Merhaba

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kaan007 tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaan007

Kaan007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba, forumda ve body building konusunda yeniyim ve fikirlerinizi almak istediğim için bu başlığı açtım.
    öncelikle 1,72 cm boyum var ve 72 kiloyum.
    2 sene önce 59 kiloydum sigarayı bıraktım ve kilo aldım şu an iğrenç bir göbek sahibiyim pantolonlarıma zor giriyorum. kilom yüksek değil fakat beni çok rahatsız ediyor. body buildinge başlama sebebim öncelikle kilo vermek. bunun için biraz araştırma yaptım l-carnitine önerenler oldu. sizin fikirleriniz nedir? l-carnitin için uygun muyum bilmiyorum. spora yeni başladım. kullanmam gerekirse ne dozda kullanmalıyım? almalı mıyım yoksa almamalı mıyım ?
    şunu da belirteyim üniversite öğrencisiyim ve ailemden uzağım. yani diyet yapamıyorum bütçem de pek uygun değil diyet yapmaya çünkü diyet yapmak bile paraya bakıyor :) şeker hiç kullanmıyorum ekmek yiyorum ekmeği tamamen kesmeli miyim kahvaltıda bile ? çünkü doymuyorum ekmeksiz ve yemeği çok hızlı yiyen biriyim bunun kilo almam/vermem'e etkisi var mıdır ?
    spor salonunda koşu bandında ne kadar kalmalıyım ve göbeği eritmem için yapmam gereken başlıca hareketler nelerdir ? hafta da 3 gün spora gidebiliyorum perşembe cuma ve pazar bu gün dizilimi uygun mudur ? biliyorum forumda bir yerlerde vardır elbet ama tez ile uğraştığım için vaktim epey kısıtlı. yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa hepsine şimdiden teşekkür ederim herkese kolay gelsin.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    daha spora henüz başlamış, 72 kiloluk birine takviye tavsiye eden kişi, yüzde 99 bu işin tüccarıdır.

3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Carnitine gerek yok beyaz ekmek yemessen gunde 3-4 dilim yesen sorun olicagini pek sanmam chizli yimek tabiki kilo aldirir cunku karbonidratlarin sibdirimi agizda baslar ve iyi cignemessen sindirimde sıkıntı olur cok yagli yiyecekler yime kebab burger vs. Ama bu is diyetsiz olmaz oncelik bu paran yoksada bu isi yapmicaksin yada ucuz protein lara yonel yumurta lor sut yogurt gibi son cumle biraz agir gelmis olabilir ama yanlis anlama amac kotu degil ama carnitin kac para haberin varmi ? Ona vercegin paraya tavuk al kahve ve yesil cay ve soguk su ic daha yararini gorursun basarilar.

4. Kaan007

Kaan007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    :) yorumlar için teşekkürler. maddi durumum çok iyi değil derken hepten fakirim anlamında dememiştim yahu :)

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ekmeği tabi ki kes. ben bu sabah bir dilim ekmek 5 tam yumurta,peynir yanına domates salatalık falan kahvaltım böyle idi. istesem 2 tam ekmek de yiyebilirim. ama proteini alınca insan doyuyor ve ekmeğe ihtiyaç duymuyor. öğleye kadar acıkmam. boyumdan 8 kilo fazlam var ama, göbek komple gitmemiş olsa da, yandan bakınca baya düzleşti.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş