Manyak rejim - bu besinler günde kaç Kalori eder ilk hafta 3.1 KG gitti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MonsterMMORPG tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. murat.alka

murat.alka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ne yaptin anlamadim ne dieti bu?

Ya low carb yap ya da ketojen dieti senin yaptin 2 sinin ortasi gibi birsey.

Bal da ne war seker war seker yiycene onun yerine kuruyemis ekle en azindan saglikli yag alirsin.

3 tam yumurta yiycene 2 tam ye 3 beyaz toplam 5 yumurta.

Light kola da hergün iciyorsan bence iyi degil yanlis yapion.

Bagirsaklarin icin vücudun life ihtiyaci var.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İngilizce okuyabilir misin?

3. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    doxux bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel, hızlıca geçtim çünkü bu makalede katılmadığım herhangi bir şey yok. Ancak bu makale düşük karbonhidratlı diyetler için yazılmış. Benim elveda kas, elveda testosteron derken diyetine eleştirim düşük karbonhidrat içermesi değil çok düşük kalori içermesiydi. Yoksa ben de kısa süreliğine de olsa ketojenik diyet yaptım ve kendimi bomba gibi hissetmiştim. Sonra dışarıda yiyecek bir şey bulamadığımdan vazgeçtim, bir de ekmeksiz mangal olmuyor, mangalsız diyet miyet yapamam ben.

Diyetini eleştirdim çünkü 1130 kalori yazmıştın ve 1130 kalori çok çok azdır.

Gerçi sonra tekrar hesaplayıp 1470 kalori yazmışsın, elveda kas, elveda testosteron sözümü şimdilik geri alabilirim ama uzun süreli olmaması ve yağ oranının yüksek olması şartıyla. Diyelim ki 90 küsür kiloda %20-25 yağ oranındasın, bu durumda bir süreliğine kas kaybetmeden böyle bir diyeti sürdürebilirsin ama %15'lere yaklaştıkça kas kütlen üzerine kumar oynamaya başlamış olursun. %10-15 arası ise kas kaybı kaçınılmaz hale gelir. Eğer şu anda %15'e yakınsan yapma. Böyle şok diyetleri sadece yağ yakımına hızlı bir başlangıç için kullanmak lazım. Ağır çalışmazsan kas kaybı yaşarsın, ağır çalıştıkça da vücudunun zaten içinde olduğu stresli duruma bir de antrenmanın yarattığı iyileşme çabasının stresi eklenecek. Kronik olarak yüksek kortizol seviyeleri hem bıkkınlık ve depresyon hissine, hem su tutulumuna, hem de kas kaybına yol açabilir. Kas kaybı yaşanmayan durumda bile en iyi ihtimalle potansiyel kas kütlesi artışına ket vurmuş olursun.

Nasıl antrenman yapıyorsun bilmiyorum ama kas kütleni korumak için düşük ağırlık çok tekrar yerine yüksek ağırlık az tekrar yapmalısın. Açtığın konulara baktım, 95 kg bench pressin varmış. Bu da 85 kgx5 tekrar anlamına gelir. Güç kaybı yaşadıkça diyelim ki 82 kgx5 tekrara değil de 85x4 tekrara düşmen gerekli. Ağırlığın yüksek olması kas kaybını önleyen unsur, fedakarlığı tekrar sayısından yapman lazım.

Şok diyetlerden başarıyla çıkmak istiyorsan Lyle Mcdonald'ın Rapid Fat Loss yöntemine bakmanı öneririm. Ben hiç düşünmediğim için okumadım ama internette epey bilgi var sanırım.

Sana kaynak bulacağım diye oradan oraya zıplayıp duruyorum bir saattir :) Şu hızlı ve yavaş diyetlerin farkıyla ilgili bir araştırma: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21558571
    Şurada neden yüksek kalori açığı yağ yakımını engelleyebilir: http://www.bodyrecomposition.com/fa...s-and-lots-of-activity-can-hurt-fat-loss.html
    Şurada yüksek ve düşük kalori açığı yaratmadaki farklar ve yüksek kalori açığı neden kas kaybına yol açar, bu nasıl engellenir: http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/setting-the-deficit-small-moderate-or-large.html
    Şunu da nasıl engellenirin devamı gibi düşünebilirsin: http://www.bodyrecomposition.com/training/weight-training-for-fat-loss-part-1.html
    Şu da devamı: http://www.bodyrecomposition.com/training/weight-training-for-fat-loss-part-2.html

Bunca parametreye dikkat edebilirsen kas kaybı olmadan işin içinden çıkabilirsin, yoksa sadece 1800 kaloriye yükseltmen sağlığını ve diyeti daha bir güvence altına alacaktır. Daha fazla kaynak bulabilirsin, bu çok tartışılmış bir konu. Hızlıca bunları toparlayabildim.

MonsterMMORPG ve Rastafania bunu beğendi.
  5. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin

evet kaloride hata varmış

tahminim 1400 felan alıyorum günde kalori
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2014 ---
    Allaha çok şükür Allahın izni ile gelişim güzel bence bu ana kadar

işte 3 haftalık değişim

6. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    Bu günkü beslenmem kaç kalori eder sizce

kahvalti : 3 adet orta boy yumurta + 4 gram zeytin yağı - tavada yapıyorum

+4 saat

1 adet yağı süzülmüş 160 gramlık konserve ton balığı + 30 gram ketçap (100 gram = 100 kalori)

+4 saat

15 gram beyaz leblebi (100 gram 321 kalori )
    157 gram tavuk füme göğüs
    1 adet : salatalık + uzun yesil biber + domates + soğan + limon

+4 saat

1 adet yağı süzülmüş 160 gramlık konserve ton balığı + 30 gram ketçap (100 gram = 100 kalori)

+4 saat

25 gram protein tozu (100 gram 421 kalori) + 400 gram light süt (100 gram 33 kalori)

gün içinde şekersiz kahve + şekersiz çay + diet kola + şekersiz soda + 20 gram sıvı bal

@doxux verdiğin makeleden bir kesit çok önemli bence :)

Certainly early research suggested that bigger deficits and very low caloric intakes led to more muscle loss but invariably they had inadequate protein and didn’t have weight training as part of the program. When someone is on 300 cal/day and half of that is carbs, well, that’s only 40 grams of protein. Of course muscle is lost, but not because calories are low per se; rather it’s because the diet is set up stupidly.

Bende ikiside var diye düşünüyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2014 ---
    kısacası low carb diet yaparken

bol protein + heavy weight lifting yapacaksınız böylece kas kaybı olmayacak demişler :)

Son düzenleme: 2 Eylül 2014
  7. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    dediğin kitabı okumaya başladım güzel chapter 4 e geçtim :) artık yarın devam ederim saat 5:28

The Rapid Fat Loss Handbook
    A Scientific Approach to Crash Dieting
    How to lose 4-7 pounds of fat and 10-20 pounds of weight in 2 weeks
    Lyle McDonald
    With Recipes by Allie Faden

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş