Military Press!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Volkan26 tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar geçen bir buçuk ayda shoulder press uyguladım önümdeki bir buçuk aydada military press uyguluyorum ancak smith machinede yapıyorum bu hareketi nedense hissedemiyorum bazısı çeneye kadar inmeli bar diyor bazısı göğüse kadar doğrusu nedir bu olayın yardım edermisiniz?

2. U mirin ?

U mirin ? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu videoda cevabını bulacaksın.

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    enseye indirmek ne kadar doğru?

4. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    enseye military press tavsiye etmem, eklem sakatlıklarına davetiye çıkarıyor.

5. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Smithde otutararak one indiriyorum bari enseye yapmak zorluyor eklemleri bu nedenle soruyorum gogusemi yoksa ceneye kadarmi indirilmeli bar maksimum etki icin?

6. facelessman

facelessman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Smith makine ile arkaya indiris amerikada yasaklanmis bi hareket omuz eklemlerini zedeledigi icin

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ben anlamiyorum yazdigimi mi okumuyorsunuz sorum gogusemi indiricem ceneyemi zaten militaryi one indirerek caliscam enseye degil arkadaslar konudan sapmayin lutfen

8. facelessman

facelessman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gögüsle cene arasına

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hic kullanmamayı tercih ediyorum eklem düşmanı fakat ceneye indirmek daha mantıklı.bu sekilde gerilim omuzda daha rahat tutulabilir.

10. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    cevap tabiiki göğüse kadar olmalı.o noktada göğüsde devreye giriyor yani ben öyle hissediyorum. hareketin tam formu öyle hatta yukarı bastığında en üst noktada omuzları bile kaldırmalısın. çünkü bu bir sırasıyla omuz-triceps-göğüs çalıştırıcıdır. ayrıca belinizi iyi ısıtmış olmanız koşuluyla ayakta ve machine olmadan serbest ağırlıkla yapmak sırt ve bel kaslarına da iyi gelecektir ben bu hareket sayesinde olmalı artık ayakta dururken bile kendimi sanki 4 ayakla basıyormuş yıkılmayacakmış gibi hissediyorum.
    ben 4 ay oldu başlayalı 30kg başladığım military presi 45.5kg çıkardım ve 3*12 basıyorum.ilk yaptığım harekettir arkasından squat ile devam ederim. enseye indirme olayını 1.5 ay önce bıraktım çünkü ensede iken dirsekleri zedeleyici formatta büküyor ve bunun yüzünden dirseklerim sıkıntı yaşadı. aynı sıkıntıya giyotin pres de sebep oluyor bench de boyuna indirince dirsekler fazla geriliyor ve bu resmen sakatlıyor.ben bu iki hareketi bırakınca dirseklerdeki ağrı çok azaldı ve ağırlık artırımına bile başladım.

Sayfayı Paylaş