Kolum Gelişmiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kilicaslan17 tarafından 7 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kilicaslan17

kilicaslan17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    8 aydır fitness ile uğraşıyorum. İlk 4 ay cut yapmak için ağırlık+kardio çalışıp kalori açıklığı oluşturarak 15 kilo verdim. Bu süre boyunca kol ölçüm 38cmden 35cmye düştü.
    Sonraki 4 ay kiloyu dengede tutacak bi programla ağırlık ve 30dk kardio ile devam ettim. Kolum 35ten 37ye çıktı.
    8 ayda dumbell curl hareketinde 5kg dumbell'lardan 10kg'liklere anca çıkabildim. Barbell curl yaparken de barla birlikte 22kg kaldırabiliyorum. 4 aydır 85kiloyum. Boyum 185.

Mevcut biceps programım: Dumbell Curl, Hammer Curl, Barbell Curl. Hepsi de 15-12-10-8 tekrar, sırtla aynı gün.
    Mevcut triceps programım: Push Down, French Dumbell Press, Kickback. Hepsi de 15-12-10-8 tekrar, göğüsle aynı gün.
    Pazartesi ve cuma biceps, salı ve cumartesi triceps günüm.

1 aydır yemek listem:
    Sabahları 4 köy yumurtası, 200gr yağsız köy peyniri
    Öğlen 150gr tavuk göğsü + karbonhidrat (bulgur,makarna,yulaf vs)
    Spor sırasında bcaa+glutamin
    Spor Sonrası Whey
    1 saat sonra 150gr tavuk göğsü+karb
    Akşam yine 30gr proteine ulaşacak bakliyat,balık+karb
    Yatmadan önce 1 ölçek casein+300 ml süt veya 800ml süt

Bu gelişimi çok çok yavaş buluyorum, sorun nerde olabilir?

2. Tugayafsar

Tugayafsar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben yerinde olsam program değişikliğine giderdim bünye alıştıysa aynı programa bi şokla derim

kilicaslan17 bunu beğendi.
  3. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    cok basit bisey diyecem kolun buyumesi icin yapman gereken oncelikle kalori alimini arttirmak kilo aldikca buyuyeceksin.daha sonra antremanlarinda kola agirlik vereceksin ornek haftada 2 3 kez 2 3 hareket kol calisacaksin antreman sonlarina ekleyebilirsin.
    hareketleride ana kol hareketleri yaparak gelistirirsin surekli program degistirmeyin degistireceginiz sey agirliklar ve tekrar sayisi olmali bugun 8 tekrar yaptiysaniz otekisi gun 8 in altina dusmeyecek ustune cikmaya calisacaksiniz boylelikle guclenen kollari buyumeye zorlayacaksiniz.
    barbell curl dumbell curl hammer curl concentration curl en iyi biceps hareketleridir bb curl hammer curl yapmaniz fazlasiyla yeterli olacaktir

kilicaslan17 bunu beğendi.
  4. kilicaslan17

kilicaslan17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Karbonhidratı az alıyodum yağlanırım diye ama dediğiniz mantıklı. Yemek eklemesi yapayım.

Bunun dışında salonda bicepsi ne kadar yorarsam yorayım bi acı hissetmiyorum. Hareketleri hep dirseği sabitleyerek yapıyorum. Son biceps antremanımda zorlayım dedim 20 sete kadar çıktım. En ufak bi acı yorgunluk yok. Glutamin mi engelliyor acaba bu ağrıyı

5. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    ağrınin olmasına gerek yok önemli olan kaldırdığınız ağırlıklar ve tekrarların artması

Sayfayı Paylaş