nefret

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tamiyatr tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar bana akıl verin kız arkadaşımdan ayrıldım daha doğrusu beni daha tikky bir insan için terk etti.Çocuğu bir kaşık suda boğa bilecek kadar nefret ediyorum.Ya sırf para için bir cadde tikky sine yenilmek adamın canını sıkıyor.Biz hala kitap okuyalım kulturumuzu geliştirecez diye elin zengin ... geliyor.Neyse hak veriyorum benım gıbı sıkıcıyla kim birlikte olmak ister.Bununla kalsa yine iyi evdekilerle yerli yersiz kavgalar ediyorum (kızla ayrılmamın etkisi kesinlikle yok) derslerim kotuye gitmeye başladı.neye elimi atsam berbat ediyorum.İnaçlı adamdım git gide inancımı kaybetmeye herşeyden umudumu kesmeye başladım.artık somurtan bir insan olmaya başladım.aynaya baktığım zaman gulen çucuğun aksine somurtanbır şeytan goruyorum.Bana yardım edin bu dönemler geçicimidir.yaş 23 ne yapazağım yardım edin bana akıl verim.Bunu konu dışına yazdım kişisel problemımı inşallah sorun çıkmaz

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    inan yazilacak cok sey var ama suan kiz arkadasim yanimda simdilik moralini bozma ve kendinin kim oldugun dan emin ol ve metin ol kardesim pazartesi sana yine yazarim simdilik bu kadar...

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    eğer oleyse uzuldugunu sakın bellı etme ona ıcıne at derdını anlatıcaksan aılene arkadaslarına anlat o hıc bılmesın uzuldugunu bu cok zor bırsey bılıyorum ama bunu basarabılırsen mutlu olursun hem bol okuyan kulturlu adama kım demıs kızlar bakmaz dıye bakmazsa kendı kaybeder dıye dusun hem sen sporcu adamsın cıddı cıddı soluyorum gaz değil hem sporcusun hem cok okudugunu soluyorsun kaybeden kız olmus... sunu da unutma; ''BİRİ GİDER BİRİ GELİR BU HAYATTA KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR.'' hem yasın da daha 23 onune daha kımler cıkıcak...

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Burda birbirimizi gormesek bile bir aile gibiyiz, sorununu bizlere acman bence cok guzel.
    Acikcasi, biz erkekler nasil goruntuye ve cinsellige onem vermekle suclanabilirsek,
    Kadınlarda da genel sorun, "guce tapmaktir"
    Guc derken, bu gunumuz dünyasinda elbette paraya endeksleniyor.
    Para derken, bu sadece cebinde 500 ytl. ile dolasip bunu bir gecede ozgurce harcamak degil elbette.
    Paranin bir cok acilimi olacaktir,
    "zengin pici" tanimini sevmiyorum.
    Herkes senin benim gibi, bir aileden geliyor.
    Kimisinin aileden gelen daha fazla olanagi var, bu onu pic yapmaz, ancak, hakli olarak "sinir bozucu bir herif" yapabilir elbette.

Para, araba, daha sik seyahat etmek, gosteris getirebilir.
    Ancak, kisilik, paraya endeksli degildir.

Kendimden ornek vereyim, sanayici bir babanin cocugu olarak dunyaya geldim, maddi durumumuz ozellikle hayatimin ilk 12 senesi cok iyiydi, daha sonra isler yavas yavas bozuldu.
    Ancak isin enteresani, ben kendimi 14 yasimdan sonra bulmaya basladim.
    Okuyarak, spor yaparak, kadinlar uzerine kafa yorarak falan filan.

Bence en temel mesele, kadinlar icin bir sey yapmak yerine kendin icin yapmak.
    Benim en buyuk hobim, psikoloji, edebiyat ve dahada genel anlamiyla sosyal bilimlerdir.
    Bunu kadin kismini memnun etmek icin degil, kendi merakimi tatmin icin yapiyorum.

Ancak dolayli olarak, elbette, kulturlu, gundemi takip eden, her konuda fikir sahibi adam, cok cazip oluyor.
    Agzini acip, iki laf edemeyen, kendine ait dunya gorusu, fikirleri olmayan bir adam, hicbirseyle mutlu olamaz.

Sonucta, kulturlenmek icin degil, kendin icin okumak yasamak onemli.
    Bir diger nokta, durumu iyi olanlara garezlenme.
    Bu onun sucu degil, ve durumu iyi olup kendini gelistirmesini bilen adamlara saygi duymak lazim.
    Nice zengin cocuklari, tatminsiz bir yasamin bunalimi icerisinde yasiyorlar, cunku hayatta takip edecekleri ideallere sahip degiller.

Oysa senin ideallerin var, "ye kurkum ye dunyasinda", begendigin kadini elde edebilmek icin, iyi bir isin olacak, iyi bir gelirin olacak.
    Gerisi fasa fiso, kultur, gorgu, bunlar zaten insan olmanin, kaliteli bir adam olmanin gereklilikleri.
    Kalitesi yuksek insan, mevcudun en iyisini sececek zevke sahiptir.

Bence derslerine odaklan, bir an once, okulla beraber yuretebilecegin bir is arastir, cebinde paran olsun, ama zengin cocuklariyla yarismak icin degil.
    Kendin icin yararli olacak, hem aynaya bakip moralin bozulmasi yerine kafani mesgul eder, ben iki aydir calismiyorum, ama universite boyunca calistim, hem ailemden para istemedim, hem begendigim bir kizla flirt edip, oynasacak param oldu cebimde.
    Yani;
    sizlanmayi birak kardesim, harekete gec, genclik en buyuk enerji, yapacak cok seyin var, umutsuzluga kapilma, kendine inan.
    Bol sans...

slymnasye bunu beğendi.
  5. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    dostlar hepiniz çok güzel yazmışsınız

bnde kendi çapımda şunları eklemek istiorum

şu zengin piçi mevzusu... çok genel birşey bu servet düşmanlığı, insanlar mantıklımı yapıyor bunu bilmiyorum ama herhalde birilerinin zengin olması için diğerlerinin fakir olması lazım düşüncesinden öte geliyor bu. mantıksız da değil. bu arada söyliyim ben de asla zengin piçi olamayacak bi durumdayım, durumumuz ne öyle aman aman iyi, nede acınası. bir İHTİYACIM olduğunda onu kesinlikle karşılayabiliyorum ama ne yapı olarak ne de durum olarak lüksle pek alakam olmaz. yırtık ayakkabıyla, pantolonla (modasından değil) ,lekeli eşofmanla dolaşmaktan hiiiç gocunmam. temiz ve rahat olsunlar yeter. sadece yanında takılacağım kişi rahatsız olurmu diye çeki düzen veririm üstüme, yoksa koy g.tüne gitsindir mentalitem. peki öbür taraftan paralı diye uyuz olduumuz kişiler yerinde olsak iyilik perisi olup, kimsesizler evinemi bağışlardık paralarımızı??? hepimiz kıl olduumuz tiplerin hayatlarını yaşardık. yok ben yaşamazdım demek bana kalırsa küçük bir çocuğun ben büyüyünce haşmet amca gibi sıkıcı bi insan olmicam demesi gibi bişi. hepimiz tv de gördüğümüz o dişilere ağzımız açık bakıoruz. onlarda güzellik gücü var. ve karasanın dediği gibi bizde de parasal güç olmalı. beni ben olduğum için sevmeli geyiklerini unutmak lazım. bugünün ortamı 50 cent in albüm ismiyle özetlenebilir get rich or die tryin' (zengin ol, veya uğrunda öl). tabii bayanların hala fiziksel güce de büyük ölçüde önem verdiklerini unutmamalıyız. çocuk değil adam olmak... yanında güvende hissetmesi. erkek masaya vurdumu angola da deprem olur ;)

kültüre gelince, insanların içinden geldiği gibi davranması gerektiğini düşünüorum. kültürlenecem diye kitapmı okunurmuş, insan istiyorsa okur. bn mesela, küçüklüğümden beri çok baskı yapıldığı için nadiren zevkle kitap okurum. halimizi pink in son klibi çok iyi yansıtıyor. kendimiz için değil, diğer insanlar için, onların bize bakışını değiştirmek için yaşıyoruz.

son olarak karasan gençlik en büyük enerji demiş, doğru hakikaten. nerede duydum bilmiyorum ama emeğinizi sermaye edin diye bir laf vardı. çok hoşuma gitmişti.

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Dostum hepımızın bazen daraldıgı hayattan zevkalmadıgı hatta o gune kadar kı butun cabalarının bosa oldugunu hıssettıgı donemler olur.

Bu konuda sana gormus gecırmıs bırı olarak tavsıyem ıkı bakıs acısından olabılır.

1.Inancını kaybettıgını, veya zayıfladıgını soylemıssın, bu hayat bır test olduguna gore tabıı kı hersey gulluk gulıstanlık olmayacak, ve bazen ama bu haksızlık dedıgımız seylerle karsılacasagız, ama unutma hak adalet nıhayı olarak mutlaka tecellı edecek, olayları gunubırlık veya ucbes sene ıcınde degerlendırmemelısın,
    cunku bır test ıcındeyız. Bugun goremedıgın cok ıyı sandıgın sey senın ıcın cok kotu olabılır, veya gene bugun anlayamadıgın kotu sandıgın sey belkıde senın
    ıcın en hayırlısıdır. Her sey yolunda gıderken sukretmek marıfet degıldır, onu en cahıl bılıncsız ınsan bıle yapabılır, esas onemlı olan sey sorunlar cıkınca,
    butun hayat ustune ustune gelırken buna da sukur dıyebılmektır, zorlukların ıcınden gecerken ınancını kaybetmezsen guzel gunler mutlaka gelecektır.

2.Isın ınanc kısmı dısında bır baska boyutu da cok sevdıgım su soz; Senı oldurmeyen sey daha da guclendırır.
    Evet, bır kızdan darbe yıyınce, bır haksızlıga ugrayınca, ıs hayatında bırısının ayakoyununa gelınce ,bırısınden parasal bır kazık yeyınce yanı hayatta yasadıgımız her turlu sorunda tecrube edınıp bıraz daha guclu, bıraz daha kurtlasmıs olarak cıkıyoruz.

Bır daha kı sefere dezavantajlarımızı gorunmez kılmayı ve avantajlarımızı kullanmayı ogrenıyoruz.

Ben memur bır aılenın cocugu olarak yetıstım, hayatımdakı ılk kız tecrubelerınde aynı senın gıbı tıkı, cıks dedıgım tıplere karsı kızgınlıkla doluyordum, cunku aptal kızlar benım rakıbımın arabasına, marka gozlugune, cok parasına tav oluyorlardı.
    Ama bır sure sonra donanımlarımı farklılastırdım, body bunlardan bırı oldu, ne sevıyede olursa olsun, ıster cok zengın olsun, ıster cok entel olsun
    netıcede atletık fızık sahıbıysenız bunların hepsını cok rahat ezersınız. Ayrıca daha sonra daha bır kızla bır ılıskıye basladıgım anda, markaya , paraya tav
    olan ' aptal ve kısılıksız kızları ' nasıl basıt buldugumun propagandasını yapmaya basladım. Bu tarz kızlara hıc bır erkegın saygı duymayacagını, kullanıp atacagını falan ben anlattıkca o kızlarda gercekten etkılenıp kendılerını frenler oldular.

Ancak hayatın bır gercegı var, butun bunların yanında fakır edebıyatını bırakıp, hayatta gucun merkezıne yaklasmaya calısmak lazım, guc cok degısık sekıllerde olur, sanatsal yetenek, sportıf yetenek, cevrenın genıs olması, buyuk bır aıle, ıs hayatındakı mevkı vs.vs.
    Ama butun bunların en tepesınde bulunan guc paradır. O zaman parasal durumumuzu ıyılestırmemız, ve buna bıranevvel baslamamız gerekır, yas ılerledıkce
    zaten calıskan bır ınsansanız bazı seyler yavas yavas sıze gelecek, o yuzden ne kadar erken baslarsanız bır meslekte karıyer yapmaya o kadar erken
    az paraya somurulecegınız ve hıyerarsıde en altta olacagınız donemı atlatırsınız.

Yukarda bırısı daha demıs cok dogru, bırısı gıder yenısı gelır, daha cok gelen gıden olur o kadar takma kafana. Ask acısını ve ofkesını atlatmanın en kesın yolu
    yenı bır askın ıcıne balıklama atlamaktır.

7. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Karasan ve Masteer hocalarımız zaten en güzelini dile getirmişler senin için. Bencede hiç canını sıkma. Nefret duymana da hiç gerek yok. Gerçi kendi duygularına hakim olamayabilirsin belki ama o kızı unutmak için hep onun sana yaptığı kötü şeyleri düşün. Ancak bu şekilde unutma yoluna gidebilirsin ve nefretin de azalır... Gönlünü ferah tut memlekette kızdan bol birşey yok... Elini sallasan ellisii boşver...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    evet dostum arkandayiz lutfen kendini hic uzme.ayrica forumdaki diger arkadaslarda bayanlara karsi cok doluymus isterseniz ayri baslikda isterseniz bu baslikda kadainlara karsi olan fikirlerimizi ortaya koyalim...

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bazen terkedilenin siz olduğunu düşünmeyin bazen tanrının size yardım ettiğini düşünün eger şimdi degilde evlilikte yada baska bir ilerlemiş ortamda terkedildiyseniz bunun tamiride guç olurdu fakat kişinin eksiklerini (fiziksel) bahane edip terkedenler kendi eksiklerini (beyinsel) belli ederler..

anlayacagın bu saplantıda bir kız terk edilmeye mahkumdur

10. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Okuyunca bu kadar rahatlayacağımı düşünmemiştim.İykine yazmışım kendime daha çok güven geldi.Kendinize iyi bakın.Sevgili Saydam kız muvzusunu bu başlık altında toplanması iyi olurhiç olmazsa benim durumuma düşenler için bir umut olabilir bana olduğu gibi.Hepiniz esenle kalın

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Arkadaslar cok iyi yazmislar. Benim yazim fazla uzun olmayacak.

Benim aklima gelenler. Nefret etmeyi bence fazla düsünme, neden dersen bence nefretin sonu kizlarin hicbirine güvenmemenle sonuclanabilir diye düsünüyorum. O sekilde unutmaya calisma.

Masteer cok iyi demis, herseyden tecrübe kazaniriz ama bunu deyip ayni zamanda kizlarin hepsinden nefret etmek kendin icin kötü olur - tabi bunu kontrol etmekte cok zor olur.

Kendine kapanma, arklarinla SIKca bulus, daha cok sosyal ol. Kendini bu zaman icinde biraz simart. Spor yap bu sekilde unutmaya calis. Bilmiyorum Masteeri dogrumu anladim, baska bir kizla flirt edersende unutursun demis cok dogru ama sadece "nefret" ettigin kizi unutmak icin yaparsanda flirt ettigin kiza yanlis olur...

/Despo

12. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Valla arkadaşım hayatta en kızdığım kişiler arasında kendini tiky die tabir edilen sınıfın içine sokmaya çalışan ve onlardan biri olmaya dayan kişilerdir...İlk baştan o kafadan sıyrıl gitsin.Hayat felsefeni deiştir...Ruhunda hissetiğin gibi ol.Ama kendin için bişeyler yap bunlardan biri de zaten vg...Müzikle ilgilen...Elektronik-rap-disko tarzlarından uzak dur benden sölemesi...Yavaş yavaş rock müzik dinlemeye başla birden sana metallica-iron maiden dile desem baştan bıkacaksın biliyorum..Valla inan bana daha mutlu olursun sadece rock dinleyerek...kızları takma kafana kaçan kovalanır kovalayandan da kaçarlar unuutma bu sözümü...Kendin ol elbet birgün sana uygun bi kız denk gelecektir...Bak keyfine daha gençsin ne de olsa...

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaşlar şimdi bana katilirsiniz katilmazsiniz bilmiyorum ama kizlarla ilgili 1-2 sey yazmak istiyorum,bunlari hem kendi tecrüblerim hemde cevremdeki ilişkileri gözlemleyerek edindim.

kizlar da benim en cok dikkati ceken sey eger iyi davranirsan deyim yerindeyse kafana siç..lar.her zaman kizlara fazla ilgi göstermeyip onlara degerli olduklarini hissettirmeyeceksin eger deger verirsen hemen tepene cikiyorlar.eger hayvan(degersiz) muamelesi yaparsanda dünyada senden karizmatik senden yakişikli senden düzgün adam yok.

ben bu konuda cok çektim arkdaslar cok aci ama duygulariniz fazla belli etmeyin onun sizin cok degerli oldugunuda hissettirmeyin simdi biraz isim var sonra yine yazarim bu nokta cikis noktasi olsun...

ayrica tiky lik cok önemli degil mühim olan kendinize güveniniz...

14. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    kardeş o kız seni parası olan biri için terk ettiyse o kız hiç bir zaman senin olmamıştır.. Ben sıkıcıyı mfalan diye düşünme etrafta bir sürü kız warr bende 1.5 senlik evlenmek üzere oldugum kızdan ayrıldım hakkında cıkan laflar yüzünden cok üzüldüm cok yıprandım kendimi spora verdim gezmeye verdim yeni arkadaslar yeni manitalar derken unuttum artık sadece acı bi anı bnm icin en önemlisi artık sadece ailem ben ve arkadaslarım baska kimseyi düsünme kafana takma kızları taktıgnıza degicek kadar iyi yaratıklar degil onlar :)

15. sesil

sesil Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ark.lar, bir bayan olarak bu konuya fikirlerimi yazmam doğru olur mu bilmiorum ama es geçmek istemedim...
    bence erkekler, kız arkadaş seçimini yanlış yapıyorlar...
    haketmeyecek kızlara değer veriorsunuz, sonra terkedilince üzülüorsunuz...
    baştan seçimi yaparken kızın sadece güzelliğine deil, bütün yönlerine dikkat edin, karakterini iyice tartın ...
    neyse, siz devam edin aranızda hemcinslerimi çekiştirmeye :)

16. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki senin anlattığın tiptede insanlar var ama hepsi böyle değil doğal olarak,zaten önemli olan da bu karakterdeki insanlarla birlikte olmamak..kişi kendine verilen değerin farkında değilse bunu göremeyecek kadar körse yada küçük hesaplar peşindeyse yapıcak pek bişey yok,ozaman sende ona hakettiği kadar değer verirsin..kaçan kovalanır gibi basit bi felsefeyle ilişkilerini yürütmeye çalışanlarla zaten uğraşmaya değmez,bırakıcaksın hayatı boyunca ya kaçsın yada kovalasın nasılsa bi yerde tökezleyip düşer..

17. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Kaçan kovalanır mantığı eğer evliliği düşünmüyosan daha erken olarak görüyosan kendine özellikle benim yaşımdaki insanlar için gayet uygun bir felsefe çok da işe yarıyor.Merak etme denendi de öle söledim heralde...Üstelik aramızda bayan arkadaşlar var daha fazla rahat konuşmayalım bence.Yoksa daha diyecek çok şeyim vardı...

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kaçan kovalanır çok basit bir mantık, asıl kim kazanır ben onu söyleyeceğim.
    Seceneği olan, bir insana bağımlı olmayan ama onunla olmayı secen kazanır.
    Bunun sayısız örneğini ben kendi hayatımda tecrübe ettim, beraber olunan kadına, seni beğeniyorum, ancak istersem başkasınada gidebilirim mesajı verildiği vakit, zaten kıymet azalması olmayacaktır, zira, "elde edilmiş, cebe konmuş" adam olunmayacağı için, kıymet sürekli yüksek seyredecektir.
    Benim eskiden cok basariyla kullandigim bir taktik, bir seferde iki kizla flirt edip, asil begendigimin üstüme gelmesini sağlamakti.
    Bu cocuk ha elden gitti, ha gidecek diyerek, kendileri üstüme geliverirlerdi.
    Su andaki iliskim ciddi, ama ondada ayni yontemi kullanarak olayi baslattigimi soylemek isterim.
    Karakterim geregi ne kovalamayi, ne de kovalanmayi severim, orta yolda bulusmak tercihimdir, ancak bunun icin, erkek akilli olacak, sartlari hazirlayacak, kadinin elde etmek istediği bir adam olacak...
    Keyiflidir bu tur oyunlar, bir nevi beyin jimnastigi...

19. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    işe yaramaz gibi bişey söylediğimi hatırlamıyorum,ayrıca bunu uygulamaya devam et senin bileceğin bişey nasıl istiyosan öyle yaşarsın..ama bence örneğin sevgiden bahsediyorsak karşındaki insanı hem gerçekten sevip hemde bu tip planlarla bu ilişkiyi yürütmeye çalışacağını sanmıyorum,daha doğrusu mutlu olacağını sanmıyorum..herşey kendiliğinden yürür zaten ben kaçiyiim oda kovalasın mantığı gerçek bi sevgi için geçerli değil diye düşünüyorum.

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    karasan peki böyle oyunlara gerek var mi neden sevidigin insana oyun yapmak zorundasindir ki :!: :!:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş