neden herkes baska birşey söylüyor?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zehirbey tarafından 18 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaslar ben 7.aydayim bana fullbody program verdi bi arkadas forumdan sagolsun fullbody calisarak gelisirsin dedi 1aydır böyle calisiyorum sonra baska arkadaslarda fullbody calisarak gelismen zor olur 2 bölgeli antrenmanlara basla öyle calis diyorlar bi öyle bi böyle calismak da istemiyorum forumda kimse yardımcı olmuyor ne yapmaliyiz
    boy 173 kilo 68 falan 72 den düştüm kilo almak istiyorum
    amac 78 kiloya kadar cikip yag oranını minimumda tutmak
    haacim için ne yapmamız gerekiyor yanlıs yonlendırmeler yüzünden elimizde patlıyor herşey. program paylasımı yaparmısınız lütfen.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bir kere kimse o programla hiç gelişemezsin bu programla hiç gelişemezsin diyemez.yeni bir sporcuysanız ve beslenmeniz iyiyse programınız çok kötü olsa bile gelişirsiniz.

fakat ben şöyle anlatayım,yeni başlayan ve orta seviye sporcular için fullbody önerilmesinin sebebi,eğer ki siz natural ve bu yenilikte bir sporcuysanız yapmanız gereken COMPOUND hareketlere yönelmek ve izolelerle olabildiğince vakit kaybetmemek.zaten yeterince kas kütleniz yok,izole hareketlerle uğraşmak size ancak vakit kaybettirir.compound hareketlerle(yani bir çok eklemi ve kas grubunu kullandıgımız AĞIR girebildiğimiz temel hareketler) çalışarak yeterli kas kütlesini oluşturmak ilk amacımız olmalı.fullbody nin 2. avantajı da şu,siz bölgesel programlarla haftada maksimum 2 kere çalıştırabilirsiniz her bölgeyi,o da haftada 6 gün spor salonuna gitmek anlamına gelir,tahmin edebileceğiniz gibi bir çok açıdan zor ve yorucu olur.fakat fullbody çalışarak hakkıyla 3 günde tüm kas gruplarınızı 3er kere çalıştırmış olursunuz,bu da daha SIK çalışma imkanı demek.fullbody nin diğer bir avantajı da kasları compound hareketlerle sık çalıştırdığımız için güç artışının da normal split programlara nazaran çok olması,bu da hipertrofiye yönelik çalışmalarda kasları daha fazla ağırlıkla uyarabilmemiz demek,bu da NİSPETEN daha çok hipertrofi anlamına gelebilir.

Sayfayı Paylaş