Komplex Karbonhidrat Alımı İle İlgili Kafamdaki Soru İsaretleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Desperate81 tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    O beslenmeye yağlanmaman lazım idmanını gözden geçir sert idman yap

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kaliteli yagları menune eklersen karbonhidratları azaltmıs olursun buda daha az yaglanmanı saglar

iyi yaglar kuyruk tereyagı ve zeytinyagı ama en iyileri hayvansal olanlar

3. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Durumumu bi arkadasa anlattım o da bu islerde cok tecrebeli sayısız sampiyon cıkarmıs hocasına danısmıs gelen cevap soyle:

"Kendisi bu ölçülerde senin bel sorunun degil mide deformasyon sorunun oldugunu düsünüyor. Kendisi yanlarına baksın göbegi kadar eline gelen bi siskinlik yag yoksa ondaki bel sorunu degil çeber genişlemesidir dedi mideyle alakalı.Beslenme olarak bir kaç önerisi var senin için.

-Karbonhidrat ve proteinlerini genelde bir arada tüketmemen daha iyi olur. Sindirim enzimlerin fark göstermesinden dolayı zorlaştırır araya 20dk koysun dedi.
    -Yogurt ile pilav ve makarnayı bir arada asla tüketmesin araya süre koysun sindirim ultra zorlaşır mide çeperi büyür öne verir şişkinlik ondan dedi.
    -İçtigin whey harici 400ml sütü bir anda içmemeni tavsiye etti. Şişkinlik yapar, mide deformasyonu olur dedi.
    -Çig sebzeler ve meyvayı pişmiş yemeklerle bir arada tüketmemeye gayret gösterirse kendi kazanır dedi.

Mutlaka alt mide egzersizlerini diger mide egzersizleriyle beraber her idman sonrası yapmalı, isterse haftada bir gün kosabilir yarım saat sorun olmaz ama daha fazla kosmasın dedi. Çakı yapması şart dedi. Sopa çevirme ve çakı gerekli kesinlikle dedi. Ek olarak diyafram egzersizlerine gün içinde olagan yaşantında yer vermelisin. İnternetten araştır diyafram egzersizlerini. Pazarda, pc başında her yerde yapabilirsin ve bu işin en iyi çözümü budur."

Beslenme programımda degisiklik yapıyorum hafta basından itibaren.Sabah 4 tam yumurta yiyecegim yulaf ve sutu cıkarıyorum.Yogurtu da cıkartıyorum programımdan.Karboyu antreman oncesi ve sonrası alacagım sadece.Mide egsersizlerine agırlık verecegim ayrıca yagı da artıracagım

Son düzenleme: 3 Aralık 2010
    ozpirik bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Birincisi diyafram egzersizleri önemli elbette ancak diyaframa gelene kadar daha bir çok konu var.

Birincisi yeni başlayan birisine karbohidrat yüklemek çok gereksiz birşey. En az 3 ay kişi eski beslenme düzeni ile güzel gelişim sağlar.

Eski düzeninde devam edip protein biraz arttirilmaliydi. Bu arada yeni beslenme alışkanlığı kazandırılmalıydı. Damdan düşer gibi değil.

İkincisi yağlar suçsuz. Suçlu olanlar ve şeker ve kan sekerini daha hızlı yükselten karbohidratlar. dolayısıyla 6-8 hafta sonunda yağlar arttirildiği zaman ve hızlı karbohidratlar kesildiği zaman Hücre enerji santralleri yağları etkin kullanmaya başlar.

Yağlar atletik performansı aşırı oranda arttirir. Dolayısıyla beslenmenin yüzde 35-40 arasında yağ tüketimi inanılmaz performans artışı yapar. Bel çevresi yağlanmasınıda durdururlar.

Üçüncüsü kademeli olarak kas kütlen büyüdükçe karbohidrat tüketimini arttirarak bunun yerine yağı azaltman. Eğer kas kütlen büyümüyorsa karbohidratı arttirmak saçmalık. Direk bel çevresine gider.

4. neyi nasıl yediğinin önemi yok vücudun kalori sayar bir mekanizmasıda yok.

Şüphesiz vücudumuz mükemmel derecede neyi nasıl yapacağını bilir.

yani besinleri birbirinden ayırmak anlamsız.

Ama önemli olan işte kan şekeri dengesi. Dolayısıyla insuline olan hassasiyetin zayıfsa daha çabuk yorulur ve daha çabuk yağlanırsın.

Dolayısıyla önce insulini bir düzene sokmadan etkili sonuc almak zor.

Whey protein için kefir tüketebilirsin atlentik performansını yüksek oranda arttiracaktir yada gidip toz halinde alabilirsin seçim senin.

mumkunse sabah ve antreman sonrası whey protein al.

Diğer zamanlarda ise Losin izolosin ve valin arginin ornitin lisin ve diğer amino asitleri içeren yağları ve proteinleri tüket.

Losin izolosin ve valin kas üretimi için gerekli.

Bunun için kırmızı et ve yumurta tavuk bol bol bu kaynakları sağlar.

Zamanla karbohidrat arttirilabilir. Ancak kas kütleni büyütene kadar aşırı yavaş karbohidratları kullanmalısın.

Son düzenleme: 3 Aralık 2010
  5. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Zühtü Kütahyalı hocam buyukmus vallahi.Arkadas yardımıyla bana yardım etmesini istemistim onerilerini dikkate aldım ve kısa zamanda buyuk ilerleme oldu

Sayfayı Paylaş