nasıl toparlayacağız bu durumu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sağlamirade tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    forumda takılıyorum arada , bazı üyeler çok cesur onların sanal dünyalarına şahit olurken eğleniyorumda hatta ( içten bir samimiyetle.) ama -kızlar, ve onlar hakkındaki düşünceleriniz- ... beyler çok şaşırıyorum. kızlar:
    paraya düşkün, gösterişçi, boş beleş ... ne yaptıkları belirsiz, peşinden koşturan, kıskanç kibirli ,egoist kimisi şuursuz, artık gerisini okuyabilirsiniz zaten herşey apaçık yazılı başlıklarda. lütfen canlı canlı gömmeyin bizi.) hangi kız paraya düşkün? ben kendim part time çalışıyorum kendi hesabımı kendim kapatıyorum. hangi kız boş beleş, ben ehliyet kursu, okul, part time iş, spor , sosyal çevrem hepsini 7/24 programlıyorum. vaktimi boşa harcayacak belirsiz şeyleri yapma gibi lüksüm yok (vaktim yok) kimi oyalamışım, bana gelen insan en kötü eyvallah der, dünyanın en güzel kızı da değilim, aynalar dahil herkes bunun farkında... ama ciddi durup böyle kendi irademle ayakta durunca "kezban" yaftası yiyorum. ben anlamadım dışardan nasıl görünüyorum acaba? başımda yazma ağzımda ciklet mi var:/ türk kızıları şöyle böyle... nerde o kızlar bir yanlış anlaşılma oldu heralde , hoşlandığım adamlarda beni "kezban" ,"türk kızı işte" diye yargılayacak diye belli de edemiyorum durumu, spor salonunda misal konuşmak istediğim bir erkek var, teklif etsem "yanlış" anlaşılacağım gibi, ona belli etsem peşinden koşturuyor olucak, hatta beni kullanıyor arkadaşına şov yapıyor diyecek belki de. Nasıl toparlayacağız bu durumu, beni böyle yargılıyorlar diye bende içgüdüyle uzak duruyorum artık erkeklerden. bu sefer iyice kibirli görünüyorum heralde...

Kassam bunu beğendi.
  2. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hepsini unutmaya çalış hissettiklerin dışında . Tabi bazı şeyleri düşünmeden yapmak imkansız tabiki de her konuda aklının estiği gibi davranamaz insan ama bu bahsettiğin hatta çekindiğin şeyler gerçek olsa seni "kezban" diye kategorize etseler bile klişe bir tabir olacak ama ne kaybedersin ki?:)

3. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    iki olumsuzluk var. birincisi daha da içime kapanıyorum, erkeklere olan yargılarım değişiyor, ikincisi haksızlık olduğunu düşünüyorum. ama kaybım yok tabiki.) insan kendini bildikten sonra..

uzk bunu beğendi.
  4. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    On yargı ve baskasi ne der? Gibi dusunceler olmasa hersey ne kadar guzel olurdu dimi :) asil konuya gelicek olursak,
    Salonda bana da sporla ilgili bayanlardan soru geldiginde benim aklima hic oyle birsey gelmedi zaten oyle olsaydi suan 4 5 kisiyle birden cikiyor olurdum. Umarim anlattiklarim yardimci olmustur.

5. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aslında fikir verdi , sporla ilgili yardım al gibisinden bir tüyo..ama ne biliyim klişe değil mi? neyse yanlış anlaşılmıyorsa deneyeceğiz en kötü yardım etmez değil mi.)

6. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    direk gidip o kadar kisinin orasinda açılmak da yurek ister.sen yardim iste.en kotusunu dusunme. Salonda bir bayana yardim etmicek erkek ya evlidir yada bilgisi yoktur.

7. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hakikaten yürek istiyor, erkekler takım halinde çalışıyor soyunma odasında kesin konuşulurum grup arasında.) geri çevrilme riski ne büyük bir derttir, derstsiz başıma..

8. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Erkekler soyunma odasinda birbirinin kaslarina bakmaktan kim ne Ürün kullandigini sormaktan baska yaptiklari birsey yok merak etme :) salona girince kizlar 2. Planda oluyor ben cogu zaman kiz arkadasimin telefonunu acmiyorum konsantrasyonum bozulmasin diye .

onur04 ve Sporcu35 bunu beğendi.
  9. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir erkek arkadaşım benim hakkımda konuşulduğunu söylemişti, belki o güne denk gelen birşeydi bilmiyorum.peki nasıl başlıyım konuşmaya bir önerin var mı? "30 kg ile işiniz yoksa ..." yada "bench presste el atarmısınız?" falan çok mu sportif bu diyaloglar, kadınsı gelmez body muhabbetine bağlarız diye korkuyorum.)

Kassam bunu beğendi.
  10. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    O soylediklerini bir yere baglayamazsin. Programini gosterip en zor hareketi bu hareketi bilmiyorum yardimci olurmusun dersen daha akici olur. 30 kilo ne ya sakın :) bench de olmaz .o yardim ederken konus surekli susma oda konussun.

11. alimemis

alimemis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ne yazmış bee

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Kezban işte =) ahuahua

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    En az türk kizlari kadar türk erkeklerimizde malesef bir garip,Türk erkegi.okumus kibirli,kendi ayaklari üstünde duran,ukala,kendince paraya önem vermeyen kizlarin pesinden kosup durur her zaman,hayalini öyle bir kadin süsler ama is evlenmeye gelince hep bir Kezban arar,hatta yaw evlenecek Kezbanda kalmadi melekette felan gibi muhabbetlerde gecer.Ukala kendini begenmis ile eglenilir,Kezban ile evlenilir gibi bir ön yargi mevcut:):)

tnakresss ve sağlamirade bunu beğendi.
  14. alimemis

alimemis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    La olum birbirinize kulp takmayinda isinize bakin size gore herkes kezban herkes Mahmut kendine göre bul birini işine bak entrikalara gerek yok

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    şimdi kezbanı örnekle açıklayalım misal kız çirkindir kısa boyludur göbeklidir ama tutupta kendi gibi çirkin göbekli kısa boylu erkeği aşağılamasıdır yahu tamam her insan en mükemmelini ister ama kendine bakmadan karşındakini aşağılamak ne oluyor ayrıca güzel sportif kültürlü zengin bayanlarında yakışıklı paralı bir erkeği istemesi kadar doğal bir şey yok bu onun hakkıdır yani güzel kültürlü bir bayan eğer çirkin kültürsüz bir erkeği redediyorsa bunda kötü bir şey yok ayrıca bayanlar ne kadar güçlü olursa olsun iş evliliğe yada erkek arkadaş bulmaya gelince doğaları gereği güçlü olsun tipli olsun paralı olsun isterler paralı derken multi milyonerlikten bahsetmiyoruz şahsen ben dini dili ırkı fark etmez kendi ayakları üzerinde duran bilgili zeki çok güzel olmasada kesinlikle spor yapan bayanları severim ve onlarında benden paralı olmamı beklemelerini spor yapmamı beklemelerini vb beklentilerini doğal karşılıyorum

deathlifter ve FPS-King bunu beğendi.
  16. nil08

nil08 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    2
    Yer:
    istanbul
    sağlamiradeye sonuna kadar katılıyorum . Ben de spor salonunda yanlış anlaşılmaktan korkuyorum ve aynı sorunları yaşıyorum .Balboa7 de bir erkek olarak içimi rahatlattı böyle düşünen erkekler biz kızlara göre kalmadı.

Kassam, sağlamirade ve Balboa7 bunu beğendi.
  17. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öz eleştiri yapmadan yargılayan insanların çoğunluğu yüzünden bende inancımı kaybettim, misal bu başlık altında bana "kezban" demiş bir üye.) canı sağolsun
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    denk gelmiyor heralde..
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    aslında iki ayrım yok bence, kezban ve ukala diye ortası var aslında ama önyargıdan görünmüyor o kesim./

Son düzenleme: 30 Nisan 2014
  18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Benim aslinda burda Kezban olarak nitelendirdigim tip ler kötü manada degil,ataerkil bir ailede büyümüs,belki fazla okuyamamis ama örf ve ananelerimize derinden bagli,her türlü ev isini beceren yemek yapmasini bilen,dalinda olmus meyve gibi görücü usulüyle evlenerek dalindan koparilmayi bekleyen bir tip olarak düsündüm.Bu tip kizlar genclik döneminde erkeklerin isine gelmez,bu tiplerle gezemezler tozamatlar eglencelere gidemezler,kumrukuk yapamazlar v.s v.s,bu sebepten dolayi bu tip kizlara erkekler arasinda Kezban tabiri kullanilir,fakat yas kemale eripde is evlenmeye geldimi isler degisir,gözler kezban aramaya baslar,hatta ve hatta valide araciligiyla haber salinip civardaki bütün kezban larin bir listesi cikarilir v.s v.s v.s,bu sebepten dolayi digerleriyle eglenilir,kezban ile evlenilir gibi garip bir tabir kullandim.

19. FPS-King

FPS-King Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok garip bir tabir olmuş ama iki şekilde de yerini bulamamış, Davul bile dengi dengine .

20. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kavram karmaşası oldu.) ama sıkıntı yok ne demek istediğini anladım

Sayfayı Paylaş