Meter Mevsimler

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve Ceyhunn tarafından 6 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    benim profesyonel futbolcu birkaç tane tanıdığım, dostum, akrabam var. 3. ligte, 2. ligte, süper ligte oynamış kişiler ki bazılarının kariyeri muazzam. ben onlarla çok konuştum doping meselesini, inanın bana futbolda zannettiğiniz kadar yaygın steroid kullanılmıyor. çok nadir. o da arsan efedrin, clenbuterol gibi kardiyovasküler kapasiteyi artırabilecek şeyler. anabolik, androjenik şeyler ise hiç kullanılmıyor. en azından türkiye'de durum böyle emin olabilirsiniz.

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    steroidlerle ilgili yüksek bir bilgi düzeyine sahip değilim ancak şunu söyleyebilirim ki futbolda steroid kullanımı gerçekten çok azdır. halterde nasıl herkes steroid vurduruyorsa futbolda da bunun tam tersidir. yani zaten steroid vurmak için belirli bir kütle gereklidir, en azından kas olarak. futbolcuların %80i bunu karşılayacak kas kütlesine sahip değil. bildiğim en kuvvetli futbolcular bile steroid riskini göze almayacaklardır. misal olsun, drogba'yı ele alalım. kendisi 1.87'ye 91 kilo. gayet yağsız bir vücudu var fakat yine de fiziği bir fitnessçıdan öteye gitmez. kaldı ki dayanıklılık gerektiren (oksijen kullanımı çok yüksek olan) sporlarda anabolik kullanımı yanılmıyorsam anlık güç gerektiren halter gibi sporlara nazaran gerçekten azdır. ayrıca futbol bir güç sporu değildir, fazlasıyla zeka&teknik gerektiren bir spordur. o yüzden gücün arka planda kaldığı sporlarda anabolik kullanımı ne derece vardır bu tartışılabilir

not: her konuda olduğu gibi burada da bir istisna var. calciopoli davasına konu olan juventus'ta baş rol oynayan luciano moggi futbolculara bir takım steroidler kullandırmıştır.

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

futbolda steroit olmazmı hiç ya tabiiki var her spor dalında olduğu gibi amatörlerden tut profesyonel sporculara kadaer. ben furboldan geçtim sakatlanıp bu spora şunu söyliyim 1 kişinin kullanması tüm takımın kullanması demek deli gibi kullanılıyor. 2. lig kuluplerinden birisi adını vermiyim ufakken bizim hocaya gelir kür programı yazdırırdı. yani çok yaygın işin özü. hem neden futbol güç sporu değil onu merak ettim ben? gayet dayanıklılık getiren bir savaştır futbol. şöyle söyliyim zamanında ilaç kullanırken çıkardığım maçlarla ilaçsız çıkardığım maçlar arasında %60 lık bir fark olurdu. yorulma nedir bilmezdim. steroit masa tenisinden tutun tüm sporlarda var ve olacak. bu kadar basit.beşiktaşın zamanında sözde vitamin dediği yurtdışından gemiyle gelen ilaçlarınada el konmuştu hatırlarmısınız bilmiyorum. eee o zaman yutturdular millete vitaminse neden el kondu kaçak diyemi soruyorum bunuda..

Danny Boy ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    100 metreciler steroid kullanır ; örnek marion jones. basın açıklamasıyla itiraf etmişti.

steroid kullanımını illaki hacim kazanmak amaçlı düşünmeyin. dayanıklılık (90 hatta 120 dk. yı çıkarabilmek için..) için futbolda önemli olabilir.

bir de diez; +50 cm steroidsiz kollara ulaşan arkadaşının boyu ve kilosunu biliyor musun? Tahminimce 190 ın altında değildir?

5. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne

evet kullanıyolar sonrada yakalanıp ihrac ediliyolar.

6. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    kendisi survivor da bakalım ada şartlarında vucudunu koruyabilicekmi arkadaş.

7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Valla imkansız gozukuyor denilenlerın hepsi doğru yanı aç kalıyor resmen adamlar orda wc yok vs... Nerden mı bılıyorum bir yarışmacı tanıdık geçen seneden sapına kadar dogru yani.

Adamın vucuda gelırsek ben cok beğenıorum artık nasıl yapıldıgı hıc bı zmn onemli değil 10 sene 20 sene steroid veya peynir ekmek , sonuc onemli abi yapmısmı yapmıs hadi eyw :)

Biraz medyatik oldu diye abartılıyor bence çevrede böyle salonlarda cok adam varrrr. Arkadasımı zyarete gitigimde Akatlar sporıumda gordum bır kere kendısını 180 i gecmez boy koccaman kaldık yanında ama gel bide fotograflarda bak çok estetik vucudu.Fesatlık yapmanın alemi yok yani beyler calısın hedef koyun kendınıze olmayacak dıye bırsey yok , genetik illaki önemli ama bi yere kadar herkezin tek ortak noktası calısmak calısmak ...

Danny Boy bunu beğendi.
  8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    wc yok mu :)
    adamlar adanın arkasında ki otelde kalıyorlar,ne aç kalması ne tuvaletsizliği :) ayrıca etraflarında 20-30 kişilik bir ekip var sürekli,hiçte gözüktüğü kadar zor şartlar altında değiller yani

9. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    evet otel olduğu doğru çekim 3-4 saat sürse o çekimde bi kaç balık, hindistan ceviz yiyor sonra otele hoop fırında hindi rosto , supplementler :D

10. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bu survivor gerçekse eğer adamın vücudunun ciddi şekilde çökmesi lazım zaten 0 yağ var vücudunda direk kastan gidecek herşey geçen sene taner yağlı olmasına rağmen 16 kg vermişti sanırım birde bunun steroid kullanmamış olmama ihtimalide yok şu an 85 kg olsa yarışma bittiğinde 70 kg ile falan çıkması lazım(Yarışma gerçekse tabi dediğiniz gibi otel vs vs. yoksa)

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

yok twitterde kilo aldıgını söylüyordu. bulk gitti survivora.en çok ilk haftada zorluk çekiyorlar ondan sonra muz mango buluyorlar. yemek oyunu yapıyorlar.
    oyunlar dışında cok kendini yormazsa bıkmadan usanmadan muz yerse yemek kazanırsa 10kg verir. diye düsünüyorum.

12. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Geçen yıl Derya Büyükuncu'nun vucüdunun nasıl eridiğini çoğu kişi görmüştür, kolay değil:)

13. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    kesinlikle aç kalıyorlar geçen yıl adamlar 10-20 kg arası bir iskeletorlaşma dönemine girmişti.. Meter hangi akla hizmet katılıyor anlamıyorum.. Ama eğer meter erimezse herkes anlayacağını anlar..

14. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sağdan soldan duyulan bir laf değil benımki , gönüllülerden katılan biri arkadasımn yakın akrabası e adam yalan atacak değil ya ? Ucunda şey gibi para var yani o kadarda zorlugu olsun bir zahmet diyelim kiminin hayatı boyunca bırıktıremeyecegı para :)

15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    kilo vermek başka şey aç kalmak başka şey
    benim duyduklarımda kulatan dolma değil ayrıca
    zaten yarışmacıları diş temizliğine bacak ve koltuk altı temizliğine bakarsanız gayet belli neyin oldugu,acun haftalar sonra diş macunu ve fırçası veriyor hesapta ama hepsini dişleri tertemiz o zaman kadarda,zaten diş macunu vermesi reklam amaçlı
    ayrıca ünlü kişilerin içinde bulunan kadınların adet dönemi olmuyor mu,o kadınların gerçekten ormana tuvaletlerini yaptıgını düşünüyorsanız problem yok

batt_34 ve Valat bunu beğendi.
  16. Valat

Valat Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    mooth noktayı koydu bence :D

17. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Meter in ada macerası başlamadan bitmiş zaten :)

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Taner meterin yarışmadan ayrıldıgını söylemiş twitter da

19. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    rahatsızlanmış. o yüzden çekilmiş. nesi var acaba ? suplement zehirlenmesi olabilir mi :D

20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    nez de çıkmış kadrodan
    daha dogrusu çıkarılmışlar sanırım

Sayfayı Paylaş