyma hakkına sahibiz ve aynen öyle yapıyoruz kendisi son derece bilgili ve uygar bir insandır benimle bu konuda asla münakaşaya girmez
    kısacası kendisi beni bu konuda uyarma veya bana kızma hakkına sahip değildir

13. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen mesajlarımı okumadan yorum yapmayın gerçekten uzun yazıyor olabilirm ama bugun onları paragraf paragraf böldüm umarım okurken sıkılmazsın bu arada yanlış anlaşılmada olmasın amacım kesinlikle yıldız toplamak değildir

tekrar rica ediyorum tamamen okumadan ve anlamadan yorum yapmayın

14. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kürtler mezopotamya kökenli farklı bir ırktır, Türk boyu değillerdir.

15. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam Extensor,

Senı olay soguduktan sonra aklıselım ıle dusunerek olgunluk gosterdıgın ıcın kutluyorum. Insallah aynı olgunlugu zamanla
    kızgınlık anında da gosterebılırsın.

Saygılar

16. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    atlas yani artık ben sana birşey demiyorum kardeşim tek amacın konuyu saptırmakmı senin yada bu konuda daha fazla yorum yapılmasını istemediğim için mi böyle saçma sapan konuşuyorsun ben tarih hocamdan duyduğumu aynen ilettim daha iyi bildiğini iddaa ediyorsan size özel bir buluşma ayarlıyayım onunla konuş ama ben bu konu hakkında daha fazla birşey duymak is-te-mi-yo-rum dostum sonuçta sende çok iyi biliyorsun ki kürtler tarih boyunca osmanlı topraklarında barış ve huzur içerisinde yaşadılar onlarda bizim birer kardeşimiz kurtuluş savaşında yaptıklarını kim inkar edebilir(gerçi belli olmaz sen sırf konuyu saptırmak amaçlı yapabilirisin) bence bu tarz mesajlar yazacağına uygarlık hakkında yazdığım mesajı oku ve ona mesaj at

ayrıca atlas rica ederim kürt konusunda bana cevap yazma tamam ;)

17. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sana yazmadım zaten rahat ol...okuyanlar yanlış öğrenmesin diye yazdım. Senin ne düşündüğün cidden zerre kadar umrumda değil.

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar konu basliginin cok disina cikiyoruz lutfen konuya donelim..

19. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ewet arkadaşlar konu başından beri öyle birsaptıki yok benim kız dövmem yok kullandığım yanlış bir kelime herkez tuttu kafasına göre bir yana çekti bense arkadaşlar toplumumuzdaki ahlaksızlaşmaya değinmek istemiştim güzel örnekler vererek
    ben bu konu hakkındaki yorumlarınızı gerçekten merak ediyorum arkadaşlar

20. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    arkadaslar surda medeniyet uygarlık saygı derken biirbirinize demediginiz kalmamıs.birbirimize saygımız bitmis astor demişki extensora sen iticisin,maaster demiş sen cocuksun v.s..yani sadece net ortamında tanıdıgız birini nası böyle yorumluyorsunuz sasıyorum.

ya insanlar lafta cok güzel konusmayı biliyorlar ama bunları günlük hayatta uygulamak kolay degil.işde kadın dövülmez.
    lafla peynir gemisi yurumuyor.ne demişler agzı olan konusuyor.insanın bırakın bi kadını bi erkegi dövmesi bile ayıp ya.ama bakın cinayetler niye cıkıyor.işde gazatede okuyoruz 50 ytl için adam öldürüldü.bakın mesele 50 ytl degil.olay ,olay sırasındaki sinirin üst noktaya gelmesidir.yani vercen vermicem derken o tartısmanın alevlenip patlamsıdır.yani darblar bu yüzden cıkıyor
    tamam döven erkek acizdir dogru.ama bazen hayat bişi öyle bilinmedik noktalara sürüklüyor ki biz biz olmuyoruz.olabilir insanlık hali .öyle haksız yere dövülmez .yani insan birini ne zaman döver sinirliyken gözü görmezken.aslında konusdugumuz cok saçma bişi .dövülür dövülmez.yani bunu mekan ve olay belirler.yani bu planlanmayan bişidir.nası anlatmalıyım ama.bunun belli bi şekli yokdur.olay olur gelişir.bizde buna tepkimizi koyarız.yani şimdi surda zaman zaman annemize bagırmıyormuyuz.annemiz,babamız hiç mi kavga edip bi fiske vurmadı.ya bence kapanmalı bu konu.bende zaman zaman kaybedip kendimi hayatımı paylasdıgım insana ufakda olsa vurmusumdur.dövmek yakısmazsa,bagırmakda yakısmaz erkek adama peki biz kardesimize,sevgilimize,annnemize hiç bagırmadık mı.yani dövmek erkeklige sıgmıyorda,bagırmamı sıgıyor.yapmayın o zaman.elbette tartısma kavga olacak ama önmeli olan dogruyu bulmaktır.tekrar elleri birlestirmektir.en güzel uygarlık,medeniyet islamı yasamaktır.bunuda yapacak birtane degerli insan var.oda gelicek insallah basa..
    herkesin yasamı kendine döven döver söven söver..bence kürt türk degilde.insanları vatan hayini,ve vatan sever diye ayırmak lazım.burda yanlıs yapıyoruz.ama bide söle bişi su devlet iş ve as verse insan devletine düsman olur mu.biz hangi umutlarla oy verdik.bu hükümet ne cıkdı.böle bişi olamaz.haber yalan .helikopter düser basın derki teknik arzadan düstü halbu ki yalan.teröristler düsürdü.asker ölür baska seyden öldü diye gösteririler.yalan üstüne kurulu bi dünya. :x

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş