Ne yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve melokaya tarafından 11 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melokaya

melokaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şu anda yağ yakmak için bir program uyguluyorum. Skinny fatim. İnternette skinny fatlarin önce kas çalışması gerektiği öneriliyor. Yağ yakmaya devam mı etmeliyim yoksa kas kütlesi arttırmaya mı yönelmeliyim? bu arada karnık şişik değil kolumdan dolayı belli olmamış ama arkaya doğru yaslanmış bi şekilde duruyorum göbeğim çok şişik değil.

Ekli Dosyalar:

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    2017’den beri benzer konular açmışsın, hiç yapmadın mi o yazdığın spor ve beslenmeleri?

3. melokaya

melokaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Malesef yapamadım adam akıllı spor yapmaya yeni başladığım için bu konuyu açma gereği duydum. Onları paylaştığım zamanlarda 1 ayı bile getiremiyordum şu an 2 aydan fazladır spora gidiyorum ve hevesim kırılmadı büyük ihtimalle bırakmayacağım o yüzden baştan amacıma uygun bir şekilde antrenman yapmak istiyorum

Skinnyfat bunu beğendi.
  4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Başlangıç aşamasında kalori açığı ve düzenli antrenman ile kas kazanırken yağ da yakabilirsiniz.

melokaya bunu beğendi.
  5. melokaya

melokaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamdır çok teşekkürler, peki başlangıc aşaması ilk 6 ayı mı kapsıyor ?

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bir süre vermek zor, kişiye göre değişir, yaş, genetik...

melokaya bunu beğendi.
  7. melokaya

melokaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamdır çok teşekkür ederim

8. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Bilimsel açıklamalarını yaparak hiç kafanı karıştırmayayım. Sana madde madde yazıyorum;

Haftada 3 günlük full body ya da 4-6 gün uygulayabileceğin üst/alt vücut ya da itme-çekme-bacak gibi bir antrenman sistemi uygulayacaksın.

İzole hareketlerden ziyade her antrenmanın aslında 3-4 hareketten oluşmalı. Ve bunlar compound egzersizler olmalı. Haftadan haftaya bu hareketlerde 0.5 kilo dahi olsa ağırlık artışına odaklanmalısın.

Sana illa Squat Deadlift vs yap demeyeceğim. Ama makinelerle çalışsan da mantığın bu olmalı. Göğüs Press yaptığın makinede şuan 20 kiloysa örneğin, haftaya onu 22.5’a getirmelisin.

Ortalama olarak setlerini 3-4 set tutup başlangıç aşamasında olduğun için 12-15 tekrar civarı çalışmanı öneririm.

Beslenme konusuna gelince, proteinini sebzeni sağlıklı yağları ve suyunu eksik etme. Bol bol tüket. Karbonhidratı ise ya antrenman öncesi ya da antrenman sonrası tüket yeterli. Geri kalan öğünlerden pilavı makarnayı ekmeği ve baklagilleri çıkart gitsin.

Youtube’da Ege Fitness başlangıç seviyesi full body yaz, önce o videoyu izle. Ardından da Ege Fitness’in yağ yakımı üzerine eski bi videosu vardı. 2000 kalorilik kişisel bi diyet paylaşıp aslında işin mantığını çok güzel özetliyordu. İzlersen ve uygularsan 3-5 ay içinde çok güzel sonuçlar alırsın.

melokaya bunu beğendi.
  9. melokaya

melokaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Mesajınızı yeni gördüm çok teşekkürler.

10. alperen146

alperen146 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Düzenli Beslen Kalori Açığı Ver Yeşilliklere Yemek Programında Biraz Daha Çok Yer Ver

melokaya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş