Muhteşem Bruce Lee'nin vücuduna ve idmanları...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karasan tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    valla çok mantıklı geldi dediin sey umut:D bunu birisi açıklarsa çok sewiniriz açlık kası nedirya ilk kez duydum

2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    teknik abi uzak doğu sporlarının tamamı savunmaya dayalıdır karşı taraf ne kadar kuvvetliyse o kadar kuvvetlisin demektir ağır kilolarla çalışıp iri herifleri bilek gücünde yene bilceğine inanmıyorum he dersenki 2 50 m adamı döver adım gibi eminim azını burnunu kırar

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee bir efsane olarak tarihde yerini aldı onun sporcu kimliğini hergün anlatsak yetmez dövüş sanatının bir numaralı ismi 33 yıllık hayatında bir çok başarıya imza atmış harika bir oyuncu ve sporcu vücuduna gelirsek daha çok fitness sporuyla uğraşmış çok sıkı bir vucudu var genç yaşta ölmesi beni çok üzdü hala kesin olarak neden öldüğü bilinmiyor

kerem191 bunu beğendi.
  4. ibocu

ibocu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    brucee le dikakt ettiyseniz videoda 3 parmağıyla tek elde şınav çekiyor bunu herkes yapamaz.adama saygı duymak lazım bir çok dövüşçü onu çrnek larak meşhur oldu,bir çok insan onun filmleriyle büyüdü ve dövüş sporlarıyla uğraşıyor bence 130 kg bench bruce yapabilir

trabzonspor bunu beğendi.
  5. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0

oğluda kendisi gibi genç yaşta gitmiştir... şimdilerde kült bi film olan the crow'un setinde diğer filmler brandon lee'nin ki kadar basarılı değildir benim düşünceme göre

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Açlık kası denilen iyi beslenmeme nedeniyle hacim olarak büyüyememiş ama yağ kaybı nedeniyle belirginlik kazanmış ve idmanlı oldukları için gergin ve şekilli kas yapısını anlatıyor.
    Yani çok sıkı idman yapıyorsunuz, testo üretiminiz gayet yüksek, büyüme hormonu salgınız var, ama beslenme çok zayıf, bu durumda kütle almasanız bile mevcut kaslarınız üstlerinde hiç yağ olmadığı için çok keskin hatlarla kendilerini gösteriyor, birde ağır idman yaptığınız için kaslaırnız gergin ve sıkı oluyor.

90 kiloluk % 20 yağlı bir adamın, 75 kiloluk %8 yağ oranlı bir adamdan daha fazl kas taşıdığı halde daha az kaslı görünme sebebi yağın tüm kas şeklini saklaması, keskinliği alıp götürmesi.
    Bazı resimler görüyorum, birinde aynı sporcu 110 kilo, diğerinde 90 kilo, ama yağlarından kurtulduğu 90 kiloda inanın çok daha iri duruyor, işte yağsızlığın böyle bir etkisi var.

Açlık kası denilene dair son bir örnek, 40 santim kollu bir adamdan daha atletik görülen 36 santim kollu bir amele düşünün, amelede hiç yağ olmadığı için kasları şiş, şekilli ve sağlam dururken, yağlı arkadaş kollarını kasmadıkça kolları cansız ve düz durur, 40 santim kolu arkadaş iyi beslenirken, diğer peynir, ekmek karpuza talim eder, kasları iyi beslense daha büyüyebilecekken, az beslenme ve bol hareketle ancak açlık kası denen durum gelişmiştir ;)

Suçicek, kerem191, fiko07 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    3 parmak degil 2 parmak ;)

8. acemix

acemix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    izmir
    3 parmak ile denge sağlanabiliyor
    ama 2 parmak ile denge mükemmel birşey olsa gerek
    açlık kası gibi durumlar lee için söz konusu olamaz
    aşırı çalışma ve disiplinmi beslenme
    ve böyle disiplinmi bi insan için bu yakıştırmalar hoş olmadığını düşünüyorum

9. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    hiçbir bodyci bruce kadar hızlı olamaz onun kadar iyi dövüsemez

bruce aç durmuyordu tabikide yemek yiyordu ama yediğinin kat kat mislisini yakıyordu yakmak deyince tabikide kardiyosuda farklıydı
    biz yakmak icin kosu bandında yürürz mekik cekeriz vss o bunlar yerine yumruk ve tekmeleriyle yakıyordu yağlarını

size soruyorum bana bir bodyci gösterin profes biri bacaklarını 180 derece açsın yada 2 metre havaya zıplayabilsin yada adam gibi bir tekme atabilsin hadi onuda geçtim hızlı bir yumruk atabilsin

kasların yoğunlugu ile hareket yavaşlar tamam kuvvet güç vardır ama hız olmadıktan sonra neye yarar ?

bruce da dısarıdan gelen aminolar proteinler karbond creatinler yoktu onun için kasları sıkı gergin yağsız ince yapılı ama cok güçlüydü öldükten sonra doktorlar vücudunu inceleme aldılar ve %0 oranında yağ cıktı bunu videoları bizzat elimde

demek istediğim brucenin yaptıgını bu forumu bırakın dünya body sampiyonuda olsa kimse yapamaz yapması için 6 yaşlarında filan başlaması lazım ve çok çalışması lazım :)

furkan1038 bunu beğendi.
  10. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    bruce123,iyi de Bruce Lee ile bodycileri neden karşılaştırdığını anlayamadım.hiçbir bodyci bruce kadar hızlı olamaz onun kadar iyi dövüsemez demişsin de,e bunu ufak çocuğa bile sorsan o bile bunun farkındadır.Dolunayı parmakla göstermek diye bi deyim vardır,öyle yapmışsınız. Size soruyorum diye başlayan 3.paragrafınıza gelince,yine vücutçularla Bruce'u karşılaştırmışsınız.bana bir bodyci gösterin profes biri bacaklarını 180 derece açsın demişsiniz; ben de Bruce Lee nin tekmelerini çok estetik ve hızlı bulurdum ama şunu da unutmayın ki, ben hayatımda Bruce Lee'nin izlediğim hiçbir filminde Vandamme'ın havada 360 derece dönerek attığı döner tekmeyi attığını görmedim. iyi zıpladığına değinmişsiniz.herhalde adamı film hileleriyle zıplattıklarını bilmiyosunuz.örneğin bir filminde köpeklerden zıplayarak kaçıyodu ve birkaç filminde de böyle abartı şekilde zıpladığı olmuştu.bunların film hileleri olduğunu biliyosunuz dimi?? istediği kadar iyi zıplasın ama havada dönertekme atamadıktan sonra komple bir tekmeci diyemem Bruce Lee ye. dediğim gibi ben hiç dönertekme attığını görmedim

cudjex ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  11. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    %0 yağ hiç sağlıklı değil ama

12. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    :) filimlere bakmayınız ben gerçek hayatı söylüyorum

belgeselleri var bruce lee nin onlara bakarsanız tekmelerini görürsünüz özellikle enter the dragondaki yan tekmesi gercektende arka planda oturan adamlardan birinin kolunun kırılmasına neden olmus.van dammenin fotolarını görüyorsun senin avatarda da var koluna iyi bak bunu supplemnt almadan yapabilmek önemli

bruce daki kas ile van damme yada baska bir vücutcudaki kas karsılastırılamaz

birinde hız var güç var dövüş sanatı var diğerinde ise güç var hız yok :) görüntü var ses yok gibi birşey ::)

onun için yukarıda iikisini karşılaştıran arkadslar için bende karşılastırayım dedim dövüş sanatı başka body başka eğer bir insan sadece body yapıp şişiyorsa o adam sokakta sadece görüntü yapar kavga da birşey yapamaz bende body yapıyorum 1 senedir ama

antremanlardan sonra akşamları hızlı yumruklar tekmeler atmak içinde çalısıyorum burdaki amacım kas oldugunda onu kullanabilmek bu benm şahsi görüşüm tabi herkesin görüşü farklı olabilir

13. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kas gücü olarak düşünmeyin. aslında hiç düşünmeyin. kas esneklik sağlar, iyi görüntü veriri. gerisi hikaye.

national geographic'de çin silahlarıyla ilgili bir program vardı. keşişin biri sivri olmayan tahta çubukları tahta hedefe saplayabiliyodu eliyle fırlatarak. konsentrasyon ve hızla ilgili bir olay ama bio enerji gibi bir temeli de olabilir bilmiyorum. hatta bazı japon bilmemne ustaları 3-4 kişinin bir ucundan tuttuğu sopayı diğer ucundan tutarak 0 3 kişiyi yere devirebiliyo. bunu yapan adam 60 yaşında göbekli biri. çok kaslı olmayıp tır çekebilen mahluklar da var.

ayrıca bruce lee nin çözülemeyen olayı hızı. herifin yumrukları göstermek için slowmotion yapmak zorunda kalıyolardı filmlerinde. insan değil neredeyse hiç kafa yormayın bu tür zatlara :D

14. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Açlık kası ne oluyor?Adam vücutçu değildi.Fazlasıyla da memnundu herhalde formundan.2 parmakla şınav çeken birine de kimse güçsüz diyemez herhalde.

kerem191 bunu beğendi.
  15. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ''Belgeselleri var bruce lee nin onlara bakarsanız tekmelerini görürsünüz özellikle enter the dragondaki yan tekmesi '' demişsiniz. iyi de dönertekmesi nerde??? Vandamme ile Bruce Lee karşılaştırmasına gelince tabiki Bruce Lee daha hızlıydı. ama benim avatardaki Vandamme resminin adamın orta yaşlı hali olduğunu hatırlatırım.ve burda zannediyorum kolları sıcakken çekilmiş bu resim ve bu vandamme'ın kilolu olduğu zaman.yoksa siz de biliyosunuz Vandamme 2-3 filmi hariç hiçbir zaman çok kilolu olmadı,hep estetik ve hızlıydı o da,ama vandamme mı hızlı Bruce mu,tabiki Bruce Lee derim. Siz hep bodycilerle Bruce Lee'yi karşılaştırmışsınız. Dünya body şampiyonu da olsa,hiçkimse bacaklarını onun gibi 180 derece açamaz vs. diye birkaç cümleniz vardı bodycilerle Bruce u kıyaslayan. bir defa bu dedikleriniz fizik kurallarına aykırı. tabiki hiçbir vücutçu Bruce kadar hızlı olamaz.yalnız bir ayrıntıyı söyliyim size.John Cena yı tanıyosunuzdur pankreasçı. bu adamın Denizci filmini izlediyseniz o adamın bile o kalıplı vücuduna rağmen zıplayarak 360 derece dönertekmeyi attığını görürsünüz. ama Bruce Lee'nin hiçbir filminde zıplayarak dönertekmesini görmedim.siz de görmemişsinizdir kabul edin.Madem bu adam filmlerinde şova dönük hareketler kullanmayı seviyodu.bağırmaları olsun,rakibine yaptığı burnuna baş barmağıyla dokunması olsun, o zaman bu adam dönertekme atarak bu konudaki hünerini de göstermeyecek kadar salak birisi miydi?? kısaca,bence dönertekme atamıyodu

Son düzenleme: 9 Nisan 2009
  16. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    filimlerini izlemediğiniz kesin :) neyse size iyi forumlar koskoca film sahnesini buraya koyamam :)

17. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
  18. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bruce123,adamı sanki babanızın oğluymuş gibi savunuyosunuz da,dürüst olmaya çağırıyorum sizi.kaldı ki babanızın oğlu bile olsa objektifliğinizle dürüstlüğünüzü korumanız gerekir ya neyse. Ben de Bruce Lee nin çoğu filmini izlemişimdir. ama madem izlemediğimi düşünüyosunuz, o zaman Bruce Lee nin dediğiniz zıplayarak dönertekme attığı o ''koskoca film sahnesini'' nin adını söyleyin de bilelim. sizden sahne istemiyorum,sadece filmin adını söyleyin izleyelim,bakalım gerçekten zıplayarak dönertekme atmış mı filmde.sonra da ben yanılmışım,siz haklıymışsınız diyim size.tamam mı?

Son düzenleme: 15 Nisan 2009
  19. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    uzk bunu beğendi.
  20. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    savaş sanatları yapan kişileri öven (özllikle bruce lee yi övüyor) ona diyor ki 1,70 boyunda 48 kiloluk dev.
    birde hani bazıları diyor ya body insanı yavaşlatır. şöyle bir sorun var güçsüz kaslarla nasıl hız yapılacak. bruce lee de baya hızlı yumruk atıyor. herhalle onun kilosunda ondan güçlüsü yoktur.
    yorumlardan birinde gördüm. bazı filmlerde (adamları uçuran) tekme atıyor yan şekilde. varya ona Yopçagi denir. bu hareketi çok iyi yapan ustalar var. kolaydır ama( şu anda niye sağlam yapamıyorum)çok etkilidir
    Dupçagi diye bir tane daha var bilimsel olarak ispatlanmış en güçlü tekme. bir sürü kas birbiri ile aynı hareket için çalışıyor. doğru yapılırsa tabi.

Sayfayı Paylaş