kompleks karbonhidrat yağa dönüşür mü?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Babayorgun22 tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    basit karbonhidratların yağa dönüştüğünü biliyorum. peki ya günde 300-500 gr arası aldığımız kompleks karbonhidratlar yağa dönüşürmü?

dönüşse bile müthiş seviyede göbek yaparmı?

2. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    her türlü besin fazlası yağ olarak depolanır. 300-500 gr.dan kasıt direkt karbonhidrat gramı ise gerçekten çok çok fazla duruyor.

3. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    anladım teşekkür ediyorum. peki dirty bulking hakkında ne düşünüyorsunuz? protein,kompleks karbo çok yüksek seviyede. evet yağlanıyorlar ancak çok büyük ve gelişmiş duruyorlar buna ek kısa sürede kilo alıyorlar.

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    bu konuya çok hakim değilim. sadece 1-2 şey söyleyeceğim, beslenme olabildiğince yaşam standartı haline gelmeli, bu hem motivasyonunuz açısından hem ileri seviyeleriniz için önem arz ediyor. yani çok fazla kasıntılı şekilde low carb ya da çok fazla dirty yapmak bana mantıklı gelmiyor. sonuçta sağlıklı bir vücut ve dolayısı ile güzel görünüm için spor yapıyoruz. kısa sürede de olsa şeker ve yağ yüzünden organların zarar görebileceği, kolestrol gibi durumların artabileceğini düşünmekteyim. sizin yerinizde olsam düzenli bir şekilde carb alımı ile hacimlenirdim. haftada 7-8bin kalori fazlası 1 kilo demektir, buna göre yeme profilinizi oluşturun bence. gerekli yağ ve gerekli proteini aldıktan sonra geri kalanını kompleks carb ile tamamlamak mantıklı görünüyor. ama 1-2 kişinin daha fikrini al yine de, sonuçta hakim olmadığım bir konu.

5. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yanlışım varsa düzeltin ama carb alımı ile mi vücut hacimlenir? hacimlenmekten kastınız kas olarak kilo almaksa bu carb ile mi alakalı yoksa alınan proteinlerle mi?

6. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    protein kas oluşumunu sağlar fakat hacim için carb da almanız gerekli. almanız gereken protein ve yağ miktarını alın. (herkes proteini, kafasına göre kilonun gram cinsinden 1.2 den 2 katına kadar oldugunu söylüyor o konuda bir şey demeyeceğim ben)
    bkz http://iifym.com/iifym-calculator/

7. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    peki hacimden kastınız nedir onu anlayamadım? örnek vererek anlatırsanız daha iyi anlayacağım..

8. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Hacimlenmek için herhangi makro besinden ziyade kalori fazlalığı önemlidir. Siz kalori fazlasinda beslenip gerekli protein ve yag miktarini alip kalan kaloriyi de carblara dagitirsaniz sağlıklı bir büyümeden söz edebiliriz.

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş