Mr. Olympia 2011 Sonuçları

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve StaticX tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence yanlış düşünüyorsun rambo... phil heath çok sıkı bir vgcidir, istikbali çok parlaktır ama bence kai'nin hakkı yendi. gerek saçları gerek pozları gerekse genel duruşu anlamında çoğu vgciden ayrışıyor. phil heath klasik tipte bir vgci. hatta bana ronnie'nin başlangıcını anımsatıyor bu aralar fakat kai nin emsali yok. kai ayrı bir stil. bu yüzden kai sevilmiyor gibi. olympia olacak insanlarda bana kalırsa biraz daha phil gibi, jay gibi, hatta dexter gibi genel bir ciddiyet aranıyor aslında. kai'nin bu profillerden hiç birine uymaması onun bu seneki şampiyonluğunun önünü kesti...

2. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Kainin saçları gerçekten farklı ama puanlamayı saça göre yapmıyorlar,sonucu bazen beğenmeyebiliriz ama saçı ve tarzından dolayı hakkı yendi demekte bence fazla idaalı bir söylem.
    Olimpia bir stil yarışması olsa kai birinci gelirdi ama philin hakkını da yedirmem kusura bakma :)
    Ronnie klasik bir vücutçu değil,olympiayı en uzun süre domine etmiş,belkide en hacimli(estetikımi orası tartışılır) vücutçu kaldı ki philin ronnieye benzeyen bir yanını göremiyorum ben,ten rengi haricinde.Bu konuda uzman değilim ama kainin vücudu phil veya jay kadar define değildi.

3. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Jay'in synthol aldıgı inanılmaz belli olmuş. Damarlanma bile yok sol bicepsinde. Yazık çok yazık. Arnold zamanında ne güzeldi.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Hocam da synthol olduğunu söyledi

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    puanlamayı saça göre yapmadıklarını biliyoruz herhalde. en azından işin resmiyeti o yönde. ronnie klasik bir vücutçudur. klasik kelimesinin tdk'ya göre anlamı da şudur : Üzerinden çok zaman geçtiği hâlde değerini yitirmeyen, türünde örnek olarak görülen eser. anlaşılacağı gibi kalıcılıktan söz ediliyor. kalıcı olmuş olympialar klasiktir yani. klasik olmypialara baktığımızda arnold-lee haney-dorian yates-ronnie coleman-jay cutler dominizmi gelir. bu kişilerin toplam 34 olympia birinciliği vardır (yanlış saymadıysam :D). şimdi bu demek oluyor ki olympialarda genel bir stil uyumu, falso olmaması da gayri resmi olarak aranıyor. philin ronnie'ye benzeyen bir yanı şu an için yok gibi gözükebilir çünkü ronnie philin 100 ışık yılı önünde ancak şunu düşünmek lazım, ikisinin de genetik yapısı çok sıkı. kolları birbirine benzer.

6. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle bu mini Türkçe dersi için teşekkür ederim :) Klasiğin bir anlamı da 'Alışılmış olan, yenilik getirmeyen, geleneksel'.Tartışmamızdaki manası da bu idi.Ronnienin veya dorian yatesin vücut geliştirmedeki yeri ayrıdır,senin anlatmak istediğin kainin alışılagelmemiş stili idi.Konuyu bambaşka biryere getirdin.
    Ben de gene diyorum ki bu saydıgın sporcularda ne gibi bir genel stil var kaide olmayan saçı hariç?Neden gayri resmi böyle birşey aransın ki.Ronnienin philin 100 ışıkyılı önde oldugunu düşünmüyorum,bence phil ronnie kadar kütleli olmasada ondan estetik ve daha orantılı.

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    jay Cutler bu kez 3. olmalıydı bence 2. Kai Greece Phille gelirsek bence birinciliği haketti birde çok duygusal bir yapıya sahip hemen ağlıyor gerçi bende olsam o kadar emek vermişim podyumda birinci olduğumu duysam ağlardım

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aynen kainin alışılmamış bir stili var. kainin podyumdaki duruşu daha relax. ronnie tarzı isimler ise öyle değil. kai podyuma kazanmak için çıkmıyormuş gibi duruyor, sadece eğlenmek için orada o sanki. ronnie ise öyle değil, o sadece kazanmaya odaklanmış, bakışları bile öyle. ronnie-phil karşılaştırması yapmak için üzülerek söylüyorum phil'in rahat bi 15 kilo alması gerekli. istersen daha çok off topic yapmayalım...

9. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Kainin podyumdaki rahat hareketleri kazanmak istemediğini mi gösterir.Aksine kai moral motivasyonu yüksek,hırslı bir sporcu.Rahat davranıyorsa bile bunun oylamada etkisi oldugunu düşünmüyorum.Definasyonu zayıftı,daha kuru olsa bence jay cuttlerida geçip 2. siraya oturabilirdi.ronnienin hacmine ve kütlesine uzunca bir süre kimsenin ulaşabileceğini bende ummuyorum,ama sezarın hakkını sezara vermek lazım kıyaslandıklarının içerisinde bariz bir üstünlüğü vardı philin,ve kesinlikle diğerlerinden görüntü itibariyle daha iyiydi,estetikti.
    konu dışı birşeyden konuşmuyoruz,off topic de yapmıyoruz.Ronnie colemansız bir olympia başlıgı olamaz illaki kıyas olacaktır bundan sonraki yarışmacılarlada.

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence daha kuru olmasına gerek yok, bu haliyle rahatlıkla 2. olabilirmiş. jay'in 2. sıradaki yerini kurtaran ismi olmuş. phil'in estetik yani harika zaten, bacaklarını topladı, bana göre en büyük eksiği olan dar omuzlarını düzeltti. eskiden phil heath demek sadece kol demekti, şimdi ise çok daha komple bir şampiyon. ben kendimi şu olayı anlatarak ifade edeyim. arnold bilindiği üzere 70-75 arası olmypiadır ve hiç kimsenin beklemediği bir şekilde 80 olympia ya da katılmıştır. haliyle eksikleri de vardır ve bu turnuvaya chris dickerson da çok formda gelmiştir. sonuçlar açıklandığında arnold birinci gelir ancak pek çok insan bu kararı beğenmez, hatta hiç hoşnut kalmaz. chris dickerson hiç değilse 82 olympia oldu ama 80 olympia'nın onun için daha özel bir yere sahip olduğuna eminim. burda anlatmak istediğim şu nasıl ki arnold daha çok seveni olduğundan 80 olympiayı alabildiyse, phil de biraz olsun bu sempatizanlarının-hayranlarının sayesinde bu yılın birincisi olmuştur.

Alfamatador bunu beğendi.
  11. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Keşke yarışmayı yakınen görme şansımız olsaydı değerlendirmeyi ona göre yapabilseydik.Söylediklerinde mutlak doğruluk payı var en nihayetinde ticari bir yarışma,büyük bir şov.Philin çok ciddi bir ünü yok ama,en azından bi jay kadar olamaz.Bence 1. liği hak ettiği için aldı,ama 2. lik için aynısını söylemek güç.Jay cuttlerin 3. olması pek yenir yutulur bir sonuç olmazdı.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yok orada dur şimdi :D phil bence çok sevilen, bizim ülkemizde olmasada vg ile ilgili ülkelerin çoğunda takipçisi olan bir bodycidir. o bakıma jay ile çok yakın bir düzeydedir bence. jay tabi ki nispeten daha ünlüdür çünkü olympia zaferleri mevcuttur.ekim ayı m&f sayısında detaylı inceleme imkanımız olacaktır dediğin gibi. phil konusunda biraz ağır konuşmuş olabilirim ben de. tekrar incelediğimde durumun aslında o kadar da kai lehine olmadığını gördüm ancak yine de kai en azından 2. olabilirdi. dediğine aynen katılıyorum jay'in 3. olması ağır bir sonuç olurdu..

Alfamatador bunu beğendi.
  13. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Benim görüşüm seneye phil vs. kai olacak.jay cutlerdan fazla mucize beklemiyorum ama belli olmaz tabiki.
    ps:Forumda Robert Burneikayı övenler vardı ancak ilk puanlamadan sonra bye oldu :) zaten o tip sporcuların katılması bence erken biraz daha süre sonra şanslarını denemeliler diye düşünüyorum..

14. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    işin ödül tarafı var ondan deniyorlar :D tesadüfen bir 7. lik bile çıkarsalar yanlış hatırlamıyorsam 20 bin gibi bir para alıyorlar. 40 bin bile olabilir. 16-20 arasına 4 bin veriyorlardı onu hatırlıyorum. zaten esas paraları sponsorlardan alıyorlar. düşün mesela robert burneika şansa bir 5. lik çıkardı, hani nasıl branch sakatlandı ya o şekil dennis wolf sakatlansa dexter formsuz olsa hop 5. ne oldu 80 bin lira para ödülü bunlara ek olarak dergilerle söyleşiler+yeni sponsorlar+reklam geliri derken 200 bin lirayı cebine indiriyorsun bir haftada.

15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    r10 bana bir cevap yazmışsın sonra patlamış gitmiş bir sayfa (:)

Bence Mr olympia olmak için kainin hiç şansı yoktu...

bir tarafta yaşlı kurt jay.. Daha önce kaybedip tekrardan kazanmış ve bir çok başarılara imza atmış tecrübeli biri..

Diğer taraftaysa geçen yıl mr olympia'yı kıl payı kaçıran ve geçen yıl ki vücudununda üstüne birşeyler koyan genç adam phil..

%99,9999999999 2sinden biri kazanacaktı..

Jay'in geçmişteki başarıları aleyhine işledi ve jurinin önünde pek te işine yaramadı..

doğal olarak phil 1. oldu.. Ve bu durumdada yine tekrar ediyorum kai nin geleceği en iyi yer bu yıl 3.lüktü..

16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yahu neden synthol arkadaş neden yahu? Jay Cutler'ın sol kolunun synthol olduğu çok bariz ki damar bile yok. Yani inanılır gibi değil bu yaptığı. Phil Heath'in de bu göğüslerle 1.liği alması çok ilginç. Pek uzun sürmeyecek bana kalırsa bu başarısı. İlk sayfada ki kıyaslamalara şöyle bi tarafsız bakıldığı zaman Kai Greene'in hepsinden önde olduğu aşikar. Onun da göbek almış başını gerçi maşallah.

Dennis Wolf'de müthiş görünüyo 5. lik biraz haksızlık olmuş. Ama seneye daha iyi gelecektir muhtemelen bundan sonra onu destekliyorum:D En azından adaylar arasında en orantılı o.

17. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Geçende de 10. hidetada yamagishi sonuncu olduğunda 10 bin $ para aldı diye hatırlıyorum.tabiki az buçuk bir şeyler alıyorlar ama ben profosyonel sporcuların çokta parada olduklarını düşünmüyorum.

18. ridvan92

ridvan92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Phil sağlam olsa da Jay in göğüsler,omuzlar,bacaklar Phil'den kat kat iyi gibi geliyo bana.Jay kazanmalıydı diye düşünüyorum ben.

19. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    irilikle pek gitmiyo bu işler mike matarazzo, markus rühl en iyi örnekler bence..

Birde philin hakkını yemeyin 2010daki göğüs açığını fazlasıyla kapadı..

20. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Katılıyorum bu sene phil hakketti kesinlikle.jayde artık yaşlandı düşüyor yavaş yavaş :p

Sayfayı Paylaş