Low Carb Low Fat High PROTEİN Definasyon Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Berkay YAŞACAN tarafından 4 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende bulk dönemindeyim , gidişat gayet iyi gözüküyo kardeşim , ağırlıklar artıyo , antrenmanlara devam , beslenme gayet temiz , tam istediğim gibi yani :) ne kadar sürecek definsyon )

2. Polat4568

Polat4568 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Bu ayın sonunda bitirmeyi düşünüyorum son zamanlarda sularida aticam yarışmaya katılıyor gibi olacak ama en yağsız ve kuru formumu görmek istiyorum

3. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Berkay durumlar nasıl kardeşim ?

4. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Durumlar iyi hocam bu değerler üzerinden yaklaşık gidiyorum 5 günde bir carb yüklemesi yapıyorum memnunum yani diyetim çok düzenli değil her gün aynı şeyi yemiyorum fakat besin değerleri genellikle 3 aşağı 5 yukarı aynı bazen Intermittent fasting gibi oluyor günlük yemeklerim bakalım :)
    Siz ne durumdasınız?

5. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hayırlısı artık kardeşim , yakın zamanda güncel fotoları bekliyorum :) benimde iyi gidiyo bulk , memnunum yani 1.5 aydır tartıya çıkmıyorum , ölçü almıyorum aynadan takip etmeye çalışıyorum , gelişim var gibi özellikle kollarda ve sırt , kanat bölgesinde , inşAllah devamı gelir :)

6. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Adaptasyon surecini kolay atlatmak icin yaglari yukseltmelisin karbonhidrati 20 25 grama indir kisa surede devasa bir sonuc alirsin dusuk carb diyetinde yag ve proteine yer verilmeli aldigin protein yeterli ve fazla bile karbonhidrati eksiltip yagi yukseltmelisin yavas yavas degil bir anda yap yinede bir cok amatore gore diyet listeni basarili ve akillica buldum yumurta sarilarinida atmamalisin kolestrol testesteron salgisini arttirir ayrica yumurta iyi kolestrol (hdl) yi arttirir en iyi kolin kaynagi yumurta sarisidir ve yumurta sarisi 6 vucudun uretemedigi amino asiti icinde bulundurur atarken iyi dusun :)

7. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Bir andacarb kesmeyi söylüyorsun fakat bir anda carb kesmeyide bir çok diyetimde denedim. Definasyon dönemimde gidip 20 tekrar bench yapan birisi değilim 8x8 veya 5x5 programlar uyguluyorum genelde definasyonda güç üzerine 20-25 gr carb ile 100 kilo bench ile 8x8 yapmam mümkün mü sence? 1 hafta 20-25 gr carb alsam 2 hafta ayağa kalkamam :D
    Bir de çoğu günüm Intermittent fasting şeklinde geçiyor 20 saat aç kalıp aç antreman yapıp 20 gr carb yapacağım en saçma şey olacaktır.
    Yumurta sarılarını genellike atmıyorum öğrenci olduğumuzdan genellikle evdeki bulk yapan arkadaşlarıma tıkıyorum :D Eğer definasyon dönemimde bulk yapan arkadaş yoksa balkonda güvercinler için ufak parçlara ayırıp bırakıyorum akşama kadar tozu dahi kalmıyor :D Malum diyetin son günlerine doğru 10 yumurta kadar çıkıyorum 10 sarı yemem sonucunda büyük ihtimalle kusarım.
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim

GÜNCEL GÖGÜS FORM ;

Hakan4961 bunu beğendi.
  8. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Definasyonda ya set sayilari yada agirlik sayilarinin dusurulmesinden yanayim suanda sana onerdigimi intermitten fasting ile kombine bicimde bende yapiyorum o kadar zor degil yani sana anlatmak istedigim ketosise ve keton evresine gecmek yani bir hafta gbi adaptasyon sureci var bu surecte antrenmanlarin hafif gecmeli full guc degil guc istiyorsan grende 50 calibre onerebilirim definde cok ise yariyor herneyse 2 gun icinde vucut bu duruma adapte olmaya baslayacak ve yaglari ketonlara cevircek artik beynin ve organlarin glikoz degil ketonlari kullancak yag parcalayan bir mekanizma yerine neden arafta kalasinki yetersiz ama belli duzeyde kh aldigin surece vucudun yoksunlugu devam etcek bu sigara birakmak gbi birsey yavas yavaa kesilmemeli bence cunku bu seferde glikoneogenez oluyor vucut proteini glikoza ceviriyor ama oncesinde glikojen depolarini kullaniyor kaslardan ve karacigerden zaten vucudun alman gereken carb i tamamliyor ama benim dedigm gbi birden kesip vucudun yakitini degistirirsen ketosis evresine girersen vucut enerjiyi kaslardan saglamaz bu diyet antikataboliktir proteini ve kaslari korur cunku artik vucudun enerji kaynagi vucut yagidir :) 10 yumurta konusunda haklisin hepsinin sarisi yenmez ben bile yiyemem en azindan 3 tanesini yemeye calis bence :)

9. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Anlattığın için teşekkür ederim fakat aklımda hala bir sürü çelişki kaldı :D
    3 tane değilde diyetin son zamanlarında 5-6 ya zorluyorum ya midem çok fenadır her shakelerim ünlüdür :D Ton balığı çilekli whey lor süt shake yapıp içtiğim oluyor :D
    Keto diyete girmeyi düşünüyorum.

10. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ketojenik diyette sut ve yogurt kullanilmiyor cunku laktoz (glikoz-galaktoz) ihtiva ediyor buda kan sekerini hizla yukselterek adapte olmani zorlastiriyor vw girdigin ketosisten cikmana bile sebep oluyor bizim carb araligimiz 20-30 gr lif carb ve protein urunleri icerisindeki carb gramina kadar hesapliyorsun toplamda 20 yi gecmemeai gerekiyor ilk 2 3 gunu biraz zorlar sonrasinda hic bir yorgunluk halsizlik belirtisi kalmaz tabi dogru sekilde yapiyorsan bunu olcmek icin keton cubuklari var cubugun mor renkte olmasi lazim eczanelerde satiliyor basarilar kolay gelsin :)

11. KrAll5759

KrAll5759 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Abla helal olsun vallahi bu spora bu kadar gönül veren bir bayan görmedim .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pelin_Su bunu beğendi.
  12. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tesekkur ederim ne yazikki diger bayanlarin spordan anladigi sezonluk kilo verme cabasi ve yuruyusten ibaret herkes bizler gibi olsa keske kardesim

13. KrAll5759

KrAll5759 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen abla çikolata yerken kardiyo yapanı gördüm antreman sonra çikolata yiyen mi dersin

14. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Çikolata derken tam çikolata yiyordum cheat dayım bügün :D
    1 sene sonra ilk defa tadına baktım

Hakan4961 ve KrAll5759 bunu beğendi.
  15. KrAll5759

KrAll5759 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Söz meclisten dışarı hocam Estağfirullah afiyet olsun

16. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eger definasyonda degilse agirlik antrenmani sonunda cikolata yiyebilir fakat glikojen depolarini iyice tuketmesi lazim abtrenmanin hemen sonunda vucut ne yedigine bakmaz humburgerle haslanmis tavuk gogusunu bile ayirmaz makrolari onemlidir ama depolanma sekilleri farklidir vucut ilk glikojeni doldurcaktir ektomorf vucut tipiysen agirlik antrenmani sonrasi cikolata yersin :)
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2016 ---
    Definasyon haricinde ye sikinti olmaz glikojenleri doldurur ben normal beslenmemde yapiyordum cunku :)

KrAll5759 bunu beğendi.
  17. KrAll5759

KrAll5759 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Vay be şoktayım şuan helal olsun hocam başarılar .

18. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Çikolata yeme gereği pek duymuyorum yoksa insulin direnci bir numaralı alanımdır :)
    Definasyonda bile ant sonrası donut yeyip yağ oranını %40 dan %12 lere indirmiş birisiyim :D

19. Pelin_Su

Pelin_Su Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vayy be ne kadar surdu %40dan %12 ye dusmen bravo

20. Berkay YAŞACAN