Ne Zaman Yemek Yemeli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün bir arkadaşım antrenmandan 1 saat sonra yemek yemelisin dedi.Neden dediğimde büyüme hormonu falan filan bişi dedi unuttum.Arkadaşlar bu doğru mu ben 5 dk sonra yiyordum.Nasıl yapmalıyım ?

2. Mertttorsy

Mertttorsy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kardesim antremandan bitiminden 30 dakika sonra yemelisin . Antremandan sonra metabolizman hızlı oldugu icin bundan ötürü glikojen depolarını doldurmak gerekir bunun icin karbonhidhat almanı tavsiye ederim .

Son düzenleme: 1 Nisan 2015
  3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmandan hemen sonra kidonun çikolatalı sütünden içsem yarım saat sonrada yemeğimi yesem nasıl olur peki ?

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Antrenman öncesi dersen anlarım ama antrenman sonrası kasların karboya ihtiyacı olduğu gibi proteinede var zaten antrenmandan sonraki öğün çok ağır beslenmiyoruzki ben o kadar süre beklenmemesi düşüncesindeyim zaten eğer dikkat edin antrenmanın hakkını verip ağır kilolarla sağlam bir ant. çıkarmışsanız o gün zaten antrenmandan sonra inanılmaz acıkıyorsunuz buda sandığınız gibi karbo ihtiyacından değil protein ihtiyacından kaynaklanıyor.

5. Mertttorsy

Mertttorsy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesim eğer yüksek ağırlıklarla çalısıyorsan ve bu uzun sürüyorsa normal olarak çok acıkacaksın antreman bittikten 10-15 dk icerisinde basit carb(seker veya meyvesuyu olabilir) yada 1 saat icerisinde az yağlı cikolatalı süt iç(ama bu 40 gram karb ve 10 gram protein seklinde olsun) . Ama kesinlikle 30-45 dk icerisinde hayvansal protein almanda fayda var .

6. _fatih_

_fatih_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sana bu konularda araştırma yapmış biri olarak şunu söylemek isterim ; ağır bir antreman yaptıktan sonra vücudundaki insülin hormonu seviyesi düşer, insülin hormonu düştüğünde büyüme hormonu olan growth hormonu salgılanır ve bu yaklaşık 1 saat boyunca devam eder bu yüzden antreman yaptıktan sonra şekerli bütün yiyeceklerden uzak dur ki insülin yükselişte geçip growth hormonunu durdurmasın ,antrenmandan sonra yiyeceğin şeylerde sıfır şeker olsun.
    NOT:Growth hormonu en fazla spordan sonra ve uykuda salgılanır. Sporun %60 uyku %15 yemek %15 antremandır.

Son düzenleme: 2 Nisan 2015
    nonstoper26 ve unknown00 bunu beğendi.
  7. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fatih arkadaşıma katılıyorum . Ben şahsen antremandan sonra 15 dk boyunca su hariç birşey almıyorum 15 dk sonra whey aldıktan 20-30 dk sonra ise öğünümü .

8. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ben saat 13:00 gibi öğle yemeği 15:00 gibi 15-20 fındık yiyorum.Akşamda 18:30 civarı antrenman yapıyorum.3,5 saat vücuda bir şey girmiyor.Antrenmandan bi yarım saat veya 1 saat önce çikolatalı süt içersem zararı olur mu ?

Sayfayı Paylaş