Lütfen yardım edin bu durumdan çok sıkıldım !!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BrutalMuayThai tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle,esenlikler dilerim arkadaşlar.Ben Orhan,18 yaşındayım ve daha önce Bodybulding yaptım ancak toplasan en fazla,20 gündür :) benim asıl şikayetçi olduğum durum,bileklerim bileklerimi çok güçsüz hissediyorum ve zayıfım zayıf olmaktan ve güçsüz olmaktan nefret ediyorum kaldırma gücüm var ancak birşeyler yapamıyorum sürekli çevremden çok zayıfsın çok cılızsın gibi küçümser tavırlarla tepki alıyorum ve bileklerim çok ince Daha önce 1 2 sene kadar Muay Thai yaptım o yüzden Çevikliğim hat savada lakin bir okadarda güçsüzüm Bodybulding'e gittiğimde kendimi iyi hissediyordum aradan 2 3 hafta geçince çevremdekiler hala bana ''Oğlum lan okadar bodybulding yapıyon hala cılızsın'' gibisnden sözler kullanmasından nefret ediyorum bu durum artık piskolojimi etkiledi ve bugün yaşadığım bir olay bardağı taşıran son damla niteliğinde idi.. Bugün çarşıdaydım arkadaşımla geziyordum bir kız arkadaşım aradı ve beni evine davet etti bu kıza değer veriyordum gittim onunda arkadaşları annesi falanda vardı işte kalabalıktı bildiğiniz kız beni seven biri idi sonra mutfakta makarna yapıcaktı içeride oturuyordum içeri geldi hadi orhan erkeksin sana dometes kavanozu vericem onu açıver dedi bende kendimden emin bir şekilde tamam dedim geliyorum .. :) ancak kavanozu hangi Öküzümsü kapattı ise kesin amcasıdır amcası Rocky 4 Filmindeki Ivan Drago gibidir ..... herneyse kavanozu zorlaıdm ısıttık falan açamadım ya açamadım sonra kız açamıyorsan ver orhan dedi o an kan beynime sıçramasıyla birlikte bir utanç geldi... bana dediki hadi ya orhan okadar Bodybulding yaptım açamıyormusun şunu ? dedi bende birşey diyemedim..... Lanet olsunki diyemedim... .sonra gitti dediki neyse ben bunu amcama açtırayım amcasında hemen üstte oturuyor amcasına gitti açtırdı kapıdan içeri girdiğinde ''Erkek işte be açtı'' dedi amcası için o an yıkıldım bu benim çok Onursuzca kabul ettiğim birşey artık bilek güreşlerinde yenilmekten kavanoz kapaklarını açamamaktan :) zayıflıktan bıktım arkadaşlar. Professional abilerim ve arkadaşlarım sizden biraz yardım istiyorum lütfen beni bilgilendirin ancak git Bodybulgind'e yazıl demeyin boş vaktim pek olmuyor Derslerim var Evde veya evimin biraz uzağında yapabileceğim birşeyler olsun :) Esen kalmanız dileğiyle..

Son düzenleme: 1 Kasım 2014
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    öncelikle, vücut çalıştığını herkese ilan edersen, ve bir de çalışmadan bırakırsan, illa ki, "lan oğlum o kadar çalışıyon hala cılızsın" diyenler çıkacaktır. benim gibi yap, kimseye söyleme. artık bana "sen spor mu yapıyorsun?" diye soranlar çıkıyor. "hayır, işte arada bir 3-5 kiloyu şöööyle bir kaldırıyorum" diyorum. böyle daha çekici oluyor.
    kavanoz meselesine gelirsek, eğer ki kız bir "sevgili adayı" olsa idi, bahane bulunurdu. neden kavanozu açamıyorsun diye sorduğunda, "seni gördüğüm zaman elim ayağım titriyor, kanım çekiliyor, ruhum bedenimden firar ediyor, değil, kavanoz, heyecandan ağzımı bile açamıyorum." der kurtulurdun. ama normal arkadaşa ne denir bilemem.

doxux ve alvel bunu beğendi.
  3. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısın :)) aklıma gelmiyor işte o an sustum yapacak birşey yoktu ..

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Boyun kaç ve kaç kilosun?

5. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1.78 Boy 68 veya 69 kilom.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çok zayıf da değilmişsin. Sorunun çözümü zor değil, tekrar spora başla ve bu sefer bırakma. En az 6 ay kadar bulka gir, ayda 1.5-2 kg alarak 9-12 kilo vücut ağırlığını arttırır sonra fazla yağları yakarsın. Eğer önceliğin en hızlı şekilde güçlenmekse starting strength programını öneririm.
    Hahah :D Keyifle takip ediyorum yaver bey. Gene tecrübe konuşmuş :)

Yaver27 bunu beğendi.
  7. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Donux beğ öncelikle teşekkür ederek şunu belirtmek isterimde bana verdiğiniz bu programı biraz açarmısınız rica etsem ? ayrıca bulka gir derken ve starting strength derken nedemek istediniz ? Kavanoz mevzusuna gelince :D onun sinirini atlattım bir an önce bileklerimi ve üst vucudumu güçlendirip evde nekadar kavanoz varsa açmak istiyorum teşekkürler.

doxux bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Starting strength şurada anlatılıyor: http://www.gucsporlari.com/mark-rippetoe-ve-starting-strength-ss.html
    Power clean yerine barbell row da kullanılabilir. Burada bir arkadaşımız antrenman günlüğü tutuyor: https://www.bodyforumtr.com/threads/mastervedi-starting-strength-anreman-günlüğü.99392/
    Sadece üst vücuda odaklanma, bu en sık karşılaşılan hatalardan birisidir. Vücudun gücünün çoğunluğu alt vücuttan gelir. Güçlü bilek için değil, güçlü vücut için çalışman lazım. Ki zaten bileklerin güçlenmeden starting strengthteki egzersizleri yapabilmen mümkün değil, mecburen güçlenecekler. Güçsüz bilekle 100-150 kg ağırlığı elinde tutamazsın.

columbu ve BrutalMuayThai bunu beğendi.
  9. BrutalMuayThai

BrutalMuayThai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler beni bilgilendirdiğiniz için. Dediklerinizi aynen uygulayacağım 100 150 Kg elde tutmak :D Söylenmesi bile içimi kıpırdattı :D sağolun.

Sayfayı Paylaş