Muhteşem Bruce Lee'nin vücuduna ve idmanları...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karasan tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben acikcasi Bruce Lee'nin vücudunu fazla beğenmezdim, ancak bu klibin 17-1.8 saniyelerinde önden lat pozu veriyor, gerçekten muhteşem bir görüntü.
    Adamın kas yapma kaygısı yoktu, ancak mermer yoğunluğunda kasları ve harika bir şekli var.
    İdmanları zaten efsanevi, tek parmak şınavı ve kurşun etkisindeki yan tekmelerini görmenizi öneririm...

http://www.metacafe.com/watch/23745/bruce_lee_training/

sthammer, 2157, SiR_Arawn ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Güzel vücut tabi ki ama %90 açlık kası.

3. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    o ne demek yaw açlık kası? :?:

4. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    aclık kası ınsanın ac kalarak vucudunda sadece derı kalması yanı bodye baslayan her zayıf cocugun oldugu gıbı :D

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Şu omuz bel orantisina, şu şekle bakın, açlık kasından daha fazlası var bu adamda!
    Boyu 1.70, kilosu 62 civarindaydi, elbette bodyci ile yakından alakası yok, ama şekil süper, nasıl kanatlar onlar, nasil bir bel, tekrar ediyorum 17. saniyeye dikkat :D

SoldiersOfGod, Azi ve wolf13 bunu beğendi.
  6. vincenzo234

vincenzo234 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bruce Lee için açlık kası var demek yanlıştır hatta çok büyük yanlıştır.

Bruce Lee 1.70 bir adam ve 61 kilo yani ufacık bir adam ve bu boyutlarla 130 kg max. bench basabiliyodu bu adam 1.70 e 61 kilo dünyada bunu yapabilecek çok sayılı adam vardır , eminim bu forumdakilerin %90 ıda nizami 130 kg benchin yakınından geçmemiştir ; eğer açlık kası diyosanız bu adam için o zaman bence sizde açlık kası yapın.

Ayrıca strength training ile çok yakından ilgilendi , bir atletin/dövüşçünün en çok çalışması gereken kasın karın kasları olduğuna inanırdı ve her gün 1000 tekrardan oluşan bir abdominal rutinini tekrarlardı.Önkolları için durmadan çalışır 100 kilo adamları bilek güreşinde patır patır alırdı ayrıca bu adam.

Bruce Lee's "Lethal Physique" Bodybuilding Program

(performed on Tuesdays, Thursdays and Saturdays)

Exercise Sets Repetitions
    Clean & Press 2 8
    Squats 2 12
    Pullovers 2 8
    Bench Presses 2 6
    Good Mornings 2 8
    Barbell Curls 2 8

marcos35, TAPOUT, umutn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bruce Lee güçsüz değil ama o kadar parçalı bir vücuda sahip ki, buna açlık kasından başka birşey diyemeyiz; ben de dövüş sporu yaptım, bir miktar kas dövüş sporuyla tabi yapılıyor ama genelde -hele iyi beslenilmezse- açlık kası oluyor. Zaten ölçüleri de bunu gösteriyor. 1.70 boyunda bir insan 61 kilo olursa, görüntüsünün büyük bölümünü açlık kasına borçludur. Öte yandan yaptığı spor ve zihinsel üstünlüğü sayesinde mucizevi işler yapabildiği doğru ama 130 kg bench press yapabildiğini duymamıştım, umarım sağlam kaynaktan alınmış bir bilgidir.

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kilosunun iki kati ve biraz üzeri bench press öyle çok akıl almaz bir olay değil, t-nation isimli forumda, bir çok jimnastikçinin hayatlarında ilk kez bench press yaptiklarinda, kilolarinin iki kati bench press'i yapabildiklerini okumustum, yani dünyada pek az insan yapar lafi yanlis.
    Heralde dünyada onbinlerce jimnastikçi vardir :D

TAPOUT bunu beğendi.
  9. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    what is AÇLIK KASI

açlık kası bi deyim. yüksek metabolizma hızı, uzun ve aerob egzersizler, yetersiz beslenme üçlüsünden herhangilerinin olmasıyla ortaya çıkan bir durum.

definisyonda iki kıstas önemlidir.
    1 kas kütlesi
    2 kasın üstünün az örtülmesi (yağsızlık ve susuzluk)

açlık kası denen olay, kasın aşırı az örtülmesinden kaynaklanan bişeydir. günümüzde yayınlanan dans yarışmacılarında, uzun mesafe koşucularında, eski basketbolcularda bunu rahatlıkla görebiliriz. yalnız dikkatinizi çekerim, tamam beyaz tende kötü durur ama insanların yüzde 99 unda body vizyonu yoktur. (body den önce 36 cm lik biraz define kollara nasıl hayretle baktığınızı hatırlayın) biraz bronzsa büyük çoğunluk oldukça beğenecektir.

öte yandan, kütleye oranla kullanılarn kilonun büyük oluşu da açlık kasına işarettir. idmanı hakkıyla yapmak ama idmanın hakettiği kadar beslenmemek beraberinde kütlesizliği (hem kas hem yağ olarak) getirir.

açlık kasıyla hiç alakası olmamasına rağmen aklıma gelmişken söyliim. internette komik ses dosyaları dolaşır. onlardan en iisi kanımca 'bruce lee iyi adamdı' isimli bi tanesiydi. bulursanız dinleyin.

kerem191 bunu beğendi.
  10. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    bruce lee kaslarini sikinca kursun gecirmiyormus... ama bir tek ense kaslarini sikamiyormus... mafya bunu bir yerden duymus ve ensesinden indirmis abimizi :lol:

saka bi yana bruce lee süper birisiydi. erken ölmesi iyi oldu. neden diyeceksiniz. böyle enerji dolu bir insani 60 70 yaslarinda görmek iyi olmazdi. bence akillarda hep bu haliyle kalmasi daha iyi... bu agresif, enerjik, tehlikeli ve bir o kadar da zeki haliyle. Bence efsane olmasinin önemli nedenlerinden bir tanesi budur. saygilar.

trabzonspor ve forceresul bunu beğendi.
  11. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    hele o baş parmagıyla burnuna dukunarak yaptıı hareket yok muu :idea: :D

trabzonspor bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    hahah bu da tarihi bir geyiktir. Ben bir kaç sene daha çalışsa kurşun geçirmeyecekmiş diye biliyordum. Zamanla geliştirmişler hikayeyi:)
    Bu adamla gücmü tartmak isterdim ama. Bilek güreşi falan. Ama tenhada. Kilosu benim yarım kadar yenilirsem çizerdim karizmayı;)

mcan09, Azi ve uygary bunu beğendi.
  13. OLAYy

OLAYy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aclık kası olan bı adamın bır ıınc lık mesafeden tahtaları o mesafeden kırması ve ınsanları ıkı metre suruklemesı cok ılgınc :D ac kalarak kas yapan bı bunye saglıksız bunye dır zaten bunları yapabılmesıde ımkansızdır bruce lee nın hangı kaslarda nası calıstıgını resımlerını eklerım zamanım olunca bılek guresı yapacak kadar kası olmasada arkadası ucuracak kadar saglam tekmelerı oldugu bılınıyor :D

kerem191 bunu beğendi.
  14. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Bu adamı ben bir türlü çözemedim. Karşıdan bakınca zayıf kuvvetsiz bir adam. Ama o tekmeleri o yumrukları ile bir adama vurduğunda, o adamın metrelerce ileriye uçması akıl alacak bişey değil. Bu gücü neresinde idi bu adamın?

15. OLAYy

OLAYy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tıklarsan neresınde oldugunu antremanlarında gorursun dostum hehe

[youtube]qEeRslC4PnY[/youtube]

16. barisbayram

barisbayram Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Yer:
    istanbul
    Beyler merhaba,
    Aranıza yeni katıldım. Ben geçen perşembe (19 Temmuz) spora geri döndüm. 23 yaşındayım. Uzun yıllardır, (14 yaşından beri) spor yapmadım. Yazar olduğum için (felsefe üzerine...), son 4 yıldır günde 20 saat oturarak, vücudumu mahvettim. Boyum 176 cm. Geçen hafta spora başlarken 73 kiloydum, şimdi 70 kiloyum. amacım 68'e inip, orada sabitlemek ve kilom sabitken, yağlarımı kasa dönüştürmek. Forumda bu başlığın altına yazmamın sebebi de bu: Bruce Lee gibi zayıf ve 'çevik' olmaya çalışacağım. Perşembe'den bu yana toplam 7 gün antrenman yaptım, her gün kaç dakika antrenman yaptığımı sırasıyla buraya yazıyorum: 80, 90, 110, 130, 140, 160, 180 dakika. Hafta içi 5 gün olan programımı devam ettireceğim. Hafta sonu 2 gün boyunca dinleniyorum (hiç antrenman yapmıyorum). Zannediyorum 180 dakikanın üstüne birkaç ay boyunca çıkamayacağım. Sınıra geldiğimi hissetim. Bir de uzun yıllar vücudunu unutmuş biri için fazla çalıştığımı düşünüyorum. Hocam, beni geçmişten tanımıyor, ancak çok çabuk gelişme kaydettiğim anlamına gelen birkaç şey söyledi. Bunda 6-12 yaş arası, günde 4,5 saat yaptığım ve hiçbir spor salonuna gitmeden veya bir başka kaynaktan yararlanmadan yaptığım, tekme ve yumruk antrenmanlarının ("o yaşta oyun oynamak varken, deli mi ki o kadar antrenman yapsın, yalandır" diyenler, 1,2 saat olarak düşünebilirler, ancak vurguluyorum; sadece 'tekme ve yumruk' antrenmanları) bir katkısı olabilir mi? Yani vücut bir şeyleri kaydetmiş ve şimdi bazı avantajlarla (hatırlama?) adaptasyonu daha kolay başarıyor olabilir mi? Ayrıca eski sevdama (dövüş sporlarına değil, dövüş tekniklerini bilmiyorum; sadece tekme ve yumruğumu geliştirmiştim) geri döneceğim. Spora yeniden dönme sebebim de budur. Buna uygun olarak karın, bel,ve bacak ağırlıklı çalışıyorum. Yukarıyı ve sırtı da ihmal etmiyorum, ancak daha çok orta ve aşağı kısımda yoğunlaşıyorum. 3 saati nasıl yaptığıma gelirsek; bir defa kaytarmadığımı söyleyeyim, çalışma saatlerinden çalmıyorum.
    Programım:
    10 dakika: Tempolu yürüyüş
    40 dakika: Yüksek hızda bisiklet
    70 dakika: Stretching (kol, bacak, bel... bütün esnetmeleri, ilgili antrenman öncesi ve sonrası yapıyorum, ayrıca, bacak açmak için ilgili antrenmanları ek olarak yapıyorum).
    50 dakika: Building
    10 dakika: Tahmini kaytarmalarım da herhalde bu kadardır; yalnız, kaytarmalarda, yani ne stretching ne building yaptığım boşa giden zamanlarda, mutlaka derin nefes alıyorum.
    İşte, 3 saat, aşağı yukarı bu şekilde geçiyor ve stretchingle buildingi içiçe gibi yapıyorum; önce bütün stretchingleri aradan çıkarayım gibi bir hataya düşmüyorum. Haftanın 5 günü 3 saat sürdüreceğim bu antrenman programını başaracağımı, sıkılmadan devam edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü konsantrayonum tam; antrenman boyunca, hiçkimseyle konuşmuyorum. Setleri, tekrarları saymıyorum, ilgili kas yorulana kadar o anki hareketin doğru yapılmasıyla ilgili bilgileri zihnimden geçiriyorum ve uygulamayı düzgün gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum. Ayrıca spora giderken, evimin uzaklığı sebebiyle tempolu 15 dakika yürüyorum. Dönüşte ise yorgunluk sebebiyle bu ekstra yürüyüş süresi 20 dakikaya çıkıyor. Şimdilik, acemi arkadaşınızdan giriş konuşması bu kadar. Hocamın hazırladığı beslenme programımı da sonra vereceğim.
    İyi çalışmalar,
    Hoşça kalın...

17. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bu adam bizim bilmediğimiz ve vucuddaki hücreleri yaratık hücre yapan inanılmaz bi kuvvet veren bi şeler yiyordu ama bize sırrını vermeden gitti rahmetli...

18. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    güzel adamdı
    vücudunda yağ oranı çok çok az olduğu için açlık kası geyiği dönmüş olabilir
    bruce lee güçten ziyade hıza önem veriyordu
    kilo aldıkça vücut az da olsa yavaşlar.
    zaten gücünü nasıl max kullanacığını bulmuş.dikkat ederseniz o meşhur side kick lerinin etkisi ilk vuruş anından çok vuruştan sonraki itmeden kaynaklanıyor.yine meşhur "one inch punch" var,orda da aynı şeyi görürsünüz
    ama bence yine de herhangi birisine itişi abartmayıp sadece vursa bile adamı zıplatırdı herhalde :D

kerem191 ve trabzonspor bunu beğendi.
  19. CENTAUR

CENTAUR Guest

O sadece büyük bir dönemin öncüsüydü. Sinema dünyasında yeni boyut kazandırdı. Öyle olduğu için efsaneleşti, sembol oldu. Elvisin olduğu gibi Bruce Lee de kült oldu, ne şimdi elvisi beğenerek dinleriz ne de jet lee nin tekniği ve kıvraklığı bruce lee de var ama inanıyorumki bruce lee olmasaydı jet lee gibilerde olmayacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ekim 2007
  20. mezreli_umut

mezreli_umut Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar açlık kası diyosunuz da idmanı hakkıyla yaptınız ama idmanın hakettiği beslenmeyi yapmazsanız açlık kası olur diyosunuz peki bildiğim kadarıyla beslenmez olmazsa özellikle protein gelişmede olmaz nasıl oluyo bu olay bende aç kalayım da kaslarım gelişsin proteinlere para vermiyeyim vallahi

trabzonspor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş