Nefes kontrolü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eray3554 tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Çalışma sırasında istemesem de kaldırırken nefesimi tutuyorum bunu önüne nasıl geçilebilir? ve herhangi bir sağlık sorunu yaşatır mı?

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kalp ve basınç konusunda sıkıntı yasarsin. Bence tamamen konsantrasyon eksikliği. Eğer ağırlığı kaldırırken çok fazla zorlandigin icin kendini kasiyorsan ağırlık azalt. Ama hayır ağırlık kaldırırken zorlanma diğer bölgelerden güç almamı gerektirecek kadar fazla değil diyorsan konsantre ol. Tamamen kafada bitiyor nefes işi. Kalbini düşün basıncı düşün ve nefesini ver kontrol etmeye çalış

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

3. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Nefes verirken kaldırmakta daha zorluk çekiyorum ama kaldırıyorum özellikle bench press de 42 kilo ile çalışırken nefes verirsem kaldırmak baya uzun sürüyo.
    nefes vermezsem çok rahat kaldırabiliyorum

4. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Kardeşim bazıları çok önemli diyor nefes kontrolüne bence de önemli ben dikkat ediyorum ama YouTube de bi adam var afedersin ayı gibi felaket vücudu var antrenman videosu atmış hic dikkat etmiyor nefese ikilem icindeyim valla bende

eray3554 bunu beğendi.
  5. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Nefes vermeye uğraşıcam diye ben de omzu falan sakatlamaktan korkuyorum zor kalkıyor o şekilde
    Videolarda ben de denk geliyorum zorlanırken insan istese de veremiyo.o adamlar bile yapamıyorsa bizim seviyelere dokunmaz gibi geliyo bana

6. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Çok haklisin valla..bende bazen mesela son setteyim tukendim her yerimi sıkiyorum bağırıyorum ağırlığı kaldırmak için buda nefes kontrolünü bozuyor.

7. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bilen ve geçmişi olan biri yorum yazsa çok güzel olacak galiba kafamız karışık

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    vücut zorlandıgında nefes vermek ideal olanı.zaten kafaya takmazsanız da vücut kendi nefes alıp verişini düzenliyor.yalnız şunu da söylemeliyim ki kendi adıma ben de çoğu zaman doğru yapıldığı sürece nefes tutma taraftarıyım.böyle kendimi daha rahat hissediyorum.fakat böyle bir durumda hareketinizi daha dikkatli yapmanız gerekiyor.hareketi yapışınız,her tekrarınız uzun sürmemeli.squatta örneğin yukarıdayken derin bir nefes alırım,tekrarımı bitirip nefesimi verdikten sonra nefes alıp verişimi düzenlemek amacıyla birkaç saniye beklerim,vücudu set esnasında kesinlikle oksijensiz bırakmamak lazım.ve çok ağır çalıştığınız son setlerde vb. kendi adıma nefes tutmayı çok doğru bulmuyorum.

9. eray3554

eray3554 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    hareketin yapılışını bozmadan tutmak sorun olmaz diyorsun.teşekkürler dikkat edeceğim ben de tutmaktan yanayım :)

Sayfayı Paylaş