1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

merabalar boy 1.90 kilo 70.. body'de 2. ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mahir07 tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    juninho ve ludacris kusura bakmayın o zaman ben yanlış anlamışım demekki, affola :) tabiki sporun cok etkisi var ve anotominde berbat deil :) o yüzden dengeli ve sıkı bir programla en kısa zamanda bişeyler görmeye başlarsın vücudunda.. ki bu da seni motive etmeye yeticektir.. o yüzden idmanları aksatmadan yapmaya bak.. bench konusuna gelirsek 40 kiloyla başlamıştım (bar dahil ) yani şuan 60 kg artı 20 kg bar toplamda 80 kg basabiliyorum.. ama sıkı bir çalışma ve beslenme uygularsan bi kaç ay içinde sen de cıkabilirsin bu kiloya.. ama hırs ve istikrar çok önemli bunuda unutma ;) kolay gelsin

2. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    bir dakka ben 15 yaşındayım boyum 1.64 kilom:50 siz eminmisiniz doğru ölçtüğünüzü kolunuzu ben tekrar tekrar ölçtüm benimki 27 cm gerçi vücut yapıyorum ama sizde yapıosunuz????

3. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ya genetik falan deil hiçbşi bodye başla sen yaza kadar çok güzel bi vücut yapabilirsin ama mahirin dediği gibi istikrar en önemli şey. 1ay gidip sıkılırsan bişey olmaz. biraz toparladım bana yeter deme en azından yaza kadar git eminim sağlam bi vücutla daha mutlu olacaksın.
    Mahir yeni resimlerini bekliyoruz. Bu arada benim buqn 1 ay oldu :)

4. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    helof :) ne cevap vereyim bilemedim... aşırı bi ölçü yok kollarda zaten? neyine şaşırdın anlamadım? yaşın 15 1.64 boyundasın 50 kilosun aramızda 20 kilo fark 26 cm boy farkı var ve tabi spor geçmişi de var ?? yeterli olmuştur umarım cevabım?

5. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar bugün rekorumu kırdım çok mutluyum :D üst göğüste 60 kg, bench press te ise 90 kilo girdim 10 tekrar (nizami) ama son 1 de arkadaşım biraz destek cıktı.. ludacris fotoları koymak için biraz daha zaman bekliyorum ki fark ortaya cıksın ve saglıklı yorumlar alabileyim.. teşekkürler takibin için ;) bu arada hayırlı olsun 1. ayın. Nice aylara :)

6. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Eyw Mahir'im =D

Bu arada benden sana bi bilgi , bench press vs. şeylerde demirin ağırlığı söylenmez koyduğun yüklerin ağırlığı söyleni yani sen bench presste 90 yaptm dyince 70 yapmış oluyosun. 70 dersen daha iyi anlarlar böyle şaşırıolar biraz. Ayrıca 70 bench presste süper kutluyorum :D

7. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    teşekkür ederim ludacris :) olayı bende tam çözemedim o yüzden öyle yazdım kimisi bar dahil kimisi hariç söylüo neyse bilgi için saol ;)

8. juninho77

juninho77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla nereye yazayım bilemedim, en iyisi bu başlığı takip eden arkadaşlara sorayım dedim, biraz konu dışı ama mazur gör mahir, başlığını işgal etmek gibi olmasın.

sorum şu: forumda birçok yerde şınav ve barfiksin faydaları anlatılmış. siz antrenman programınız dışında şınav, barfiks ya da mekik çekiyor musunuz? ludacris de bana 'mekiğe yüklen' dedi. ama benim antenman programımda mekik yok. sizin programlarınızda bunlar dahil mi? bunları programımda olmamasına rağmen yapmamın zararı olur mu?

9. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    zararı olmaz ben göğüş çalışmadan önce şınav çekiyorum ısınmak için hocam yararını görürsün diyor zararı olmamalı aksine çok daha iyi gelişim gösterirsin katkısı olur

10. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    barfiksin vücuta katkıları inanılmaz.. mutlaka çalışmalısın! ama yeterli bir programın varsa şınav şart deildir bence.. tabi isteğe bağlı çekmende de zarar deil yarar vardır.. genel olarak uygulanabilir bir çalışmadır bunlar..

11. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış biliyorsun. Tabi ki barın ağırlığı da söylenir, bu heryerde böyledir. Barın ağırlığını kaldırmıyor musun sonuçta? Sadece barla benchpress yapabilen biri 0 kg yapıyor mu demek sence?

12. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    peki öyle olsun bkalm :)

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Kasım 2008
  13. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Halkımız herşeyi biliyor gördüğünüz gibi, 15-16 yaşında olması da farketmiyor. Doğru olan gösterilince de, çoğu zaman ya kabullenmeme ya da ukalaca bir tavırla karşılaşabiliyorsunuz.

Konu çok önemli değil aslında. Varsın bazı insanlar bench'lerini 10-12 kg. veya 20 kg. eksik /fazla söylesinler. Ancak, entersan olan ben biliyorum diye ortaya çıkıp insanları yanlış bilgilendirmek... Nedense bunu anlayamıyorum. Mesela ben, birşeyi net bilmiyorsam, rezil olma ihtimali yüzünden "şu şöyledir" diye asla konuşmadığım için, insanların neden aksini yaptıklarını bir türlü anlayamıyorum.

14. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    Wolf Kanuni.. tahmin ettiğim ve dogru olması gerektiğine inandığım bir bilgiydi.. teşekkürler :) o zaman rekorum 90 demektir :D

15. juninho77

juninho77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mahir beslenme programından bahseder misin biraz? supplement kullanıyo musun? birkaç ayda bu kadar gelişmek kolay değil valla, benim de 3 haftam doldu ama henüz doğru düzgün ağırlık arttıramıyorum. beslenmemde mi problem var acaba, yoksa henüz erken mi?

16. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    juninho77 beslenme düzeninin nasıl oldugunu bilemiyorum ama sanırım biraz erken.. zamanla sende arttırırsın yeterki düzenli bir şekilde devam et..
    Beslenme programımda öyle abartılacak bir liste yok. Ben çocukluğumdan beri alışagelmiş düzenimi devam ettiriyorum.. Süt ürünleri, Bal, pekmez vb.. ama en önemliside (şahsi fikrim) idmandan sonra yiyeceğim yemekleri sevdigim şeylerden oluşturuyorum yani body yapıyorum şunu yemem gerek demiyorum o an sadece sevdigim şeyi yemeye özen gösteriyorum(tabi sağlıksız şeyler deil bahsettiklerim) :) daha sonrasında ise biraz doyduktan sonra artık ne ihtiyacı varsa vücudumun onu yiyorum.. yumurta beyazı, çikolata , meyve vb. dedigim gibi sağlıklı ve doğal beslenmeye çalışıyorum.. her insan bence vücudunun ihtiyacını bilir.. ayrıca supplement olarak sadece amino likit kullanmıştım o da bitti.. bu tür şeylerin aşırı kullanılmasına karşıyım, her ne kadar doğal olsalarda.. çünkü bu besinlere bağlı bir çalışma düzenin varsa bıraktığın zaman supplementi vücut tekrar kilo kaybına ugrayabiliyor. o yüzden ileri bir seviye vücut hayali yoksa kişide bence fazla kullanmadanda büyüyebilir( 8-10 kg ) bunlar tamamen benim görüşümdür.. şahsen ben 8 - 10 kg alırsam hedefime ulaşıcam (kas olarak) :D

17. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    20 kg bar üretiliyor mu?

18. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    evet jevric bizim salonda 15 ve 20 kg olmak üzere bar var.

19. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar üst göğüsü şişiremiyorum pek.. sanırım programım yeterli değil.. önceki sayfalarda ölçülerim fotoğraflarım ve çalışma programım var.. bakıp yönlendirirseniz çok sevinirim.. sanırım yeni bir programa ihtiyacım var..

20. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çok tekrar yerine , yüksek ağırlık yapmalısın.

Sayfayı Paylaş