Kolların azalarak bitmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve costasks tarafından 8 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba bu spora geçen hafta bugün başlamıştım ama benim için bitişi çok hızlı oldu her geçen gün kollarımın dahada güçsüzleşip şuanda şınav pozisyonu bile alamadığımı yere kapaklandığımı farkettim bu durum kalıcı hasara yol açar mı yoksa geçer mi doktora gideceğim belki bilgisi olan varsa bu süreye kadar psikolojik yardımı dokunabilir

2. AnimalPowers

AnimalPowers Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    pes etmeden devam etmeni öneririm başlangıçta böyle olması çok normal vücudun ve kasların ilk defa böyle bir zorlukla karşı karşıya, ama öğrenecektir emin ol

3. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mesele hareketleri yaparken zorlanmam değil kapı açmakta bile zorlanıyorum hocam sağolsun ilk günden bütün aletleri tattırdı ve sol kolumda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum kalıcı bir hasar kalmış olabilir mi acaba

4. AnimalPowers

AnimalPowers Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sanmıyorum kalıcı hasar olabileceğini maksimum kas zedelenmesi olmuştur bu kadar endişe ediyorsan bir doktora görünmende fayda var

5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Kas ağrısından veya ağrı olmasa bile güçsüz hissetmen çok normal hayatında spor yapmadıysan olan kasları yıktın ve tekrar daha büyük kas inşa edecek vücut. Bırakmak istiyorsan bırakabilirsin ama devam edip herkesin baktığı eleman olmakta senin kararın.

6. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kalıcı hasar durumundan korkuyorum yarın gitmem gerekirken gitmeyeceğim doktora gözüktükten sonra umarım dediğiniz gibi olur da sadece kasların alışık olmadığından böyle bir durumla karşılaşmışımdır ama daha öncede çok daha ağır işlerde bulunup ağrı güçsüzlük vs durumları maksimum 2 gün içinde sona ermişti

7. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kalıcı hasar bencede yoktur ben hala bacak bastığın günler sen nasıl kapıyı açamıyorsam bende dizimi kaldırıp merdivenleri çıkamıyorum. Sen bide saha yeni başlamışsın, büyük ihtimalle kaslarını ağır girerek iyice yıkıma uğratırmışsın. Beslenmeni yapmaya devam et zamanla o ağrı geçicektir. Ha illa şüpheleniyorum diyorsan doktora gidip mr çektirebilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben ilk başladığım zamanlar bilmeden yağ tüketimimi sıfırlamıştım 2-3 hafta içinde tırnağımı bile kesemeyecek hale gelmiştim , yeterince yağ alıyor musun ?

9. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet normal beslenmeme devam ediyorum sadece şeker alımını 0 a indirdim ve eskisinden daha fazla yiyorum

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Gun icinde agir isler yapmak vucut gelistirme gibi degildir cunku gunluk hayatta agirlik kaldirirken vucut mumkun olan butun kaslari eklemleri kemikleri herseyi devreye sokar. Salona gidince mumkun olan herseyi pasiflestiterek tek bir kasi calistirirsin. Bu da o kasin cok yorulmasina sebep olur. Max 4-5 gunde gecmesi gerekir.

Sende herhalde hamlik da var. Uzun sure spor yapmamistin. Bundan sonraki agrilarin daha az olur ve cabuk iyilesir.

Antreman sirasinda olusan bir agri ise suphelenmek gerekir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilk günden çok zorlanmasına rağmen 2. ve 3.günümdede hafifte olsa kol kasını çalıştıracak hareketlerde bulunmuştum güçsüzlüğün geçmeme nedeni hareket yapmış olmam mıdır yoksa ilk günün sıkıntısı devam mı ediyor sizce bugün gidip sadece bacak gireceğim pazartesi doktora gideceğim eğer salı günkü idmanıma kadar geçmezse maalesef bırakmak zorunda kalacağım

12. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kasları dinlendirmek gerekiyor

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    geçmemesi çok sinir bozucu benim açımdan takıntılı sayılabilirim bu konularda

14. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Nasıl bir idman yaptın? Çok mu ağır kaldırdın?

15. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hayır çok hafif aksine 25 30 larda

16. idris

idris Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    normal kardeşim o ağrılar ben ilk basladigimda kolumu birak yukari kaldirmayi duz bi sekilde tutamiyordum ilk 1ay normaldir :) yururken kolum L seklinde yurudugumu bilirim :) pes etme devam

17. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    hangi hareketle 25-30 arada çok fark var ve ilk başlarken süper bir genetiğin yoksa 10-15 kilolarla başlanır genelde :D

18. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yukarı kaldırma ileri ittirme dik açıyla yukarı kaldırma göğüse iki elle sıkıştırma falan ileri ittirme hariç diğerleri 30 kg idi omuzla ittirme aleti vardı onla 60 ta zorlanmadım cok basit bir hareket çekme hareketlerinde sorun yok fakat itme hareketlerinde 2 kg yi bile ittiremem şuan o derece kollarım

19. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeş trolluyor musun ciddi mi konuşuyorsun çözemedim. Sana bu sporu bırakma devam et diyen yok bırak başka alanlara yönel istersen konu kas ağrısı ise yeni başlayanlarda olan klasik ağrıdır ve kolunu kaldıramazsın spor yapan birisi bile bıraktıktan 2 hafta sonra tekrar antreman yapsa ağrır ha ben sevmedim dersen bir sürü spor var ve vücut geliştirmede en kolay iştir bu ağrı işleri asıl olay disiplin ve beslenmedir. Bu ağrıdan sporu bırakacaksan hiç başlama sana tavsiyem çünkü 3000-3500 kalori alacağım diye miğdemiz bulanarak yemek yiyorum asıl önemli olan bu konular.

20. costasks

costasks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ciddi konuşuyorum sana göre yemek sorun bana göre ise bu ağrılar

Sayfayı Paylaş