Madensuyu İçmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aycan1903 tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Avrupa'da sofra suyu olarak kullanılıyor maden suları.Hic bi yönden zararı olduğunu sanmıyorum,şimdiye kadar duymadım.Bu yüzden vücut geliştirme yapanlardada bi sorun teşkil ediceğini sanmıorum.

aycan1903 bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Aycan ben bunu su sekıdle bılıyorum kola gazoz vs gıbı yapay olarak gazlandırılmıs (karbondıoksıt eklenmıs) ıcecekler proteın sentezını azaltıyormus..Yanı 3 saat proteın almadın dıyelım hıcbırsey yemedın daha sonra proteın aldıgın zaman vucudun bunun 30-35 gramını amıno asıde cevırıp kullanıyor varsayalım..Ama yapay gazlı ıcecekler bu duzeyı bıraz dusuruyorlarmıs..Bende bu sekılde duymustum..

Kısaca dogal maden suyunun boyle bır seye etkısı olmaz tabıkı..Ama dıgerlerını bılemıyorum tam olarak makale okumadım bu konuyla ılgılı..

aycan1903 bunu beğendi.
  3. dj M.F.C.

dj M.F.C. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ben cardio yaparken günde 2-3 tane içiyordum ama şimdi body de fazla içmiyorum pek gereksinim duymuyorum bir zararı olduğuna da inanmıyorum

4. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Baska bi konu altinda bir abi yemekten(ana ogun olan proteince zengin) hemen once veya hemen sonra maden suyu icilmesinin muazzam bir kas artisi sagladigini yazmsti. Bunu iki ay once felan okumustum ve uygulamaktayim, farki hissediorsunuz.

Setenay, makineci ve aycan1903 bunu beğendi.
  5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben de hatırlıyorum o mesajı hatta yurt dışında yaşıyan oldukça bilgili ve tecrübeli bir abimizdi. ben de bir deniyim bakalım; madem her deneyen bu kadar memnun kalıyor ve etksini görüyor. thums:

6. dogy1

dogy1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben günde 2 kere maden suyu içiyordum.
    Aile mesleğinden dolayı çok doktor tanıyorum ve bana fazla soda içmenin yanlış hatırlamıyorsam içindeki sodyum miktarından dolayı vücutta ödem yaptığını söyledi.Bu yüzden fazla içmemeye dikkat ediyorum.

7. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben bir de fazla kullananlardan gözde katarakta sebep olduğunu duydum ama ne kadar doğrudur bilemiorum..

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    konuyla çok alakalı değil de gazetede okudum ispayna da bir üniversite de araştırmışlar bira kemikleri çok büyük derecede kuvvetlendiriyormuş. demek istediğim sağda solda her yazana çok dikkat etmemeli, iyice araştırmalıyız.

9. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Bira aşırı derecede göbek şişirir ve bu yüzden vücütcular tarafından sevilmez tercih edilmez

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    süper yaaa :D

11. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Sanırım tatilde karşılaştığın arkadaş '' maden suyu '' ile '' soda ''yı karıştırmış.Maden suyu tamamen doğal ve sağlıklıdır aksine soda ise suya, karbondioksit gazı ilave edilmesiyle elde edilen, tamamen yapay olan bir içecek.

Maden suyunun vucuda hiçbir zararı olmadığı gibi aksine faydası çok fazladır ( Öyleki bir şişe maden suyunda 1 büyük bardak sütten daha fazla kalsiyum vardır) Maden suyundaki mineraller, vücudumuzda vitaminlerin vücut tarafından alınmasına yardımcı olurlar. İçerdiği zengin kalsiyum ve florür gibi mineraller nedeniyle özellikle çocuklar, hamile kadınlar ve yaşlıların daha fazla maden suyu içmeleri gerekir. Uzmanlar günde en az 2 litre civarında su ve maden suyu tüketilmesini öneriyor.

Ayrıca ben antrenman aralarında genellikle maden suyu içiyorum yorulmamı engelliyor.

Not: MADEN SUYU KALP KRİZİ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIR

Son düzenleme: 15 Ağustos 2009
    LSG ve aycan1903 bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    maden suyu bazik olduğu için midede proteinlerin sindirilmesi için gerekli olan asidik ortamın pH'ını yükseltir. bu da proteinlerin sindirimini yavaşlatır. antreman sonrası kas dokusuna bir an önce aminoasit ulaştırmak için protein tozu kullandığımızı düşünürsek, post workout dönemi için maden suyu uygun değildir arkadaşlar.

mma-, TuGhAn, Setenay ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

hocam biliyorum kurallara aykırı ama ayrıca teşekkür etmek istedim...

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Pekı pre workout donemınde kullanımının zararları ve yararları neler??

15. Lev

Lev Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Bir detay , aslında bir uyarıda ben eklemek isterim , eğer genetik olarak böbrek taşı oluşumuna yatkınlığınız varsa (aile bireylerinin herhangi birisinde önceden görülmüşse)
    maden suyu yada soda olarak tabir ettiğimiz yüksek oranda mineral içeren sıvılardan bir miktar uzak durmanızı öneririm.

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yüksek tansiyon hastalarının da maden sularından uzak durmaları gerektiği belirtiliyor uzmanlar tarafından zira sodyum içermekte..

17. coombo5

coombo5 Guest

Şimdi tam olarak anlamadım. Hergün 2 tane doğal maden suyu içiyordum. Protein sindirimini falan yavaşlatıyormuş. Doğal maden suyunu içeceksem yemekten 1 saat sonra iyi olur mu ?

18. R.Arda

R.Arda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda ben daha önce bir diyet uzmanı ile görüşmüştüm.Sıcak yaz günlerinde ter ve idrar ile atılan minarelleri geri kazanma bakımından etkili bir içecek olduğunu söyledi bana. Yaz günleri 1 tane tüketilmesi sağlık açısından oldukça önemliymiş.İzotonik etkisi olduğundan bahsetti. ama tabi herşeyin fazlası zarar ;)

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Peki midenin pH'i ne kadar yukseliyor? Benim bildigim kadari ile mide son derece asidik (1.5'tu galiba) ve icilecek bir bardak maden suyunun cok ciddi bir degisim yapacagini zannetmiyorum (1.5 litre iciyorsaniz o baska, zaten yemekle beraber su icmenizi de tavsiye etmem. Sonucta mide asidini seyreltiyorsunuz cok fazla sivi tuketirseniz yemek sirasinda). Zaten maden suyu da zayif baz. Kuvvetli baz olsa haklisin ama zayif baz ile kuvvetli asidin bilesiminde midenin pH'inin cok fazla yukselecegini dusunmuyorum.

20. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Maden suyunu yemeklerin üzerine çok içmeyin. Mide tembelleşiyor, maden suyunu bıraktığınızda da kısa süre veya uzun süre kabızlık çekebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş