Low carb diyetim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Eren topal tarafından 17 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Eren topal

Eren topal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Beyler 16yasinda 80 kilo %25 26 yağ oranı olan bi kardesinizim.low carb diyeti hazırladım kendime sizce nasıl olmus

Ekli Dosyalar:

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    o protein oranı fazla 60 kg kas kütlesi vardır arkadaşının rahmini. 60x2 120 en fazla alması gereken protein. 180 3 katı oluyor fazlasını yağ olarak depolar vücut. karbonhidrat en azı 100 150 gr yapsan daha iyi karbonhidrat aşırı düşük

3. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Bence fena olmamış. Ancak süt ürünlerine çok ağırlık vermişsiniz ve anladığım kadarıyla carb neredeyse tamamen süt ürünlerinden alınıyor. Bunun yerine süt ürünlerini azaltıp kahvaltıya yulaf ezmesi, 3. öğüne de bulgur pilavı vb. bir carb kaynağı eklemeniz faydalı olabilir. Yoksa antrenman esnasında problem yaşayabilirsiniz.

Size tavsiyem, carb cycle uygulamanız. http://bbgarmy.com/yag-vermenin-en-kolay-ve-saglikli-yolu-karbonhidrat-dongusu.html ilgili sitede anlatımı mevcut. Ben 93 kiloyum, 1 haftadır carb cycle besleniyorum, haftada 6 antrenman yapmama rağmen problem yaşamadım.

4. Eren topal

Eren topal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    definasyon dönemlerinde kas kaybını en aza çekmek için x3 ile çarpılması gerek diye arastirmistim o yüzden 180lerde tuttum

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    her kafadan bir ses çıkar x3 gerçekten çok fazla. bazı kaynaklar 1.5 kat yeterli diyorlar. definasyondada 2 yada 2.2 idealdir.

6. Eren topal

Eren topal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Okulda olduğum için o saatte bulgur pilavı zor oluyor + schvarzl diye bi üye 0a yakın bile tutabilirsiniz demiş bi yazısında araştırdım çoğu yazı 30 50 arası demişti bende o şekil düzenlemek istedim

7. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Havadan 50gr carb alıyorsunuz şu anda 0'a yakın değil ki... Gene 50gr tüketin ama complex carb tüketin.

8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hic iyi bir diyet degil. Buyume caginda boyle dusuk karbli, cok sert diyetlere ne gerek var anlamiyorum. Normal sartlara sahip bir bunye zaten sporla desteklendigi surece bu yagi kolay bir sekilde yakacaktir. Saglikli bir diyet uygulayarak beklentileri zamana yaymak cok daha iyi. Ancak Baska secenek kalmamissa boyle bir diyet uygulanabilir

1 kisa surede uygulanip bitirilmeli
    2 karbonhidrat yukleme cyclelari gunluk yasam hareketligi ve antreman siddeti ile uyum saglamali
    3 kisi bunyesini iyi tanimali

Bunlar yoksa boyle bir diyete girmeyin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    "X adlı üye şunu dedi, Y sitesinde şöyle diyor" gibi referanslar edinmek doğru değil. 50 gramın altında karbonhidrat tüketimi ketozise sokar ki ketojenik diyetlerin uygulandığı bazı hastane ve protokoller dahi bu diyeti sağlıklı kişilere önermiyor. Amerikan Diyet Akademisi ve bir çok sağlık kuruluşuna göre karbonhidrat miktarı için alt sınır 130 gram. Bu miktarın altına düşülmemeli diyor akademi. Ayrıca karbonhidrat 0 a kadar çekilebilir diyen üye sanırım düşük karbonhidrat diyetlerin çocuk ve adölesanlarda büyüme gelişme geriliğine sebep olduğu ile ilgili bir şey okumamış. Kısaca uygulayacağın diyet sağlıklı ve uygun bir diyet değil.

10. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Size şunu diyebilirim karbonhidratı sıfırlamayı bende denedin ben çok faydasını gördüm diyebilirim yağ yaktığımı gözle görülür şekilde fark ettim fazlasıyla vücuttan ter atım hatta bu kış geçinçe definasyonda tekrardan karbonhidratı sıfırlamayı planlıyorum

11. Eren topal

Eren topal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Beyler oldum zaten bugün midem bulandi falan çok zorlandım uygulayamam bunu çok zor

Sayfayı Paylaş