MEYVE VE ÇİKOLATA YARDIM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sergen turaman tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Selamlar.ben az önce 4 çilek 5 6 erik.12 tane kiraz yedim.herşeyi sayarak yapmayı severim :D biraz okudumda meyvede basit şeekermiş.yani ben gece bir çikolata yemiş gibimi oldum arkadaşlar ?

2. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap veriyorum HAYIR

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sergen turaman bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    anladım abi teşekürederim. kirazı biraz kaçırdım içim yanıyor.gün içi 0 şeker tüketiyorum

umut1319 bunu beğendi.
  4. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Meyve şekerinden bu kadar korkma meyve ve sebzeler günlük vitamin be mineral ihtiyacımızı karsılar eğer ilaç kullanmıyorsan tabi ama benim tavsiyem gündüz ve öğlen vakitlerinde özellikle antrenman öncesinde tüketirsen senin için daha verimli olur

sergen turaman bunu beğendi.
  5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    anladım abi saol.bugünlük akşam oldu bugünden bişey olmaz.zaten kalori ihtiycayım açıkta biraz

umut1319 bunu beğendi.
  6. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meyve şekeri direk karacigerde depolanır.Sabah kalkar kalkmaz yemeni tavsiye ederim çikolata yemiş gibi olurmuyum sorusu ise tabiki okadar olmaz ama çokta fark yoktur mesela 100 kalori içeren bir cıkolata ve 200 kalori iceren meyve de meyve daha fazla şeker ihtiva eder vücuda daha kötü olur miktar önemli dediğim gibi sabah kalktıgında ilk ögünde tüket bence meyve tüketicekisen...

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bence çok da takma bu spor hayatına birşey katmalı anck almamalı. Ben valla canım istediğinde oturur yerim meyvemi. Çikolatada çok nadir zevk için yenirdr sonuçta hiç bi faydası da yok ondan boşverin :D ve meyvedeki şekeri de takmayın çok :)

umut1319 bunu beğendi.
  8. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende meyve nin gündüz yenmesinden tarafım ama fazla da bir fark yoktur demek ne alaka çikolata nın içinde yüksek doymuş yağ vardır ki bunlar vücut için en zararlılarıdır yakmakda bşr o kadar zordur ayriyeten içerisinde sodyum oranıda yüksektir vücutda su tutar rengi oluşturmak için katılan kimyasalları saymıyorum ayriyeten trans yağ içerenleride vardır meyve sadece doğal şeker ve karbonhidrat içerir lif vitamin mineral içerir sadece fazla tüketilirse fazla şeker alınmış olunur sen simdi allah ın bize doğadan verdiği meyve ile yapay fabrikalarda üretilen çikolataları hemen hemen fark yok dersen bi düşünürüm senle ilgili valla

abseto bunu beğendi.
  9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hocam genelde cok meyve yemem boş kalori boş şeker gibi geliyor bana yedıgım tek şeker sabah yulafa kuru meyve katıyorum bıde gunde her kahvenın yanında 1-2 parça bitter cikolata

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bide kaloriler çok Yüksek değil. Şekerde o kadar fazla yok hani ? :D yanı dert edilmeyecek kadar az gibi. Ve sodyum potasyum vitaminler lifler felan cabası :)

umut1319 bunu beğendi.
  11. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yani kardeşim fabrikasyon ürünleri olmayan doğal her ürünü dozunda amacın doğrultusunda tüketebilirsin çok kendini sıkmaya heba etmeye hiç gerek yok ah keşke bu kadar ayrıntılı dikkatli tarafımızı okullarda derslerde ilim irfanda gösterseydik milletce uzaya gidip gidip geliyorduk

abseto bunu beğendi.
  12. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Meyveyi abartmadığın sürece korkmana gerek yok.Kendimde meyve seven tüketen birisiyim.Takılma bak keyfine :)

umut1319 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş