Nasıl kilo vermeliyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ogzhnkymc tarafından 5 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ogzhnkymc

Ogzhnkymc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar , spora ilk başladığımda 130 kilo ve tamamen yağlı bir vücudum vardı. İlerki dönemlerde 2 ay sıkı diyet yapıp sabah kardiyo ve akşam ağırlık çalıştım yaklaşık 20 kilo verdim. Fakat bazı sebeplerden dolayı sporu bırakmak zorunda kaldım ve 1 yıl kadar sürdü. verdiğim 20 kiloyu tekrar aldım. Eskisi kadar yağlı olmasamda göğüs,sırt,bel ve mide bölgesinde fazlasıyla yağlanma mevcut.Tekrar spora başladım fakat tam anlamıyla diyet ve program bilgim yok.Hangi supplementlerden destek almalıyım bilmiyorum. Sürekli yemek yeme ihtiyacı hissediyorum tıka basa yesem bile tekrar kısa süre sonra acıkıyorum. Bunu dengede tutmak ve diyet ile birlikte nasıl kilo verebilirim.Kullanmam gereken supplement ve yapmam gereken diyet hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Boy ; 1.87
    Kilo ; 130

Teşekkürler..

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi,kilo verirken istediğinizi yerin derdim fakat sürekli yemek yeme ihtiyacı hissediyorsanız insülin dalgalanması sonucu kendinizi kontrol etmeniz zorlaşacak demektir.o yüzden olabildiğince glisemiks indeksi düşük gıdalar yemelisiniz ki insülini az dalgalandıralım,bu da acıkma-yemek yeme isteğini çok oluşturmasın.

bu ayrıntının ardından yapmanız gereken kalori açığı bırakmak.klasik kalori hesabı.vücudun bazal hızı + gün içinde harcadığınız kaloriden düşük kalori almak.yani çıkan miktar girenden fazla olmalı.

supplement kullanımı pek önemli değil,zaten kilonuz yüksek olduğu için kilo vermeniz kolay olacak.

genel olarak özetledim,ayrıntılar forumda mevcut.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2015
    Hamartin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş