nasıl toparlayacağız bu durumu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sağlamirade tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    biz erkekler çoğunlukla öz eleştiri yapmıyoruz sanırsın bu ülkedeki bütün erkekler dört dörtlükte bir tek kızlar hatalı arkadaş her selam veren kızla sevgili olmaya çalışanlar mı dersin kadın dövmeyi delikanlılık sayan mı dersin boşandığın eşini sokak ortasından öldüren mi dersin bunlar bilenen gerçekler evet kızların hataları var ama biz erkeklerde sütten çıkmış ak kaşık değiliz ayrıca bekarken yemediği halt kalmayan bir erkeğin evlenirken eşi olacağı kadının geçmişini didik didik etmeside son derece çirkin bir durumdur

kaka, sağlamirade, sthammer ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kesinlikle katılıyorum balboa7 ye.
    erkekler evlenilecek ve eğlenilecek kız diye ayırmış, evlenene kadar herkesle her haltı ye, evleneceğin zaman bakire kız ara. kafam almıyor ve insanlar ile tartışıyorum hatta çok yakın bir arkadaşım konu açlınca ne yani sen bakire olmayan kızla evlenir misin dedi ben de evet ne olacak ki dedim önemli olan evlendikten sonra sadakat. evlilik öncesi benil ilginendirmez hem bakire olup evlenen de aldatır diyorum. adam garip garip bakıyor.

ha bu arada türk kızlarına da diyecek çok şey var burda yazsam destan olur masum bir şelkilde yol bile soramıyorum, araba ile giderken yol bile veremiyorum, hep önyargı, hemen sanki asılıyormuş gibi üffleme püfleme, surat asma vs
    yurt dışında yol soruyorsun kıza, şu bara nasıl gidilir, o diyor orası iyi ama şurayı da tavsiye ederim sen neredensin istanbulu gelmeyi planlıyorum diyor ben istanbulda şuraları gez diyorum ayaküstü konuşuyoruz 15-20dk sonra iyi günler diyip yolumuza devam ediyoruz. kimse kimseyi rahatsız etmiyor kimse asılmıyor taciz etmiyor. istanbulda mümkün değil bir saniye bakarmısınız desen vınn. hemen önyargı bu bana asılıyor. iş yerinde günaydın diyorsun kafayı çeviriyor. çünki o da günaydın dese ölecek. günde bin kişi asılıyor ya bıkmış.

torifonta, ugurbektas, antinkuntin ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Deathlifter güzel yere parmak bastın yurtdışında kız erkek arasında çok fark yok. Bi kız bi erkekle veya bi erkek bi kızla çok rahat konuşabiliyor ön yargı sıfır, ay bana asılıyomu, beni tavlamayamı çalışıyo gibi kompleksler yok. İşim gereği değişik ülkelerden değişik insanlarla tanışıyorum kıyaslama yapıcak olursam, övünmek veya şişinmek için söylemiyorum ama genel olarak türk erkekleri karakter olarak fena değil (hanzo karakterlileri saymazsak). Fakat türk kızları için malesef aynı şeyleri söyleyemicem, aşırı derecede kaprisli, ön yargılı, para ve maddiyat düşkünü olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Hayır türk kızları öyle değil diyenlere marmaris, bodrum, alanya, kemer gibi yerlere gidip özellikle rus, ukrayna ve polonyalı kızlarla tanışmalarını tavsiye ediyorum. Tanışıp nası insan olduklarına bi bakın, güzellikleri bi yana karakterlerine, alçak gönüllü oluşlarına, sıcak kanlılıklarına hayran kalıcağınıza eminim.

PeNa, onur04, deathlifter ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul

bana sordunda ne zaman tersledim.) işte önyrgıya bir çözüm arıyoruz,misal ben semtimdeki fransızları türk erkeklerine tercih etmiyorum hala bir umudum var.

5. winkan

winkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Aslina bakarsaniz is toplum baskisinda bitiyor. Bence bir kiz arkadasimiz fransadaki gibi rahat davranamiyorsa sebebi toplumdaki baski, ailenin yetistirme bicimi ve gereksiz gelenekler. Erkeklere yani bizlere diyecek sozum bile yok. Tavuga, esege, cocuga tecavuz edecek, akli fikri kadinda olan sapik dolu nesil yetisiyor. Sonuc olarak TV gibi beyin yikayan gereksiz bir kutu kokten kaldirilmali ve okullarda kadin-erkek iliskileri hakkinda kucuk yastan egitim verilmeli bence. Sonra bi 50 yilda toparlariz.

Konu disina ciktiysam kusruma bakmayin :)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

deathlifter bunu beğendi.
  6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Kadın erkek ilişkisi konu olunca neden konu cinsel ilişki, sapıklık, tecavüze geliyor anlamıyorum. Yani bütün erkekler kadınları cinsel obje olarak mı görüyor. İş yerimizde beraber çalıştığımız kadınlar, komsularımız, bayan arkadaşlarımız cinsel obje mi?? Karşılıklı sohbet, muhabbet, birlikte zaman geçirip bişeyleri paylaşmak, asıl gerçek ilişki bence bu tür ortak paylaşımlardır.

onur04, Mustimusti ve ajn16 bunu beğendi.
  7. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Malesef bizim toplumumuzun geneli boyle. Cekirdekten basliyor insanin kisiligi oturmaya. E bi erkege kucukken erkeksin sen yaparsin. Goster cukunu amcalarina. Kiz arkadasin yokmu vs diye ilkokuldan beri bu tarz sorular sorulunca erkekde vay be ben neymisim havasinda sonsuz ozgurluk dusuncesiyle her cicekten bal alip, evlenecek zaman hic koklanmamis gul ariyor.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

TycoLoN ve sağlamirade bunu beğendi.
  8. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bu durum tamamen toplumla alakalı birşey, winkan'ın da dediği gibi kafa yıkayan aptal kutusu televizyon o olmasa bile en azından gereksiz ve saçma sapan dizi ve programlar kaldırılmadı

9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    siz terslemeyebilirsiniz ama gerçekten tersleyenler var bunun nedenide yolda her gördüğü kızla sevgili olmaya çalışanların ezici çoğunlukta olmasındandır yani tüm suç kızlarda değil beni rahatsız eden kurunun yanında yaşlarında yanmasıdır tüm erkeklere aynı davranılmasıdır ha ben az sayıda olsada sohbeti güzel beni terslemeyen bayanlarlada tanıştım bu yüzden önyargım biraz kırılır gibi oldu birde hep derim özellikle çirkin kızların havalı olmasının nedeni yine maalesef biz erkekleriz biraz seçiçi olsaydık bugün bu noktaya gelinmezdi açıkcası örneğin bende sokağa çıktığımda çoğu kız ilgi gösterse bende havalanırdım kendimi dünyanın en yakışıklı erkeği gibi görürdüm uzun lafın kısası arkadaşlar kızlara kızmayın boşuna tüm suç bizde

10. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bence beraber çalışabilir miyiz ? Derseniz veya çıkışta yanına gidip sohbet ederseniz terslemez.Bir erkek neden terslesin ki hiç sanmıyorum.Yani eğer sevgilisi veya sevdiği biri yoksa terslemez merak etmeyin.

11. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    oda doğru, arkadaşlık etsin iki çay içelim evimde misafir ağarlıyayım diye davet ediyorum yanlış anlaşılıyorum.selam veriyorum fazla anlam yükleniyor.ben yinede kurunun yanında yaşta yanmasın diye selamımı güler yüzümü eksik etmiyorum ama benimle olucak iş değil.toplu kalkınma lazım.)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    ya 30-25 yaş arası 4 adamın yanına gidip onu ordan almak ... süper mario'da prenseside hiç kurtaramamıştım zaten:/
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    sence önyargının temelinde televizyon mu var, tam olarak neye dayandırdın ben anlayamdım.)

12. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bence hic ara sokaklara girme. Direk niyetini belli et.Spor cikisi biseler yemeye yada icmeye gelirmisin de. Hayir derse zaten uzamaz mevzu. Evet der gelirsede hal hareket bakislardan bulusma sirasinda hersey anlasilir. Dogaclama gelisir gerisi tamamen. Yeterki gelsin.

13. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Bence çok yanlış.
    En azından bana böyle yaklaşılmasını istemem bir kaç defa yaşadım ve hiç etkilendiğimi söyleyemem . Kadının doğasına aykırı:) en güzeli belli etmek..

14. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bu noktada kadini erkegi yok isin. Damdan duser gibi konusacak yerigelince insan. Zaman aleyhine isliyor. Acilmadigi birgun baskabiri aklini celecek belkide o adamin.
    Saglam iradesiyle gidip takır takır konusmali ;)

15. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ince espiride gözden kaçmadı. ajn16 da haklı biraz bu seferde daha kötüsü olur , tavır alır falan diye..

16. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Siz hayatta bir hedefi olan,akıllı,düzgün bir insan olabilirsiniz ama istisnalar kaideyi bozmaz diye düşünüyorum.neden sinirli bir şekilde mesaj yazdınız(ilk mesaj) anlamadım aksine bu lehinize olabilir.o kadar karaktersiz kızın arasından iyice öne çıkarsınız.durduk yere kimse size kezban falan demez sanal alem dışında.

17. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bana göre çok saçma bişey bi bayanın kouşması. Cool olmak çok daha iyidir salonda muziğini dinle kimseye bakma konuşma 1ay sonra nekadar kezban olursan ol çevrendekiler seni kezban olarak görmeyecektir..

18. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sinirle değil agresif geldi heralde sitemle yazdım aslında.) yoksa çıtamı koyan üstünde de atlayan yine benim.)

19. Djlion

Djlion Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bide Kekolar var :)

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    zaten öyleyim yalnız takılıyorum en azından .şimdi toplu bir istatistik yapsam çoğunuz kezbansanda çaktırma yada kezban olma dediniz,ama asıl derdim önyargı benim.birde cool olma değilde tavır olarak çok ciddi görünüyorum.beni tanıdıkça ilk güne göre yorumlayan insanlar yaş olarak daha büyük gösterdiğimi ve soğuk göründüğümü söylüyor..ama bazı kişilerde sanırım sırf demiş olmak için kezban diyor, ama tanımıyorda.buna içerliyorum çok genel bir önyargı bu,ben kendimi yaktım diğer kızlar için .) böyle bir mesaj yazmasam en azından 5 tane daha kezban yaftası yemeyecektim,ama istiyorum ki bu kanı değişsin.

Sayfayı Paylaş